27.03.2020: Upozornění pro členy KČT, odbor Čeřínek
Z důvodu pokračování opatření proti koronaviru se plánované vycházky v kalendáři do odvolání ruší. O obnovení vycházek budete informováni ve skříňkách odboru a na webových stránkách KČT odboru. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

14.03.2020: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Zahájení jarní turistické sezony je prozatím odloženo. O novém termínu budete informováni ve skříňkách KČT. Plánované vycházky v kalendáři na měsíc Březen se do odvolání ruší! J. Veselý předseda KČT,odbor Čeřínek Jihlava

07.03.2020: Sobotní vycházka na bledule 14. 3. 2020
Pojedeme autobusem z aut. n. v 10,37 hod. stanoviště č. 6A do Staré Říše. Půjdeme na Jechovec, kde navštívíme chráněnou oblast s bledulemi. Délka vycházky asi 4 km z toho 1 km překážkové dráhy díky kůrovci. Délku trasy možno prodloužit, ale to podle počasí. Svačinu sebou!! Odjezd ze Staré Říše autobusem v 16,35 hod. Na vycházku zve všechny zájemce Eva.

Náměšť - Čučice
Sobota 30.5.2009
Dálkový pochod Nejen Praha - Prčice, také Náměšť - Čučice pořádají turisté KČT a TJT Náměšť nad Oslavou. Letos se konal 34. ročník. Každý účastník měl na výběr různé trasy od 10 - 50 km. Naši čeřínkovští turisté vyjeli z Jihlavy do Náměště v počtu 16. Hned při registraci v Sokolovně jsme se rozdělili. První skupina 4 turistů se přihlásila na 10 km trasu. Druhá skupina 12ti účastníků zvolila 20 km dlouhý okruh přes Ocmanice a Studenec.

Počasí tentokrát zklamalo. Zrána nás stíhaly přeháňky, ale stále jsme věřili, že to bude lepší. Nebylo. Déšť, místo aby ustával, naopak stále sílil. Rozhledy nebyly žádné a deštníková a pláštěnková turistika nás deptala. Úplně promočení jsme se rozhodli trasu trochu zkrátit. Místo 20 km jsme tedy ušli jen 17 km.

u nádraží v Náměšti

prezentace v sokolovně

před Sokolovnou

směr Ocmanice

Náměšťský zámek v dešti

stále prší

řeka Oslava

pomník padlým v Ocmanicích

blížíme se k rozhledně

schováme se před deštěm

Ocmanická rozhledna

zpátky v Náměšti

v cíli před Sokolovnou

občerstvení v suchu a teple

Podstatně hůře na tom byla menší skupina, která šla „nenáročnou" 10 km trasu. V hustém dešti nenašli místní značení a sešli z plánované cesty. Dostali se na 25ti kilometrový okruh náročnějším terénem a ušli při tom 19 km.

kudy půjdeme ?

Cesta byla dramatická, při níž došlo k tragické události. Jeden turista předběhl skupinu a na promočeném terénu uklouzl a spadl ze skály. Nikdo o něm v tuto chvíli nevěděl, všichni se domnívali, že šel napřed. Tuto skutečnost o nešťastné události jsme se všichni dozvěděli,až později. Pochod Náměšť - Čučice má dlouholetou tradici, ale na ten letošní, kdy se stala smutná a nešťastná událost, naši turisté ani pořadatelé hned tak nezapomenou.
| Autor: Jirka | Vydáno dne 03. 06. 2009 | 7844 přečtení |
Zdroj: text:Veselá, foto:Veselá, Dörrer, Veselý |