14.09.2019: ŽĎÁRSKO - 21. září 2019
Odjezd autobusu z Jihlavy do Nového Veselí v 7,30 h  z autobusového nádraží, č. stanoviště 21 Trasa 13 km: Nové Veselí – Novoveselský rybník – Matějovský rybník – Babín – lom Štenice – Najdek Zpáteční cesta: Autobus ze zastávky Najdek ve 14,51 h do Žďáru, rychlík ze Žďáru v 15,32 h do Havl. Brodu, osobní vlak z Havl. Brodu v 16,05 h do Jihlavy (příjezd v 16,35 h) Podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Jihlava připravili Mirek a Marta

09.09.2019: Hvězdicově na Jalovec - 14.září 2019
Tento rok se vydáme na trasu asi 11 nebo 13 km Brtnice – Černé lesy – Radonín – Střeliště – Jalovec (9 km) cíl 10.30 - 15.30 h na Jalovci v chatě lyžařů bohaté občerstvení zajištěno Odjezd z autobusového nádraží v 10 h, nástupiště č.24 Zpět odjezd vlakem z Číchova nebo Okříšek (+ 2km nebo 4 km) Návrat z Číchova v 13.48, 15.58 z Okříšek v 13.42, 14.47, 15.52 dotazy: Jitka Korbelová 728605898 Na vycházku vás zvou J + J Korbelovi

09.09.2019: KOLEM NOČNÍ JIHLA V Y - v pátek 13. září 2019
Start: Dům dětí a mládeže, Brněnská 46, Jihlava, průběžně od 17 do 19 hodin. Trasa 7 km a Trasa 15 km, speciální: Trasa pro kočárky 5 km Cíl: Do 22 hodin v Domě dětí a mládeže, Brněnská 46, Jihlava. Startovné: 20 Kč. Odměna: Diplom, samolepka, špekáček nebo oplatka, tradiční razítka. Různé: Pochod se koná za každého počasí. Svítilny, baterky a blikačky s sebou! Účastníci akce jsou pojištěni, všichni respektují zásady BESIP. Děti do 15 let se mohou zúčastnit pouze v doprovodu osob starších 18 let. Informace: Ing. Míla Bradová, Na Kopci 22, 586 01 Jihlava, tel. 736 754 080, mila_bradova@volny.cz Podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Jihlava

Jarní eurovýšlap Znojmo – Retz
Využili jsme pozvání znojemských turistů na „Jarní eurovýšlap Znojmo – Retz“. Pochod pořádal Odbor Klubu českých turistů ve Znojmě společně s Österreichischer turistenklub Retz. Již několikrát jsme Znojmo a jeho okolí navštívili(někteří z nás mají ke Znojmu osobní vztah), tak výšlap ze Znojma do Rakouska byl pro nás velice lákavý a moc jsme se na něj těšili.

V sobotu 23.5.2009 jsme odjeli vlakem v 6.40 h., a do Znojma na Znojemský hrad, kde byl start, jsme dorazili před půl desátou. K dobré pohodě tam na malém pódiu vyhrávala country skupina Květinka. Při poslechu krásných písniček jsme se zaregistrovali a trochu posvačili. Příjemné tóny a rytmus nás nabily energií. Po projevu představitelů turistů měst Znojmo a Retz, popřál všem šťastnou cestu i starosta města Znojma Ing. Petr Nezveda, a my jsme v dobré náladě vykročili na pochod.
 přicházíme na start

prezentace

country sk. Květinka

přivítání turistů

odcházíme ze Znojma

naše výprava

Eurotrasa vedla ze Znojma od hradu po červené TZ, přes Kraví horu, Konice, Pod Popickým vrchem, Popice, Havraníky, Judexův mlýn, Pod Šobesem, pak po žluté TZ směr Heiliger Stein, a dále po červené TZ E8 do Retzu. Cesta prochází krásným krajem Podyjí. Stále je tu co obdivovat. U obce Havraníky jsme chvíli poseděli u skleničky vína. Bylo moc dobré. A protože slunce dost pálilo, jedna sklenka na ochutnání stačila, aby se nám nezatočila hlava, a abychom se bez úhony dostali do cíle. Po většinu cesty nás provázely vinice. Na nich jsme sledovali vinaře při práci a ošetřování vinné révy pro budoucí úrodu.
 pod Znojemským hradem

na Kraví hoře

U Madony (302 m/n.m)

Popice

patron vinohradu

vřesoviště

kaple Panny Marie Bolestné u Popic

ochutnávka vína

splav u Judexova mlýna

přes hranice

v Rakousku

jarní vinice

vinice u Retzu

Zastavili jsme se na „Odpočinkovém místě“. Zaujalo nás hlavně neobvyklým růstem rozkošatělé borovice. U ní jsme si přečetli, že má kolem sebe různé energetické linie, které trvale ovlivňují růst stromu. Je tu i pěkný pohled na město Retz. Do cíle výšlapu už byl jen skok, tak jsme se brzy ocitli na Hlavním náměstí v Retzu. V sále radnice každý pochodník obdržel Pamětní list a odznak a malé pohoštění v podobě sklenky dobrého vína (podle výběru bílého nebo červeného) a výborné semínkové pečivo a ořechový chléb.
 odpočinkové místo

Retz už je na dohled

Retz

na náměstí

v cíli

výdej diplomů

Do odjezdu autobusu do Znojma nám ještě zbývalo trochu času. Využili jsme ho podle svých představ. Někteří si prohlédli pamětihodnosti města a jiní si ještě vyšlápli 128 schodů na věž staré radnice, která je 57 m vysoká a podívali se na vinařské město Retz a okolí z ptačí perspektivy.
 radnice v Retzu

pohled z věže staré radnice

čekání na odjezd z Retzu

Přistavený autobus nás odvezl do Znojma o něco dříve, tak nám zbyl čas do odjezdu vlaku. Jedna skupinka využila tento čas na prohlídku opravovaného železničního mostu přes řeku Dyji. Před 19. hodinou se všech 14 čeřínkovských turistů sešlo na nádraží a společně jsme odjížděli k Jihlavě.
 železniční most přes Dyji

pilíř žel.mostu

pod žel. mostem

vlak do Jihlavy

Jarním vinařským krajem jsme ušlapali 23 km. Podle informace organizátorů se Eurovýšlapu zúčastnilo 120 turistů.

Prožili jsme krásný den, proto naše poděkování patří organizátorům za dobře připravenou akci.
| Autor: Jirka | Vydáno dne 24. 05. 2009 | 7222 přečtení |
Zdroj: text:Veselá, foto:Veselá,Veselý, Dörrer,Navrkalová |