07.07.2018: Bedřichovská padesátka 14. 7. 2018
Sraz turistů Čeřínku v 9,00 hod. u haly Sokola Bedřichov. Trasy domluvíme na místě. Podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Jihlava, u hlavního nádraží a na Poště na náměstí. Pěší zve Pepa K. a cyklisty Jirka V.

30.06.2018: Vycházka do Slavonic 7. 7. 2018
V sobotu 7. 7. 2018 pojedeme vlakem 7,33 z hl. nádr. Jihl. město 7,42 St. Hory 7,44 hod. do Kostelce. Zde přestoupíme na vlak do Slavonic. Ve Slavonicích budeme 9,52 hod. Půjdeme do rakouského Fratres a přes Maříž zpět do Slavonic. Trasa vycházky asi 15 km. Odjezd ze Slavonic 15,05 hod. V Jihlavě 17,14 hod. Na vycházku zve Pepa

24.06.2018: KAMENSKÉ ALEJE V sobotu 30. června 2018
Připraveny jsou trasy: 5km Kamenná – Lutrián – Kamenná Trasa “toulavý kočárek” vhodná pro rodiny s dětmi. 12km Okolo Kamenné, 20km Kamenná - Dobronín – Nové Dvory – Věžnice – Kamenná 50km Cyklotrasa Značení: Mapku s popisem trasy a účastnickým listem, obdrží účastníci při zápisu na startu. Občerstvení zajištěno. Odjezd vlaku z Jihlavy 9,22 hod. V Kamenné 9,36 hod. Odjezd z Kamenné 14,20 nebo 16,20 hod. Příjezd Jihlava 14,34 nebo 16,35 hod. Na Kamenské Aleje vycházka bez vedoucího !!

Náměšť - Čučice
Sobota 30.5.2009
Dálkový pochod Nejen Praha - Prčice, také Náměšť - Čučice pořádají turisté KČT a TJT Náměšť nad Oslavou. Letos se konal 34. ročník. Každý účastník měl na výběr různé trasy od 10 - 50 km. Naši čeřínkovští turisté vyjeli z Jihlavy do Náměště v počtu 16. Hned při registraci v Sokolovně jsme se rozdělili. První skupina 4 turistů se přihlásila na 10 km trasu. Druhá skupina 12ti účastníků zvolila 20 km dlouhý okruh přes Ocmanice a Studenec.

Počasí tentokrát zklamalo. Zrána nás stíhaly přeháňky, ale stále jsme věřili, že to bude lepší. Nebylo. Déšť, místo aby ustával, naopak stále sílil. Rozhledy nebyly žádné a deštníková a pláštěnková turistika nás deptala. Úplně promočení jsme se rozhodli trasu trochu zkrátit. Místo 20 km jsme tedy ušli jen 17 km.

u nádraží v Náměšti

prezentace v sokolovně

před Sokolovnou

směr Ocmanice

Náměšťský zámek v dešti

stále prší

řeka Oslava

pomník padlým v Ocmanicích

blížíme se k rozhledně

schováme se před deštěm

Ocmanická rozhledna

zpátky v Náměšti

v cíli před Sokolovnou

občerstvení v suchu a teple

Podstatně hůře na tom byla menší skupina, která šla „nenáročnou" 10 km trasu. V hustém dešti nenašli místní značení a sešli z plánované cesty. Dostali se na 25ti kilometrový okruh náročnějším terénem a ušli při tom 19 km.

kudy půjdeme ?

Cesta byla dramatická, při níž došlo k tragické události. Jeden turista předběhl skupinu a na promočeném terénu uklouzl a spadl ze skály. Nikdo o něm v tuto chvíli nevěděl, všichni se domnívali, že šel napřed. Tuto skutečnost o nešťastné události jsme se všichni dozvěděli,až později. Pochod Náměšť - Čučice má dlouholetou tradici, ale na ten letošní, kdy se stala smutná a nešťastná událost, naši turisté ani pořadatelé hned tak nezapomenou.
| Autor: Jirka | Vydáno dne 03. 06. 2009 | 6528 přečtení |
Zdroj: text:Veselá, foto:Veselá, Dörrer, Veselý |