Hlavní menu
  Novinky
14.09.2019: ŽĎÁRSKO - 21. září 2019
Odjezd autobusu z Jihlavy do Nového Veselí v 7,30 h  z autobusového nádraží, č. stanoviště 21 Trasa 13 km: Nové Veselí – Novoveselský rybník – Matějovský rybník – Babín – lom Štenice – Najdek Zpáteční cesta: Autobus ze zastávky Najdek ve 14,51 h do Žďáru, rychlík ze Žďáru v 15,32 h do Havl. Brodu, osobní vlak z Havl. Brodu v 16,05 h do Jihlavy (příjezd v 16,35 h) Podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Jihlava připravili Mirek a Marta

09.09.2019: Hvězdicově na Jalovec - 14.září 2019
Tento rok se vydáme na trasu asi 11 nebo 13 km Brtnice – Černé lesy – Radonín – Střeliště – Jalovec (9 km) cíl 10.30 - 15.30 h na Jalovci v chatě lyžařů bohaté občerstvení zajištěno Odjezd z autobusového nádraží v 10 h, nástupiště č.24 Zpět odjezd vlakem z Číchova nebo Okříšek (+ 2km nebo 4 km) Návrat z Číchova v 13.48, 15.58 z Okříšek v 13.42, 14.47, 15.52 dotazy: Jitka Korbelová 728605898 Na vycházku vás zvou J + J Korbelovi

09.09.2019: KOLEM NOČNÍ JIHLA V Y - v pátek 13. září 2019
Start: Dům dětí a mládeže, Brněnská 46, Jihlava, průběžně od 17 do 19 hodin. Trasa 7 km a Trasa 15 km, speciální: Trasa pro kočárky 5 km Cíl: Do 22 hodin v Domě dětí a mládeže, Brněnská 46, Jihlava. Startovné: 20 Kč. Odměna: Diplom, samolepka, špekáček nebo oplatka, tradiční razítka. Různé: Pochod se koná za každého počasí. Svítilny, baterky a blikačky s sebou! Účastníci akce jsou pojištěni, všichni respektují zásady BESIP. Děti do 15 let se mohou zúčastnit pouze v doprovodu osob starších 18 let. Informace: Ing. Míla Bradová, Na Kopci 22, 586 01 Jihlava, tel. 736 754 080, mila_bradova@volny.cz Podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Jihlava
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Údolím Oslavy a Chvojnice
Předpovědi počasí na tento víkend neslibovaly nic pěkného. Přesto jsme v sobotu 16.5.2009 uskutečnili Romanem dlouho plánovaný výlet do údolí řeky Oslavy a Chvojnice. U vlaku se nás sešlo 18 turistů. O půl 10 h. jsme přijeli do Rapotic.

Obloha byla zachmuřená, ale nepršelo. První etapa vedla po nezáživné silnici, asi 3 km dlouhé. Byli jsme svěží, plni očekávání příštích zážitků, tak nám cesta rychle uběhla. Ani jsme se nenadáli, a byli jsme v Ketkovicích.

 v Rapoticích

 do Ketkovic

 rozkvetlá krása v Ketkovicích

 z Ketkovic


Odtud už jsme pokračovali převážně polními cestami a lesem na vyhlídku PANORAMA. Z vyhlídky jsme se " lesním tunelem " blížili ke skalnímu ostrohu na soutokem Oslavy a Chvojnice, kde jsou zbytky gotického hradu Levnov. Je tu všude nádherná krajina s krásným výhledem na řeku Oslavu, lemovanou nepřístupnými svahy a skálami a zdobenou dubovými a borovými lesy. Výhledy nám trochu kazilo počasí, protože začalo drobně pršet. Při sestupu od hradu do údolí jsme si cestu chtěli trochu zkrátit, ale o co byla cesta - necesta kratší, o to nám sestup déle trval, protože byl náročný. Všichni to ale zvládli na výbornou. Možná si trochu zanadávali, ale asi potom budou déle vzpomínat. I další cesta byla náročná, díky všudypřítomným skálám a kamenitým povrchem a častým přecházením řeky Oslavy.

 Panorama - vyhlídka

 na Levnově

 na Levnově

 pohled z Levnova na Oslavu

 obtížný sestup

 nebezpečný terén

 cestou necestou

 na mostě pod Levnovem

 zbytky got. hradu Levnov

 udolí Oslavy

 skalní cesta

 most přes Oslavu


Po totemové stezce jsme došli do osady trampů. U cesty postavený soudek s pípou nás zlákal. Jeden půllitr jsme od trampíků vyškemrali. Pivo měli dobré, ale bylo ho málo pro náhodné kolemjdoucí.

 symbol trampů

 pivní pomoc

 chutná!!


Pokračovali jsme lesem a tady jsme museli zvýšit pozornost. Odbočka po modré TZ na Kozí Hřbety je ukryta v houští. Šťastně jsme ji našli. Při přechodu Kozích Hřbetů nás provázel houstnoucí déšť, a tak došlo na deštníkovou turistiku.

 údolím Chvojnice

 obyvatel lesa

 deštníková turistika


Cestou do Kralic jsme několikrát překročli řeku Chvojnici. Po 20 km putování jsme došli do Kralic. V místní hospůdce u nádraží jsme stihli pivečko a kávu. Mezitím přestalo pršet a dokonce vykouklo sluníčko.

 přechod Chvojnice

 u totemu


 v Kralicích


Při zpáteční cestě vlakem jsme Romanovi zatleskali za pěkný výlet. Těšíme se, že nám Roman zase připraví výlet do krajin, pro nás neokoukaných.
| Autor: Jirka | Vydáno dne 17. 05. 2009 | 3057 přečtení |
Zdroj: text V. Veselá, foto V. Veselá, J. Veselý,F. Dörrer |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server