Hlavní menu
  Novinky
14.09.2019: ŽĎÁRSKO - 21. září 2019
Odjezd autobusu z Jihlavy do Nového Veselí v 7,30 h  z autobusového nádraží, č. stanoviště 21 Trasa 13 km: Nové Veselí – Novoveselský rybník – Matějovský rybník – Babín – lom Štenice – Najdek Zpáteční cesta: Autobus ze zastávky Najdek ve 14,51 h do Žďáru, rychlík ze Žďáru v 15,32 h do Havl. Brodu, osobní vlak z Havl. Brodu v 16,05 h do Jihlavy (příjezd v 16,35 h) Podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Jihlava připravili Mirek a Marta

09.09.2019: Hvězdicově na Jalovec - 14.září 2019
Tento rok se vydáme na trasu asi 11 nebo 13 km Brtnice – Černé lesy – Radonín – Střeliště – Jalovec (9 km) cíl 10.30 - 15.30 h na Jalovci v chatě lyžařů bohaté občerstvení zajištěno Odjezd z autobusového nádraží v 10 h, nástupiště č.24 Zpět odjezd vlakem z Číchova nebo Okříšek (+ 2km nebo 4 km) Návrat z Číchova v 13.48, 15.58 z Okříšek v 13.42, 14.47, 15.52 dotazy: Jitka Korbelová 728605898 Na vycházku vás zvou J + J Korbelovi

09.09.2019: KOLEM NOČNÍ JIHLA V Y - v pátek 13. září 2019
Start: Dům dětí a mládeže, Brněnská 46, Jihlava, průběžně od 17 do 19 hodin. Trasa 7 km a Trasa 15 km, speciální: Trasa pro kočárky 5 km Cíl: Do 22 hodin v Domě dětí a mládeže, Brněnská 46, Jihlava. Startovné: 20 Kč. Odměna: Diplom, samolepka, špekáček nebo oplatka, tradiční razítka. Různé: Pochod se koná za každého počasí. Svítilny, baterky a blikačky s sebou! Účastníci akce jsou pojištěni, všichni respektují zásady BESIP. Děti do 15 let se mohou zúčastnit pouze v doprovodu osob starších 18 let. Informace: Ing. Míla Bradová, Na Kopci 22, 586 01 Jihlava, tel. 736 754 080, mila_bradova@volny.cz Podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Jihlava
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Teslácký šotek
V sobotu 23. 5. 2009 pořádal KČT Tesla už 29. ročník shora jmenované oblíbené akce, které se už řadu let zúčastňujeme. I letos jsme se vydali na cyklojízdu, na startu u vrátnice Tesly se nás sešlo 7 cyklistů z Čeřínku, přidali se k nám ještě 2 přátelé z Tesly.

start na nádvoří v Tesle

registrace účastníků


Z nabízených čtyř cyklotras jsme si vybrali tu s délkou 55 km, dostali jsme podrobný popis cesty, dobré rady, doporučení a přání bezproblémové vyjížďky. Trasa: Tesla – Rantířov – Vyskytná – Jiřín – Zbilidy – Šimanov – Větrný Jeníkov – Smrčná – Štoky – Dobronín – Ždírec – Střítež – Pávov – Bedřichov – ZOO Jihlava Stejně jako před rokem jsme se v Kosově u křížku vyfotili.

cykločeřínci


Bylo krásně a slunečno, i když foukal dosti studený vítr – inu, naše Vysočina! Na kopci za Jiřínem jsme udělali při příležitosti nádherných výhledů do okolí malebnou skupinku, která možná naše vnoučata pobaví…
 foto pro vnoučata


Na prvním kontrolním bodě ve Zbilidech jsme dostali úvodní, černé razítko od Aleše. Panoval zde čilý ruch, popovídali jsme se známými, poradili jsme se nad mapou a šli jsme do toho!
 brífink ve Zbilidech


Že je tu samý kopec, nemusím zdůrazňovat, jen mi je stále záhadou, proč se tak často a dlouho jezdí do kopce a tak zřídka a kratičce z kopce?! Za zdolání kopce před Větrným Jeníkovým jsme byli odměněni druhým, červeným razítkem od Ivy Svobodové – krásně se vyjímalo v našem cykloprůkazu – a navíc jsme se odměnili svačinkou. V rámci KPČ (kulturně-poznávací činnost ) jsme trochu odbočili z trasy, aby nám mohl Víťa Sedláček ukázat křížový kámen u silnice.
při KPČ  u Štoků

křížový kámen z roku 1604


Protože nás kamenná krása nadchla, nelitovali jsme další zajížďky, abychom se potěšili pohledem na starého štockého Trhového panáka Rolanda a hlavně se pobavili historkou kolem jeho přemisťování.Více o Štokách si můžete přečíst na blogu Svatošových Silnička do Dobronína je vyhlídková, zážitková a hlavně konečně spíš z kopce, takže jsme ve velmi dobrém čase a „stavu“ dojeli do Ždírce, kde jsme zamířili na místní hřiště, protože jsme věděli, že je tu dneska „koňský den“. Nejméně 20 krásných koní (a stejně tolik švarných jezdkyň) se tu prohánělo, přeskakovalo, poskakovalo, nadnášelo a vznášelo se – radost pohledět! A ke všemu zde měli točené a klobásky na roštu voněly… Líbilo se nám tu převelice, ale…
 alou domů!


Cesta k Jihlavě vedla kolem kostela, kde jsme podle pokynů (jako samokontrolu) opsali letopočet na soše, a dále kolem ždíreckého domova důchodců, to nešlo nestavit se a nepozdravit naše známé. Ti, kteří si užívali sluníčka na zahradě, nás vřele uvítali a zajímali se, kdy, kam, kolik a proč?
 zastávka v domově důchodců ve Ždírci


Asi jsme od nich načerpali energii, a proto jsme se rozhodli trasu si trochu prodloužit přes Střítež a Pávov, a tak se stalo, že jsme v okamžiku dojezdu do cíle přečetli na tachometrech 65 km. Byli jsme srdečně přivítáni, po kontrole správnosti zápisu letopočtu ze Ždírce jsme dostali od Míly Bradové třetí, zelené razítko, čímž jsme splnili poslední podmínku pro udělení krásného diplomu. Navíc nám nabídli tradiční výborné koblížky, limonádu ňamku, a pak jsme tahali výherní čísla na věcné ceny – mapy, DVD, knihy – pořadatelé se o nás starali vzorně.
v cíli se losovalo o věcné ceny

 pořadatelky jsou vysmáté


Lev z třináctičlenného pořadatelského týmu byl sice hodný, svou velikostí však vzbuzoval respekt, a tak mnozí neposedové se v jeho náruči zklidnili.
zkrocení divoženkyPodle sdělení pořadatelů se tohoto ročníku zúčastnilo 74 pěších (z toho 9 z Čeřínku) a 81 cykloturistů, když k tomu přidáte 13 pořadatelů, zjistíte, že v padesátitisícové Jihlavě bylo ten den nejméně 168 šťastných a spokojených lidiček!
| Autor: Jirka | Vydáno dne 29. 05. 2009 | 1807 přečtení |
Zdroj: text: M Svatošová, foto: M Svatoš |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server