14.09.2019: ŽĎÁRSKO - 21. září 2019
Odjezd autobusu z Jihlavy do Nového Veselí v 7,30 h  z autobusového nádraží, č. stanoviště 21 Trasa 13 km: Nové Veselí – Novoveselský rybník – Matějovský rybník – Babín – lom Štenice – Najdek Zpáteční cesta: Autobus ze zastávky Najdek ve 14,51 h do Žďáru, rychlík ze Žďáru v 15,32 h do Havl. Brodu, osobní vlak z Havl. Brodu v 16,05 h do Jihlavy (příjezd v 16,35 h) Podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Jihlava připravili Mirek a Marta

09.09.2019: Hvězdicově na Jalovec - 14.září 2019
Tento rok se vydáme na trasu asi 11 nebo 13 km Brtnice – Černé lesy – Radonín – Střeliště – Jalovec (9 km) cíl 10.30 - 15.30 h na Jalovci v chatě lyžařů bohaté občerstvení zajištěno Odjezd z autobusového nádraží v 10 h, nástupiště č.24 Zpět odjezd vlakem z Číchova nebo Okříšek (+ 2km nebo 4 km) Návrat z Číchova v 13.48, 15.58 z Okříšek v 13.42, 14.47, 15.52 dotazy: Jitka Korbelová 728605898 Na vycházku vás zvou J + J Korbelovi

09.09.2019: KOLEM NOČNÍ JIHLA V Y - v pátek 13. září 2019
Start: Dům dětí a mládeže, Brněnská 46, Jihlava, průběžně od 17 do 19 hodin. Trasa 7 km a Trasa 15 km, speciální: Trasa pro kočárky 5 km Cíl: Do 22 hodin v Domě dětí a mládeže, Brněnská 46, Jihlava. Startovné: 20 Kč. Odměna: Diplom, samolepka, špekáček nebo oplatka, tradiční razítka. Různé: Pochod se koná za každého počasí. Svítilny, baterky a blikačky s sebou! Účastníci akce jsou pojištěni, všichni respektují zásady BESIP. Děti do 15 let se mohou zúčastnit pouze v doprovodu osob starších 18 let. Informace: Ing. Míla Bradová, Na Kopci 22, 586 01 Jihlava, tel. 736 754 080, mila_bradova@volny.cz Podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Jihlava

Náměšť - Čučice
Sobota 30.5.2009
Dálkový pochod Nejen Praha - Prčice, také Náměšť - Čučice pořádají turisté KČT a TJT Náměšť nad Oslavou. Letos se konal 34. ročník. Každý účastník měl na výběr různé trasy od 10 - 50 km. Naši čeřínkovští turisté vyjeli z Jihlavy do Náměště v počtu 16. Hned při registraci v Sokolovně jsme se rozdělili. První skupina 4 turistů se přihlásila na 10 km trasu. Druhá skupina 12ti účastníků zvolila 20 km dlouhý okruh přes Ocmanice a Studenec.

Počasí tentokrát zklamalo. Zrána nás stíhaly přeháňky, ale stále jsme věřili, že to bude lepší. Nebylo. Déšť, místo aby ustával, naopak stále sílil. Rozhledy nebyly žádné a deštníková a pláštěnková turistika nás deptala. Úplně promočení jsme se rozhodli trasu trochu zkrátit. Místo 20 km jsme tedy ušli jen 17 km.

u nádraží v Náměšti

prezentace v sokolovně

před Sokolovnou

směr Ocmanice

Náměšťský zámek v dešti

stále prší

řeka Oslava

pomník padlým v Ocmanicích

blížíme se k rozhledně

schováme se před deštěm

Ocmanická rozhledna

zpátky v Náměšti

v cíli před Sokolovnou

občerstvení v suchu a teple

Podstatně hůře na tom byla menší skupina, která šla „nenáročnou" 10 km trasu. V hustém dešti nenašli místní značení a sešli z plánované cesty. Dostali se na 25ti kilometrový okruh náročnějším terénem a ušli při tom 19 km.

kudy půjdeme ?

Cesta byla dramatická, při níž došlo k tragické události. Jeden turista předběhl skupinu a na promočeném terénu uklouzl a spadl ze skály. Nikdo o něm v tuto chvíli nevěděl, všichni se domnívali, že šel napřed. Tuto skutečnost o nešťastné události jsme se všichni dozvěděli,až později. Pochod Náměšť - Čučice má dlouholetou tradici, ale na ten letošní, kdy se stala smutná a nešťastná událost, naši turisté ani pořadatelé hned tak nezapomenou.
| Autor: Jirka | Vydáno dne 03. 06. 2009 | 7531 přečtení |
Zdroj: text:Veselá, foto:Veselá, Dörrer, Veselý |