Hlavní menu
  Novinky
14.09.2019: ŽĎÁRSKO - 21. září 2019
Odjezd autobusu z Jihlavy do Nového Veselí v 7,30 h  z autobusového nádraží, č. stanoviště 21 Trasa 13 km: Nové Veselí – Novoveselský rybník – Matějovský rybník – Babín – lom Štenice – Najdek Zpáteční cesta: Autobus ze zastávky Najdek ve 14,51 h do Žďáru, rychlík ze Žďáru v 15,32 h do Havl. Brodu, osobní vlak z Havl. Brodu v 16,05 h do Jihlavy (příjezd v 16,35 h) Podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Jihlava připravili Mirek a Marta

09.09.2019: Hvězdicově na Jalovec - 14.září 2019
Tento rok se vydáme na trasu asi 11 nebo 13 km Brtnice – Černé lesy – Radonín – Střeliště – Jalovec (9 km) cíl 10.30 - 15.30 h na Jalovci v chatě lyžařů bohaté občerstvení zajištěno Odjezd z autobusového nádraží v 10 h, nástupiště č.24 Zpět odjezd vlakem z Číchova nebo Okříšek (+ 2km nebo 4 km) Návrat z Číchova v 13.48, 15.58 z Okříšek v 13.42, 14.47, 15.52 dotazy: Jitka Korbelová 728605898 Na vycházku vás zvou J + J Korbelovi

09.09.2019: KOLEM NOČNÍ JIHLA V Y - v pátek 13. září 2019
Start: Dům dětí a mládeže, Brněnská 46, Jihlava, průběžně od 17 do 19 hodin. Trasa 7 km a Trasa 15 km, speciální: Trasa pro kočárky 5 km Cíl: Do 22 hodin v Domě dětí a mládeže, Brněnská 46, Jihlava. Startovné: 20 Kč. Odměna: Diplom, samolepka, špekáček nebo oplatka, tradiční razítka. Různé: Pochod se koná za každého počasí. Svítilny, baterky a blikačky s sebou! Účastníci akce jsou pojištěni, všichni respektují zásady BESIP. Děti do 15 let se mohou zúčastnit pouze v doprovodu osob starších 18 let. Informace: Ing. Míla Bradová, Na Kopci 22, 586 01 Jihlava, tel. 736 754 080, mila_bradova@volny.cz Podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Jihlava
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Jihlavské havíření 2009
Od pátku 19.6. do neděle 21.6. probíhala v Jihlavě velká kulturní akce. Pořadatelé - město Jihlava, pivovar Jihlava, soubor Vysočan a sdružení Jihlavský havířský průvod - nazvali celý program Jihlavské havíření 2009. Takovou velkou slávu, týkající se historie Jihlavy, si my turisté nemůžeme nechat ujít. Zkrátka, chtěli jsme být u toho. Téměř všichni jsme se zúčastnili. Každý podle svého zájmu a času.

Pátek byl věnován Jihlavskému pivovaru pod názvem DEN JEŽKA. Program byl pestrý. Primátor města Jihlavy Jaroslav Vymazal odstartoval cyklojízdu městem za účasti cyklisty - paralympionika Jiřího Ježka. Cílem cyklojízdy byl pivovar, kde probíhaly slavnosti ke Dni Ježka. Součástí oslav byla výstava historických motocyklů a vystoupení hudebních skupin.

zahájení cyklojízdy

před startem

historická vozidla v pivovaru


Na náměstí na horním podiu vystoupily naše i zahraniční folklorní soubory a zahrála bubenická skupina z Bruntálu Jumping Drums. V 18.00 h vyšel havířský průvod. Další akce probíhaly na radnici, v kostele sv. Ignáce a v hotelu G. Mahler.

Jumping Drums

Mladosť Slovensko

Pesvebi Gruzie

Doina Baragunului Rumunsko


V sobotu, ještě před hlavním hornickým průvodem, opět bubnovali Jumping Drums, aby všechny diváky i účinkující nabili ohromnou energií, kterou svými skladbami a projevem předávali.

Jumping Drums

diváci


V 10 h vystoupili havířci z podzemí a zaplnili prostor před hlavním pódiem. Po předání korouhve a představování se průvod vydal z náměstí do ulic. K havířkům se přidaly Horácké i zahraniční folklorní soubory a účastníci 13.setkání hornických měst.

hornická korouhev

zahajovací ceremoniál

havíři denní směny

plaviči rudy

šichtmistři

vozík s permoníky

průvod je připraven

hornická dechovka

návštěvník z ciziny


Po průvodu se na horním pódiu folklorně tancovalo, hrálo a zpívalo. Z domácích vystoupil Vysočan Jihlava a jeho dětské soubory. Ze zahraničních se líbily děti z Gruzie - Tbilisi, které předváděly téměř gymnastické prvky.(Když jsem si chtěla udělat pár snímků o přestávce za pódiem, malí kozáci mi okamžitě sami začali pózovat. Bylo to velmi milé setkání, a bylo vidět, že tanec a pohyb je očividně hodně baví)

Gruzinci

malí kozáci z Tbilisi


Hezké vystoupení měly soubory z Řecka, Rumunska a Slovenska.

Řecká pyramida

Řekové

Rumunský soubor

Slovensko

Dřeváček

Drahan Blansko


V zadním traktu radnice probíhala přehlídka hornických dechových hudeb. Na Parkánu a na scéně Za Branou se bavily děti, pro které bylo připraveno mnoho pohádek, rytířské turnaje a různé soutěže. Na své si přišli i milovníci stánků a hlavně jejich produktů. Také stánky s uměleckými řemesly tu měly své místo. Přihlížející si mohli sami vyzkoušet, jak se fouká sklo. Bylo zajímavé, jak se sklo po zahřátí stává tvárnou hmotou a šikovné ruce změní obyčejnou trubičku v krásnou vázičku nebo skleničku.

práce skláře


Do večera měli všichni na co koukat a co obdivovat. Večer na dolním pódiu patřil rockovým skupinám, při nichž se dobře pobavily hlavně mladší ročníky. Na závěr večera a hlavního programu Havíření byl krátce před půlnocí vypálen ohňostroj.


V neděli pokračoval program Poutí ke kostelu sv.Jána a dalšími vystoupeními pro děti i dospělé. Můj obdiv patří všem pořadatelům, kteří zvádli tak náročnou a gigantickou akci letošního HAVÍŘENÍ.
| Autor: Jirka | Vydáno dne 22. 06. 2009 | 3083 přečtení |
Zdroj: text a foto: Veselá V. |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server