Hlavní menu
  Novinky
15.06.2019: Po Vysočině s Gustavem Mahlerem - v neděli dne 23. června 2019
Program : 07:30 Odjezd autobusu z Jihlavy, tř. Legionářů (u parkoviště za Billou) 08:30 Slavnostní zahájení akce 08:45 Odchod účastníků akce na trasy 1. varianta : Želiv (klášter) – zelená turistická značka – Vřesník – Lískovice – Lhotice – Speřice – Holušice – Kaliště u Humpolce (penzion = rodný dům Gustava Mahlera – možnost jednoduchého občerstvení) – Proseč – červená turistická značka – Světlický Dvůr – Humpolec (nádraží ČD) cca 25 km 2. varianta : Želiv (klášter) – červená turistická značka – u hydroelektrárny odbočka na zelenou turistickou značku – stále podél Želivky až k Rokosovu Mlýnu – po zelené turistické značce vystoupáme lesem až na silnici – odbočka vlevo do Hněvkovic – nadejdeme dálnici D1 a přijdeme na nádraží ČD v Humpolci. cca 13 km Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob z Jihlavy do Želiva ZDARMA – sraz v ul. Legionářů v 7:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd autobusu v 7:30 hod. Další podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297

08.06.2019: 11. Hvězdicový výstup na Čeřínek - Sobota 15. června 2019
Start: libovolný Cíl: chata KČT na Čeřínku, kontrola od 9:00 – 15:00 hodin Odměna: diplom, razítka Startovné: členové KČT 20 Kč, ostatní 30 Kč, děti 10 Kč. Stravování: v cíli tradiční občerstvení, restaurace Čeřínek je v provozu. Odjezd turistů na Hvězdicový výstup na Čeřínek Pojedeme vlakem z hl.n. v 7,33 hod., Ji. město 7,42 hod., St. Hory 7,44 hod. do Kostelce. Z Kostelce půjdeme po ZTZ na Čeřínek. Odjezd vlaku z Kostelce do Jihlavy 13.01, 14,15R, 14,45, 16,15, hod. Vycházku vede Pepa

03.06.2019: U Kamenice nad Lipou sobota 8. června 2019
Odjezd autobusu z aut. nádraží v Jihlavě (stanoviště č. 16) v 7,10 h do Pelhřimova, přestup v Pelhřimově (č. 12) v 8,00 h do zast. Heřmaň Pohodová trasa 12 km: Možnost občerstvení v Kamenici nad Lipou (pivovarská restaurace, bistro, zámecká kavárna) Zpáteční autobus z Kamenice nad Lipou ze zast. č. 5 do Pelhřimova v 15,55 h, přestup v Pelhřimově (č.1) v 16,35 h do Jihlavy připravili Mirek + Marta
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Cesta pohádkovým lesem.
Ve čtvrtek 28.5.2009 uspořádali turisté KČT Čeřínek ke dni dětí již 24. ročník „Cesty pohádkovým lesem“. Každoročně se na jihlavském Heulose setkávají děti s pohádkovými postavami, plní různé úkoly za sladkou odměnu.

Pro stavební práce na původním dějišti Pohádkového lesa, se akce letos konala v okolí Hrádečku – ubytovny Policejní školy. Na start přišlo 750 dětí a rodičů.

 příprava zvoničky

 stavba myslivny

 budoucí pokladna

 stavební materiál na perníkovou chaloupku

 pohádka může začít


Děti pomohly princezně překonat draka vhazováním míčků do dračí tlamy, u šašků pokoušely štěstí házením kostek, u myšek prolézaly „sýrem“, u čertů se nebály lézt tunelem. S vodníky si zachytaly rybičky a s kocourem Mikešem chodily ve velkých botách do světa. Své jezdecké umění si vyzkoušely na šlapacích autíčkách a koloběžkách (většinou sponzorských darů Baumax). U Perníkové chaloupky se posilnily uloupnutým perníčkem. V myslivně si připomněly pohádku o Karkulce a zavzpomínaly, jak to vlastně s tím vlkem dopadlo. Nakonec si zazvonily na zvonec, protože pohádky byl konec. Ještě se vyfotily u havířků. Nechyběly ani nafouknuté balonky a u skládání slovíček z písmenek na kostičkách si zasloužily různé omalovánky a další drobnosti.

 pokladna se otevřela

 u princezny

 hod kostkou

 u myšek

 u čertů

 u vodníků

 pomocník - Brouk Pytlík

 na cestách s Mikešem

 dopravní prostředky

 Perníková chaloupka

 Červená Karkulka

....a pohádky je konec

 zájem o balonky

 hledání písmenek

 malý havířek

 havířek

 policie vše jistí

 autorka Pohádkového lesa D. NovákováTrochu nás potrápilo počasí. Dopoledne to vypadalo, že vše proběhne za sluníčka. A odpoledne se zatáhlo a bylo chladno. Dětem to zřejmě nevadilo, ale my pořadatelé jsme starostlivě vzhlíželi k obloze, která se povážlivě zatáhla a nakonec přece jen začalo pršet. To netrvalo naštěstí dlouho, a zdálo se, že vysvitne sluníčko. Po skončení akce, při sklízení pohádkových rekvizit už to mraky nevydržely a spustil se hustý déšť. Tak jsme promokli. Podle Rosniček měly být bouřky, kroupy a záplavy. Byli jsme rádi, že se tato předpověď nepotvrdila.

 balíme

 naloženo

 odvážíme pohádky

 plná garáž pohádkového lesa


Dětem se procházka Pohádkovým lesem líbila a snad i jejich rodičům při společně prožitém pohádkovém putování.
Pro nás, kteří jsme celou akci připravili pod vedením Drahy Novákové, byly největší odměnou spokojené děti a jejich úsměv.
Pohádkové postavičky ztvárnili studenti jihlavských středních škol. Za to jim patří naše poděkování. Užili si dost zimy, tak snad to neodstůňou.
Také děkujeme všem sponzorům, kteří nám věnovali větší, či menší prostředky k uskutečnění naší akce:
SKORI, s.r.o. Jihlava, MORAVIA LACTO a.s., BAUMAX ČR s.r.o., LAPEK a.s., MODETA STYLE s.r.o., JOSEF JAKUBÍK-TREZOR SERVIS, AUTOSERVIS MÁCA, PLYNOSERVIS-DOBROVOLNÝ spol.s.r.o., HORPO spol. s.r.o., MIKA,WM FASHION-CITY PARK.
Naše poděkování patří i VYŠŠÍ POLICEJNÍ ŠKOLE za poskytnutí svých prostor a přilehlého okolí.
| Autor: Jirka | Vydáno dne 30. 05. 2009 | 2358 přečtení |
Zdroj: text a foto: Veselá V. |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server