Hlavní menu
  Novinky
14.09.2019: ŽĎÁRSKO - 21. září 2019
Odjezd autobusu z Jihlavy do Nového Veselí v 7,30 h  z autobusového nádraží, č. stanoviště 21 Trasa 13 km: Nové Veselí – Novoveselský rybník – Matějovský rybník – Babín – lom Štenice – Najdek Zpáteční cesta: Autobus ze zastávky Najdek ve 14,51 h do Žďáru, rychlík ze Žďáru v 15,32 h do Havl. Brodu, osobní vlak z Havl. Brodu v 16,05 h do Jihlavy (příjezd v 16,35 h) Podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Jihlava připravili Mirek a Marta

09.09.2019: Hvězdicově na Jalovec - 14.září 2019
Tento rok se vydáme na trasu asi 11 nebo 13 km Brtnice – Černé lesy – Radonín – Střeliště – Jalovec (9 km) cíl 10.30 - 15.30 h na Jalovci v chatě lyžařů bohaté občerstvení zajištěno Odjezd z autobusového nádraží v 10 h, nástupiště č.24 Zpět odjezd vlakem z Číchova nebo Okříšek (+ 2km nebo 4 km) Návrat z Číchova v 13.48, 15.58 z Okříšek v 13.42, 14.47, 15.52 dotazy: Jitka Korbelová 728605898 Na vycházku vás zvou J + J Korbelovi

09.09.2019: KOLEM NOČNÍ JIHLA V Y - v pátek 13. září 2019
Start: Dům dětí a mládeže, Brněnská 46, Jihlava, průběžně od 17 do 19 hodin. Trasa 7 km a Trasa 15 km, speciální: Trasa pro kočárky 5 km Cíl: Do 22 hodin v Domě dětí a mládeže, Brněnská 46, Jihlava. Startovné: 20 Kč. Odměna: Diplom, samolepka, špekáček nebo oplatka, tradiční razítka. Různé: Pochod se koná za každého počasí. Svítilny, baterky a blikačky s sebou! Účastníci akce jsou pojištěni, všichni respektují zásady BESIP. Děti do 15 let se mohou zúčastnit pouze v doprovodu osob starších 18 let. Informace: Ing. Míla Bradová, Na Kopci 22, 586 01 Jihlava, tel. 736 754 080, mila_bradova@volny.cz Podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Jihlava
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Cesta pohádkovým lesem.
Ve čtvrtek 28.5.2009 uspořádali turisté KČT Čeřínek ke dni dětí již 24. ročník „Cesty pohádkovým lesem“. Každoročně se na jihlavském Heulose setkávají děti s pohádkovými postavami, plní různé úkoly za sladkou odměnu.

Pro stavební práce na původním dějišti Pohádkového lesa, se akce letos konala v okolí Hrádečku – ubytovny Policejní školy. Na start přišlo 750 dětí a rodičů.

 příprava zvoničky

 stavba myslivny

 budoucí pokladna

 stavební materiál na perníkovou chaloupku

 pohádka může začít


Děti pomohly princezně překonat draka vhazováním míčků do dračí tlamy, u šašků pokoušely štěstí házením kostek, u myšek prolézaly „sýrem“, u čertů se nebály lézt tunelem. S vodníky si zachytaly rybičky a s kocourem Mikešem chodily ve velkých botách do světa. Své jezdecké umění si vyzkoušely na šlapacích autíčkách a koloběžkách (většinou sponzorských darů Baumax). U Perníkové chaloupky se posilnily uloupnutým perníčkem. V myslivně si připomněly pohádku o Karkulce a zavzpomínaly, jak to vlastně s tím vlkem dopadlo. Nakonec si zazvonily na zvonec, protože pohádky byl konec. Ještě se vyfotily u havířků. Nechyběly ani nafouknuté balonky a u skládání slovíček z písmenek na kostičkách si zasloužily různé omalovánky a další drobnosti.

 pokladna se otevřela

 u princezny

 hod kostkou

 u myšek

 u čertů

 u vodníků

 pomocník - Brouk Pytlík

 na cestách s Mikešem

 dopravní prostředky

 Perníková chaloupka

 Červená Karkulka

....a pohádky je konec

 zájem o balonky

 hledání písmenek

 malý havířek

 havířek

 policie vše jistí

 autorka Pohádkového lesa D. NovákováTrochu nás potrápilo počasí. Dopoledne to vypadalo, že vše proběhne za sluníčka. A odpoledne se zatáhlo a bylo chladno. Dětem to zřejmě nevadilo, ale my pořadatelé jsme starostlivě vzhlíželi k obloze, která se povážlivě zatáhla a nakonec přece jen začalo pršet. To netrvalo naštěstí dlouho, a zdálo se, že vysvitne sluníčko. Po skončení akce, při sklízení pohádkových rekvizit už to mraky nevydržely a spustil se hustý déšť. Tak jsme promokli. Podle Rosniček měly být bouřky, kroupy a záplavy. Byli jsme rádi, že se tato předpověď nepotvrdila.

 balíme

 naloženo

 odvážíme pohádky

 plná garáž pohádkového lesa


Dětem se procházka Pohádkovým lesem líbila a snad i jejich rodičům při společně prožitém pohádkovém putování.
Pro nás, kteří jsme celou akci připravili pod vedením Drahy Novákové, byly největší odměnou spokojené děti a jejich úsměv.
Pohádkové postavičky ztvárnili studenti jihlavských středních škol. Za to jim patří naše poděkování. Užili si dost zimy, tak snad to neodstůňou.
Také děkujeme všem sponzorům, kteří nám věnovali větší, či menší prostředky k uskutečnění naší akce:
SKORI, s.r.o. Jihlava, MORAVIA LACTO a.s., BAUMAX ČR s.r.o., LAPEK a.s., MODETA STYLE s.r.o., JOSEF JAKUBÍK-TREZOR SERVIS, AUTOSERVIS MÁCA, PLYNOSERVIS-DOBROVOLNÝ spol.s.r.o., HORPO spol. s.r.o., MIKA,WM FASHION-CITY PARK.
Naše poděkování patří i VYŠŠÍ POLICEJNÍ ŠKOLE za poskytnutí svých prostor a přilehlého okolí.
| Autor: Jirka | Vydáno dne 30. 05. 2009 | 2409 přečtení |
Zdroj: text a foto: Veselá V. |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server