Hlavní menu
  Novinky
07.07.2019: Bedřichovská padesátka -13. 7. 2019
Start: hala TJ Sokol Bedřichov od 6,00 - 13,00 Cíl: hala TJ Sokol Bedřichov do 18,00 hod. Startovné. 15 Kč, mládež do 15 let a členové KČT 10 Kč. Podrobnosti o trasách ve skříňkách KČT, odbor Čeřínek Jihlava. Na Vaši účast se těší pořadatelé.

23.06.2019: KAMENSKÉ ALEJE v sobotu 29. června 2019
Trasy budou vyznačeny v mapkách, které dostanou účastníci při zápisu na startu. Na trasách 10 a 20 km, bude možnost občerstvení. Odjezd vlaku z Jihlavy města: 9,10 hod, Hl. n. 9,22 hod, příjezd Kamenná: 9,35 hod Odjezd z Kamenná: 14,20 hod., 16,20 hod. Vycházka je idividuální

15.06.2019: Po Vysočině s Gustavem Mahlerem - v neděli dne 23. června 2019
Program : 07:30 Odjezd autobusu z Jihlavy, tř. Legionářů (u parkoviště za Billou) 08:30 Slavnostní zahájení akce 08:45 Odchod účastníků akce na trasy 1. varianta : Želiv (klášter) – zelená turistická značka – Vřesník – Lískovice – Lhotice – Speřice – Holušice – Kaliště u Humpolce (penzion = rodný dům Gustava Mahlera – možnost jednoduchého občerstvení) – Proseč – červená turistická značka – Světlický Dvůr – Humpolec (nádraží ČD) cca 25 km 2. varianta : Želiv (klášter) – červená turistická značka – u hydroelektrárny odbočka na zelenou turistickou značku – stále podél Želivky až k Rokosovu Mlýnu – po zelené turistické značce vystoupáme lesem až na silnici – odbočka vlevo do Hněvkovic – nadejdeme dálnici D1 a přijdeme na nádraží ČD v Humpolci. cca 13 km Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob z Jihlavy do Želiva ZDARMA – sraz v ul. Legionářů v 7:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd autobusu v 7:30 hod. Další podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Cykloturistika Stoječín
30.4.2009 - 4.5.2009
Prodloužený víkend předmájových a prvomájových dnů využili naši cykloturisté a odjeli osobními auty do zapůjčené chalupy ve Stoječíně. Všichni ale nejeli hned ve čtvrtek auty, ale dva odvážní přijeli až v pátek na kolech z Luk nad Jihlavou.

Ve čtvrtek 30.4. k večeru se nás ve Stoječíně sešlo osm.Chtěli jsme, jak se na tento večer sluší, tradičně posedět u ohně a popřípadě spálit nějakou tu čarodějnici. Po vytvoření nevelké zásoby dřeva z blízkého lesa nás zahnal déšť a bouřka. Nezbývalo, než ohýnek odložit na druhý den.

 naše útočiště ve Stoječíně

 příprava na pálení čarodějnicPátek 1.5. se vyloupl do sluníčka. Ráno přijeli Majka s Víťou, a už nás bylo 10. Trasu naplánoval František D. Sotva jsme vyjeli, tak naši muži dodrželi další tradici - líbání pod rozkvetlou třešní. Hledat tyto stromy nemuseli, protože jich v okolí roste hodně. A že kvetly.... !!! Potom jsme již pokračovali po naplánované trase: Peníkov, Č. Rudolec, Lidéřovice, Peč, Urbaneč. Ve Vnorovicích v "Hospůdce U Splavu" nám bylo dobře. Ohřáli jsme se polévkou a čajem. Bylo dost chladno po nočním dešti. Další cesta vedla na Montserrat a po krátké zastávce do Slavonic. Zdejší cukrárna má pro nás zvláštní kouzlo, a tak kafíčko a zákusek tady nikdy nevynecháme. U Slavonic jsme navštívili sběratele samorostů. Procházeli jsme tu venkovní výstavu, nakoukli jsme do bývalé garáže, komory a stodoly plné samorostů. Až jsme se dostatečně vynadívali i vynadivili nad roztodivnými tvary, co vytvořila příroda a lidská fantazie, tak jsme pokračovali přes Stálkov zpět do Stoječína.
Ujeli jsme 42 km
V podvečer přijeli František s Jaroslavem. Zasloužili si obdiv ostatních, protože krajina Vysočiny je samý kopec. S batohy na zádech a na kolech z Luk n. Jihlavou - to dá zabrat. Celá tato cesta měří asi 60 km.
Večer došlo konečně na ohýnek a opékání buřtů. Neposedný deštík s námi opět zalaškoval, ale nakonec si to přece jen rozmyslel a nechal nás ty buřty dopéci za vydatného skřehotání žab z blízkého rybníčku.

 hurá! rozkvetlá třešeň

 májová tradice


 vodní pila v Peníkově

 Vnorovice

 splav ve Vnorovicích


 Montserrat

 u Montserratu

 Slavonice

 samorosty

samorosty

 povídání se sběratelem

 před Stálkovem

 pečení buřtů

 pečení v dešti2.5. v sobotu nás společně vyjelo 12 pod vedením Františka S., který tuto trasu naplánoval - jakoby neměl ze včerejška dost té cesty z Luk. Odhodlaně jsme ho následovali po trase: Ze Stoječína na Stálkov, St. Město p.Landštejnem, do Kláštera - tady jsme si prohlédli kostel a podzemní katakomby, kde jsme si museli každý nést zapálenou svíčku. Zajímavé. Pak následovala Nová Bystřice s obědem. V Bystřici jsme se rozdělili. Pětičlenná skupina chtěla navštívit "zemi krále Miroslava", tak putovala po rakouské straně. Grametten, Illmanns, Leopoldsdorf a Brunn, do české Maříže, přes Slavonice a Vlastkovec do Stoječína. Najeli 68 km.
Sedmičlenná skupina jela po původně plánované trase do Číměře, kolem Kačležského rybníka. V Kunějově jsme viděli sochu sv. J. Nepomuckého u vypuštěného rybníčku na návsi a krásný vzrostlý jilm. Přes Člunek do Kunžaku na občerstvení, dál do Kaprounu a do Rožnova, podívat se na stádo bizonů. Pak už Matějovec a Stoječín. Tato skupina najela 62 km.

 dnes vede František S.

 po cestě do Kláštera

 Klášter

 u Kláštera


 Kačležský rybník

 sv. Jan Nepomucký

 jilm

 nad Kunžakem

 stádo bizonů

 večerní zakončení3.5. v neděli ráno nás vyjelo 10 do Matějovce a Zvůle. Pak jsme maličko bloudili, abychom našli zvláštní kamenné útvary, které jsme si nemohli nechat ujít. Opravdu to stálo za trochu toho bloudění. Potom jsme zajeli znovu k ohradě bizonů u Rožnova. Přemlouvali jsme ležícího statného býka, aby se nám ukázal v plné své kráse a mohutnosti. Nakonec se přece jen ze svého "popeliště" zvedl a důstojně odkráčel za svými družkami opodál. A my jsme odjeli přes Matějovec do Stoječína.
35 km, které jsme dnes ujeli, nám nestačilo, tak jsme ještě šli pěšky po " Graselově stezce" ke "Graselově sluji". Odhadujeme, že jsme za pěkného, celkem teplého počasí, lesem přes kameny a kořeny, naťapali asi 6 km.
Večer jsme poseděli u ohýnku a následně u televizního hokeje.

nedělní ráno

 v Matějovci

 Zvůle

 světla a stíny

 kamenné útvary

 na kamenech

 skalka

 borovice u Kaprounu

 Klenovské samoty

 starý buk

 bizon v "popelišti"

 bizon

 Graselova stezka


 před slují
V pondělí 4.5. byl pro nás ve Stoječíně poslední den. Pojali jsme ho trochu odpočinkově, aby řidiči nebyli moc unaveni a vpořádku nás odvezli domů. Zvolili jsme pro kola krátkou trasu: Stoječín, Matějovec, k rybníku Punčoška ( ten byl vypuštěný asi už dlouho, tak vůbec jako rybník nevypadal). Vyjeli jsme k hradu Landštejn ( v pondělí tu bylo pusto a prázdno), pod Landštejnem jsme projeli hráz přehrady pro pitnou vodu. A pak už do Stálkova a konečná - Stoječín. Jelo nás jen šest, protože čtyři odjeli už v neděli do Jihlavy, a Maruška s Miládkou zůstaly na chalupě (dobrovolně), aby uklidily. ale pak si ještě vyšláply po Graselových stopách k jeho sluji.
Krátce po poledni jsme si na chalupě vypili kafíčko, zhodnotili, jak se nám krásně prožité dny vydařily a třemi auty jsme odjeli domů do Jihlavy.

 řepkovým polem

 někdy se musí i tlačit

 rybník  Punčoška ( na suchu)

 k Landštejnu

 po hrázi přehrady

 cesta ke Stálkovu

 kaplička ve Stálkově

 jedeme domůCekově jsme na kolech ujeli168 km, František S. s Jaroslavem J. asi o 60 km více.
| Autor: Jirka | Vydáno dne 07. 05. 2009 | 5050 přečtení |
Zdroj: text V. Veselá, foto V. Veselá, J. Veselý |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server