Hlavní menu
  Novinky
15.06.2019: Po Vysočině s Gustavem Mahlerem - v neděli dne 23. června 2019
Program : 07:30 Odjezd autobusu z Jihlavy, tř. Legionářů (u parkoviště za Billou) 08:30 Slavnostní zahájení akce 08:45 Odchod účastníků akce na trasy 1. varianta : Želiv (klášter) – zelená turistická značka – Vřesník – Lískovice – Lhotice – Speřice – Holušice – Kaliště u Humpolce (penzion = rodný dům Gustava Mahlera – možnost jednoduchého občerstvení) – Proseč – červená turistická značka – Světlický Dvůr – Humpolec (nádraží ČD) cca 25 km 2. varianta : Želiv (klášter) – červená turistická značka – u hydroelektrárny odbočka na zelenou turistickou značku – stále podél Želivky až k Rokosovu Mlýnu – po zelené turistické značce vystoupáme lesem až na silnici – odbočka vlevo do Hněvkovic – nadejdeme dálnici D1 a přijdeme na nádraží ČD v Humpolci. cca 13 km Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob z Jihlavy do Želiva ZDARMA – sraz v ul. Legionářů v 7:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd autobusu v 7:30 hod. Další podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297

08.06.2019: 11. Hvězdicový výstup na Čeřínek - Sobota 15. června 2019
Start: libovolný Cíl: chata KČT na Čeřínku, kontrola od 9:00 – 15:00 hodin Odměna: diplom, razítka Startovné: členové KČT 20 Kč, ostatní 30 Kč, děti 10 Kč. Stravování: v cíli tradiční občerstvení, restaurace Čeřínek je v provozu. Odjezd turistů na Hvězdicový výstup na Čeřínek Pojedeme vlakem z hl.n. v 7,33 hod., Ji. město 7,42 hod., St. Hory 7,44 hod. do Kostelce. Z Kostelce půjdeme po ZTZ na Čeřínek. Odjezd vlaku z Kostelce do Jihlavy 13.01, 14,15R, 14,45, 16,15, hod. Vycházku vede Pepa

03.06.2019: U Kamenice nad Lipou sobota 8. června 2019
Odjezd autobusu z aut. nádraží v Jihlavě (stanoviště č. 16) v 7,10 h do Pelhřimova, přestup v Pelhřimově (č. 12) v 8,00 h do zast. Heřmaň Pohodová trasa 12 km: Možnost občerstvení v Kamenici nad Lipou (pivovarská restaurace, bistro, zámecká kavárna) Zpáteční autobus z Kamenice nad Lipou ze zast. č. 5 do Pelhřimova v 15,55 h, přestup v Pelhřimově (č.1) v 16,35 h do Jihlavy připravili Mirek + Marta
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Údolím Oslavy a Chvojnice
Předpovědi počasí na tento víkend neslibovaly nic pěkného. Přesto jsme v sobotu 16.5.2009 uskutečnili Romanem dlouho plánovaný výlet do údolí řeky Oslavy a Chvojnice. U vlaku se nás sešlo 18 turistů. O půl 10 h. jsme přijeli do Rapotic.

Obloha byla zachmuřená, ale nepršelo. První etapa vedla po nezáživné silnici, asi 3 km dlouhé. Byli jsme svěží, plni očekávání příštích zážitků, tak nám cesta rychle uběhla. Ani jsme se nenadáli, a byli jsme v Ketkovicích.

 v Rapoticích

 do Ketkovic

 rozkvetlá krása v Ketkovicích

 z Ketkovic


Odtud už jsme pokračovali převážně polními cestami a lesem na vyhlídku PANORAMA. Z vyhlídky jsme se " lesním tunelem " blížili ke skalnímu ostrohu na soutokem Oslavy a Chvojnice, kde jsou zbytky gotického hradu Levnov. Je tu všude nádherná krajina s krásným výhledem na řeku Oslavu, lemovanou nepřístupnými svahy a skálami a zdobenou dubovými a borovými lesy. Výhledy nám trochu kazilo počasí, protože začalo drobně pršet. Při sestupu od hradu do údolí jsme si cestu chtěli trochu zkrátit, ale o co byla cesta - necesta kratší, o to nám sestup déle trval, protože byl náročný. Všichni to ale zvládli na výbornou. Možná si trochu zanadávali, ale asi potom budou déle vzpomínat. I další cesta byla náročná, díky všudypřítomným skálám a kamenitým povrchem a častým přecházením řeky Oslavy.

 Panorama - vyhlídka

 na Levnově

 na Levnově

 pohled z Levnova na Oslavu

 obtížný sestup

 nebezpečný terén

 cestou necestou

 na mostě pod Levnovem

 zbytky got. hradu Levnov

 udolí Oslavy

 skalní cesta

 most přes Oslavu


Po totemové stezce jsme došli do osady trampů. U cesty postavený soudek s pípou nás zlákal. Jeden půllitr jsme od trampíků vyškemrali. Pivo měli dobré, ale bylo ho málo pro náhodné kolemjdoucí.

 symbol trampů

 pivní pomoc

 chutná!!


Pokračovali jsme lesem a tady jsme museli zvýšit pozornost. Odbočka po modré TZ na Kozí Hřbety je ukryta v houští. Šťastně jsme ji našli. Při přechodu Kozích Hřbetů nás provázel houstnoucí déšť, a tak došlo na deštníkovou turistiku.

 údolím Chvojnice

 obyvatel lesa

 deštníková turistika


Cestou do Kralic jsme několikrát překročli řeku Chvojnici. Po 20 km putování jsme došli do Kralic. V místní hospůdce u nádraží jsme stihli pivečko a kávu. Mezitím přestalo pršet a dokonce vykouklo sluníčko.

 přechod Chvojnice

 u totemu


 v Kralicích


Při zpáteční cestě vlakem jsme Romanovi zatleskali za pěkný výlet. Těšíme se, že nám Roman zase připraví výlet do krajin, pro nás neokoukaných.
| Autor: Jirka | Vydáno dne 17. 05. 2009 | 2984 přečtení |
Zdroj: text V. Veselá, foto V. Veselá, J. Veselý,F. Dörrer |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server