07.07.2019: Bedřichovská padesátka -13. 7. 2019
Start: hala TJ Sokol Bedřichov od 6,00 - 13,00 Cíl: hala TJ Sokol Bedřichov do 18,00 hod. Startovné. 15 Kč, mládež do 15 let a členové KČT 10 Kč. Podrobnosti o trasách ve skříňkách KČT, odbor Čeřínek Jihlava. Na Vaši účast se těší pořadatelé.

23.06.2019: KAMENSKÉ ALEJE v sobotu 29. června 2019
Trasy budou vyznačeny v mapkách, které dostanou účastníci při zápisu na startu. Na trasách 10 a 20 km, bude možnost občerstvení. Odjezd vlaku z Jihlavy města: 9,10 hod, Hl. n. 9,22 hod, příjezd Kamenná: 9,35 hod Odjezd z Kamenná: 14,20 hod., 16,20 hod. Vycházka je idividuální

15.06.2019: Po Vysočině s Gustavem Mahlerem - v neděli dne 23. června 2019
Program : 07:30 Odjezd autobusu z Jihlavy, tř. Legionářů (u parkoviště za Billou) 08:30 Slavnostní zahájení akce 08:45 Odchod účastníků akce na trasy 1. varianta : Želiv (klášter) – zelená turistická značka – Vřesník – Lískovice – Lhotice – Speřice – Holušice – Kaliště u Humpolce (penzion = rodný dům Gustava Mahlera – možnost jednoduchého občerstvení) – Proseč – červená turistická značka – Světlický Dvůr – Humpolec (nádraží ČD) cca 25 km 2. varianta : Želiv (klášter) – červená turistická značka – u hydroelektrárny odbočka na zelenou turistickou značku – stále podél Želivky až k Rokosovu Mlýnu – po zelené turistické značce vystoupáme lesem až na silnici – odbočka vlevo do Hněvkovic – nadejdeme dálnici D1 a přijdeme na nádraží ČD v Humpolci. cca 13 km Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob z Jihlavy do Želiva ZDARMA – sraz v ul. Legionářů v 7:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd autobusu v 7:30 hod. Další podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297

Náměšť - Čučice
Sobota 30.5.2009
Dálkový pochod Nejen Praha - Prčice, také Náměšť - Čučice pořádají turisté KČT a TJT Náměšť nad Oslavou. Letos se konal 34. ročník. Každý účastník měl na výběr různé trasy od 10 - 50 km. Naši čeřínkovští turisté vyjeli z Jihlavy do Náměště v počtu 16. Hned při registraci v Sokolovně jsme se rozdělili. První skupina 4 turistů se přihlásila na 10 km trasu. Druhá skupina 12ti účastníků zvolila 20 km dlouhý okruh přes Ocmanice a Studenec.

Počasí tentokrát zklamalo. Zrána nás stíhaly přeháňky, ale stále jsme věřili, že to bude lepší. Nebylo. Déšť, místo aby ustával, naopak stále sílil. Rozhledy nebyly žádné a deštníková a pláštěnková turistika nás deptala. Úplně promočení jsme se rozhodli trasu trochu zkrátit. Místo 20 km jsme tedy ušli jen 17 km.

u nádraží v Náměšti

prezentace v sokolovně

před Sokolovnou

směr Ocmanice

Náměšťský zámek v dešti

stále prší

řeka Oslava

pomník padlým v Ocmanicích

blížíme se k rozhledně

schováme se před deštěm

Ocmanická rozhledna

zpátky v Náměšti

v cíli před Sokolovnou

občerstvení v suchu a teple

Podstatně hůře na tom byla menší skupina, která šla „nenáročnou" 10 km trasu. V hustém dešti nenašli místní značení a sešli z plánované cesty. Dostali se na 25ti kilometrový okruh náročnějším terénem a ušli při tom 19 km.

kudy půjdeme ?

Cesta byla dramatická, při níž došlo k tragické události. Jeden turista předběhl skupinu a na promočeném terénu uklouzl a spadl ze skály. Nikdo o něm v tuto chvíli nevěděl, všichni se domnívali, že šel napřed. Tuto skutečnost o nešťastné události jsme se všichni dozvěděli,až později. Pochod Náměšť - Čučice má dlouholetou tradici, ale na ten letošní, kdy se stala smutná a nešťastná událost, naši turisté ani pořadatelé hned tak nezapomenou.
| Autor: Jirka | Vydáno dne 03. 06. 2009 | 7392 přečtení |
Zdroj: text:Veselá, foto:Veselá, Dörrer, Veselý |