12.01.2019: Slavnostní oheň na Čeřínku, v sobotu 19. 1. 2019
Pojedeme rychlíkem z Jihlavy hl. n. v 9:25 hod. (Jihlava město 9:29 hod.) do Kostelce a vydáme se po zelené TZ na Čeřínek (5 km). Do batůžku si nezapomeneme přibalit klobásku na opečení. Návrat z Čeřínku po zelené TZ do Kostelce nebo po žluté TZ do Dolní Cerekve (5,5 km), odtud vlakem do Jihlavy. Odjezdy z Kostelce: 14:15 R; 14:45 os; 16:15 R Odjezdy z Dolní Cerekve: 14:40 os; 16:43 os Na Čeřínek zvou Svatošovi a Veselí

06.01.2019: 20. ZIMNÍ ZBLOVICE
V sobotu 12. 1. 2019 pojedeme rychlíkem z hl. n. v Jihlavě v 8,40 hod. do Okříšek, přestup na os. vlak do Mor. Budějovic, příjezd v 9,52 hod. Na nádraží bude čekat autobus, který nás doveze do Nových Syrovic. Z Nových Syrovic půjdeme do Zblovic. Špekáček na opečení si vezměte s sebou!! Ze Zblovic nás odveze autobus na vlak do Mor. Budějovic. Odjezd z Mor. Budějovic 16,03 hod. nebo 18,03 hod. do Okříšek. Přestup na rychlík do Jihlavy, příjezd Jihlava 17,18 hod. nebo 19,18 hod. Na vycházku všechny zvou Veselí

28.12.2018: Novoroční vycházka na Šacberk – Rudný
1. 1. 2019 se sejdeme ve 13,00 hod. u Jitřenky, společně se vydáme na Šacberk – Rudný, pozdravíme se s turisty ostatních jihlavských odborů a zároveň můžeme přispět na turistickou akci „Novoroční čtyřlístek.“ Na vycházku Vás zvou V+J Veselí

Náměšť - Čučice
Sobota 30.5.2009
Dálkový pochod Nejen Praha - Prčice, také Náměšť - Čučice pořádají turisté KČT a TJT Náměšť nad Oslavou. Letos se konal 34. ročník. Každý účastník měl na výběr různé trasy od 10 - 50 km. Naši čeřínkovští turisté vyjeli z Jihlavy do Náměště v počtu 16. Hned při registraci v Sokolovně jsme se rozdělili. První skupina 4 turistů se přihlásila na 10 km trasu. Druhá skupina 12ti účastníků zvolila 20 km dlouhý okruh přes Ocmanice a Studenec.

Počasí tentokrát zklamalo. Zrána nás stíhaly přeháňky, ale stále jsme věřili, že to bude lepší. Nebylo. Déšť, místo aby ustával, naopak stále sílil. Rozhledy nebyly žádné a deštníková a pláštěnková turistika nás deptala. Úplně promočení jsme se rozhodli trasu trochu zkrátit. Místo 20 km jsme tedy ušli jen 17 km.

u nádraží v Náměšti

prezentace v sokolovně

před Sokolovnou

směr Ocmanice

Náměšťský zámek v dešti

stále prší

řeka Oslava

pomník padlým v Ocmanicích

blížíme se k rozhledně

schováme se před deštěm

Ocmanická rozhledna

zpátky v Náměšti

v cíli před Sokolovnou

občerstvení v suchu a teple

Podstatně hůře na tom byla menší skupina, která šla „nenáročnou" 10 km trasu. V hustém dešti nenašli místní značení a sešli z plánované cesty. Dostali se na 25ti kilometrový okruh náročnějším terénem a ušli při tom 19 km.

kudy půjdeme ?

Cesta byla dramatická, při níž došlo k tragické události. Jeden turista předběhl skupinu a na promočeném terénu uklouzl a spadl ze skály. Nikdo o něm v tuto chvíli nevěděl, všichni se domnívali, že šel napřed. Tuto skutečnost o nešťastné události jsme se všichni dozvěděli,až později. Pochod Náměšť - Čučice má dlouholetou tradici, ale na ten letošní, kdy se stala smutná a nešťastná událost, naši turisté ani pořadatelé hned tak nezapomenou.
| Autor: Jirka | Vydáno dne 03. 06. 2009 | 6927 přečtení |
Zdroj: text:Veselá, foto:Veselá, Dörrer, Veselý |