Hlavní menu
  Novinky
15.06.2019: Po Vysočině s Gustavem Mahlerem - v neděli dne 23. června 2019
Program : 07:30 Odjezd autobusu z Jihlavy, tř. Legionářů (u parkoviště za Billou) 08:30 Slavnostní zahájení akce 08:45 Odchod účastníků akce na trasy 1. varianta : Želiv (klášter) – zelená turistická značka – Vřesník – Lískovice – Lhotice – Speřice – Holušice – Kaliště u Humpolce (penzion = rodný dům Gustava Mahlera – možnost jednoduchého občerstvení) – Proseč – červená turistická značka – Světlický Dvůr – Humpolec (nádraží ČD) cca 25 km 2. varianta : Želiv (klášter) – červená turistická značka – u hydroelektrárny odbočka na zelenou turistickou značku – stále podél Želivky až k Rokosovu Mlýnu – po zelené turistické značce vystoupáme lesem až na silnici – odbočka vlevo do Hněvkovic – nadejdeme dálnici D1 a přijdeme na nádraží ČD v Humpolci. cca 13 km Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob z Jihlavy do Želiva ZDARMA – sraz v ul. Legionářů v 7:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd autobusu v 7:30 hod. Další podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297

08.06.2019: 11. Hvězdicový výstup na Čeřínek - Sobota 15. června 2019
Start: libovolný Cíl: chata KČT na Čeřínku, kontrola od 9:00 – 15:00 hodin Odměna: diplom, razítka Startovné: členové KČT 20 Kč, ostatní 30 Kč, děti 10 Kč. Stravování: v cíli tradiční občerstvení, restaurace Čeřínek je v provozu. Odjezd turistů na Hvězdicový výstup na Čeřínek Pojedeme vlakem z hl.n. v 7,33 hod., Ji. město 7,42 hod., St. Hory 7,44 hod. do Kostelce. Z Kostelce půjdeme po ZTZ na Čeřínek. Odjezd vlaku z Kostelce do Jihlavy 13.01, 14,15R, 14,45, 16,15, hod. Vycházku vede Pepa

03.06.2019: U Kamenice nad Lipou sobota 8. června 2019
Odjezd autobusu z aut. nádraží v Jihlavě (stanoviště č. 16) v 7,10 h do Pelhřimova, přestup v Pelhřimově (č. 12) v 8,00 h do zast. Heřmaň Pohodová trasa 12 km: Možnost občerstvení v Kamenici nad Lipou (pivovarská restaurace, bistro, zámecká kavárna) Zpáteční autobus z Kamenice nad Lipou ze zast. č. 5 do Pelhřimova v 15,55 h, přestup v Pelhřimově (č.1) v 16,35 h do Jihlavy připravili Mirek + Marta
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Výměna oken na chatě Čeřínek
Turistická činnost se skládá převážně z cestování a poznávání blízkých, nebo vzdálenějších krajů. Občas je ale potřeba udělat něco pro zvelebení společného majetku, v našem případě to byla účast při výměně oken na chatě Čeřínek. Jednalo se o okna v restauračních prostorách. Samotnou výměnu jsme objednali u firmy Plastikov Jihlava, ale přípravné práce, vybourání starých oken a dokončení jsme dělali svépomocí.

18.3.2009 se měřilo a počítalo. Když se 15.4. začalo s demolicí, měli všichni plné ruce práce s odklízením a přípravou nových palubek na obložení. Nová zídka se musela vyzdít a zevnitř zateplit.

před výměnou oken

 nad plány

 měření

 co skrývají staré palubky ?

 demolice začala

 příprava obložení

 jíst se musí

 než začneme pracovat

 vyzdívání

 vyzdívání pokračuje

 natírání palubek

 natírání palubek

 vyzděno

 stará okna musí pryč

 musíme je vyřezat

 pryč s hřebíky


Montážníci z Plastikovu namontovali nová okna a dveře, ale pro nás práce zdaleka nekončila. Začištění špalet, obložení zvenčí i uvnitř se muselo udělat, než přijela firma montovat parapety.

 montáž nových oken

 seřízení dveří

 začišťování

 venkovní parapet

 vnitřní zdění s izolací

 zednické práce

 usazování palubek

 poslední prkýnko

 obložení dokončeno

 příprava vnitřního obložení

 vnitřní obklad

 hotovo.....ještě parapety


Poslední úpravy už zase zbyly na nás. Někdy to nebylo jednoduché, vyskytly se i problémy, které se musely vyřešit. Nakonec jsme vše zdárně zvládli.

 usazení parapetů

 a vnitřní parapety

 Pat a Mat na brigádě

 ... a je to !

 poslední úpravy

 po výměně oken


Výměnu oken jsme museli skloubit s provozem chaty. Proto se práce protáhly na dva měsíce, i když se ve skutečnosti pracovalo deset dnů.

Poděkování za práci při výměně oken patří: Luďkovi a Miládce Zápotočných, Jiřímu a Věře Veselých, Františkovi a Marii Dörrerových, Zdeňkovi a Věře Kurkových, Víťovi Sedláčkovi a Toníku Kulhánkovi.
| Autor: Jirka | Vydáno dne 31. 05. 2009 | 3214 přečtení |
Zdroj: text a foto: Veselá V. |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server