Hlavní menu
  Novinky
15.06.2019: Po Vysočině s Gustavem Mahlerem - v neděli dne 23. června 2019
Program : 07:30 Odjezd autobusu z Jihlavy, tř. Legionářů (u parkoviště za Billou) 08:30 Slavnostní zahájení akce 08:45 Odchod účastníků akce na trasy 1. varianta : Želiv (klášter) – zelená turistická značka – Vřesník – Lískovice – Lhotice – Speřice – Holušice – Kaliště u Humpolce (penzion = rodný dům Gustava Mahlera – možnost jednoduchého občerstvení) – Proseč – červená turistická značka – Světlický Dvůr – Humpolec (nádraží ČD) cca 25 km 2. varianta : Želiv (klášter) – červená turistická značka – u hydroelektrárny odbočka na zelenou turistickou značku – stále podél Želivky až k Rokosovu Mlýnu – po zelené turistické značce vystoupáme lesem až na silnici – odbočka vlevo do Hněvkovic – nadejdeme dálnici D1 a přijdeme na nádraží ČD v Humpolci. cca 13 km Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob z Jihlavy do Želiva ZDARMA – sraz v ul. Legionářů v 7:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd autobusu v 7:30 hod. Další podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297

08.06.2019: 11. Hvězdicový výstup na Čeřínek - Sobota 15. června 2019
Start: libovolný Cíl: chata KČT na Čeřínku, kontrola od 9:00 – 15:00 hodin Odměna: diplom, razítka Startovné: členové KČT 20 Kč, ostatní 30 Kč, děti 10 Kč. Stravování: v cíli tradiční občerstvení, restaurace Čeřínek je v provozu. Odjezd turistů na Hvězdicový výstup na Čeřínek Pojedeme vlakem z hl.n. v 7,33 hod., Ji. město 7,42 hod., St. Hory 7,44 hod. do Kostelce. Z Kostelce půjdeme po ZTZ na Čeřínek. Odjezd vlaku z Kostelce do Jihlavy 13.01, 14,15R, 14,45, 16,15, hod. Vycházku vede Pepa

03.06.2019: U Kamenice nad Lipou sobota 8. června 2019
Odjezd autobusu z aut. nádraží v Jihlavě (stanoviště č. 16) v 7,10 h do Pelhřimova, přestup v Pelhřimově (č. 12) v 8,00 h do zast. Heřmaň Pohodová trasa 12 km: Možnost občerstvení v Kamenici nad Lipou (pivovarská restaurace, bistro, zámecká kavárna) Zpáteční autobus z Kamenice nad Lipou ze zast. č. 5 do Pelhřimova v 15,55 h, přestup v Pelhřimově (č.1) v 16,35 h do Jihlavy připravili Mirek + Marta
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Jihlavské havíření 2009
Od pátku 19.6. do neděle 21.6. probíhala v Jihlavě velká kulturní akce. Pořadatelé - město Jihlava, pivovar Jihlava, soubor Vysočan a sdružení Jihlavský havířský průvod - nazvali celý program Jihlavské havíření 2009. Takovou velkou slávu, týkající se historie Jihlavy, si my turisté nemůžeme nechat ujít. Zkrátka, chtěli jsme být u toho. Téměř všichni jsme se zúčastnili. Každý podle svého zájmu a času.

Pátek byl věnován Jihlavskému pivovaru pod názvem DEN JEŽKA. Program byl pestrý. Primátor města Jihlavy Jaroslav Vymazal odstartoval cyklojízdu městem za účasti cyklisty - paralympionika Jiřího Ježka. Cílem cyklojízdy byl pivovar, kde probíhaly slavnosti ke Dni Ježka. Součástí oslav byla výstava historických motocyklů a vystoupení hudebních skupin.

zahájení cyklojízdy

před startem

historická vozidla v pivovaru


Na náměstí na horním podiu vystoupily naše i zahraniční folklorní soubory a zahrála bubenická skupina z Bruntálu Jumping Drums. V 18.00 h vyšel havířský průvod. Další akce probíhaly na radnici, v kostele sv. Ignáce a v hotelu G. Mahler.

Jumping Drums

Mladosť Slovensko

Pesvebi Gruzie

Doina Baragunului Rumunsko


V sobotu, ještě před hlavním hornickým průvodem, opět bubnovali Jumping Drums, aby všechny diváky i účinkující nabili ohromnou energií, kterou svými skladbami a projevem předávali.

Jumping Drums

diváci


V 10 h vystoupili havířci z podzemí a zaplnili prostor před hlavním pódiem. Po předání korouhve a představování se průvod vydal z náměstí do ulic. K havířkům se přidaly Horácké i zahraniční folklorní soubory a účastníci 13.setkání hornických měst.

hornická korouhev

zahajovací ceremoniál

havíři denní směny

plaviči rudy

šichtmistři

vozík s permoníky

průvod je připraven

hornická dechovka

návštěvník z ciziny


Po průvodu se na horním pódiu folklorně tancovalo, hrálo a zpívalo. Z domácích vystoupil Vysočan Jihlava a jeho dětské soubory. Ze zahraničních se líbily děti z Gruzie - Tbilisi, které předváděly téměř gymnastické prvky.(Když jsem si chtěla udělat pár snímků o přestávce za pódiem, malí kozáci mi okamžitě sami začali pózovat. Bylo to velmi milé setkání, a bylo vidět, že tanec a pohyb je očividně hodně baví)

Gruzinci

malí kozáci z Tbilisi


Hezké vystoupení měly soubory z Řecka, Rumunska a Slovenska.

Řecká pyramida

Řekové

Rumunský soubor

Slovensko

Dřeváček

Drahan Blansko


V zadním traktu radnice probíhala přehlídka hornických dechových hudeb. Na Parkánu a na scéně Za Branou se bavily děti, pro které bylo připraveno mnoho pohádek, rytířské turnaje a různé soutěže. Na své si přišli i milovníci stánků a hlavně jejich produktů. Také stánky s uměleckými řemesly tu měly své místo. Přihlížející si mohli sami vyzkoušet, jak se fouká sklo. Bylo zajímavé, jak se sklo po zahřátí stává tvárnou hmotou a šikovné ruce změní obyčejnou trubičku v krásnou vázičku nebo skleničku.

práce skláře


Do večera měli všichni na co koukat a co obdivovat. Večer na dolním pódiu patřil rockovým skupinám, při nichž se dobře pobavily hlavně mladší ročníky. Na závěr večera a hlavního programu Havíření byl krátce před půlnocí vypálen ohňostroj.


V neděli pokračoval program Poutí ke kostelu sv.Jána a dalšími vystoupeními pro děti i dospělé. Můj obdiv patří všem pořadatelům, kteří zvádli tak náročnou a gigantickou akci letošního HAVÍŘENÍ.
| Autor: Jirka | Vydáno dne 22. 06. 2009 | 3032 přečtení |
Zdroj: text a foto: Veselá V. |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server