Hlavní menu
  Novinky
15.06.2019: Po Vysočině s Gustavem Mahlerem - v neděli dne 23. června 2019
Program : 07:30 Odjezd autobusu z Jihlavy, tř. Legionářů (u parkoviště za Billou) 08:30 Slavnostní zahájení akce 08:45 Odchod účastníků akce na trasy 1. varianta : Želiv (klášter) – zelená turistická značka – Vřesník – Lískovice – Lhotice – Speřice – Holušice – Kaliště u Humpolce (penzion = rodný dům Gustava Mahlera – možnost jednoduchého občerstvení) – Proseč – červená turistická značka – Světlický Dvůr – Humpolec (nádraží ČD) cca 25 km 2. varianta : Želiv (klášter) – červená turistická značka – u hydroelektrárny odbočka na zelenou turistickou značku – stále podél Želivky až k Rokosovu Mlýnu – po zelené turistické značce vystoupáme lesem až na silnici – odbočka vlevo do Hněvkovic – nadejdeme dálnici D1 a přijdeme na nádraží ČD v Humpolci. cca 13 km Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob z Jihlavy do Želiva ZDARMA – sraz v ul. Legionářů v 7:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd autobusu v 7:30 hod. Další podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297

08.06.2019: 11. Hvězdicový výstup na Čeřínek - Sobota 15. června 2019
Start: libovolný Cíl: chata KČT na Čeřínku, kontrola od 9:00 – 15:00 hodin Odměna: diplom, razítka Startovné: členové KČT 20 Kč, ostatní 30 Kč, děti 10 Kč. Stravování: v cíli tradiční občerstvení, restaurace Čeřínek je v provozu. Odjezd turistů na Hvězdicový výstup na Čeřínek Pojedeme vlakem z hl.n. v 7,33 hod., Ji. město 7,42 hod., St. Hory 7,44 hod. do Kostelce. Z Kostelce půjdeme po ZTZ na Čeřínek. Odjezd vlaku z Kostelce do Jihlavy 13.01, 14,15R, 14,45, 16,15, hod. Vycházku vede Pepa

03.06.2019: U Kamenice nad Lipou sobota 8. června 2019
Odjezd autobusu z aut. nádraží v Jihlavě (stanoviště č. 16) v 7,10 h do Pelhřimova, přestup v Pelhřimově (č. 12) v 8,00 h do zast. Heřmaň Pohodová trasa 12 km: Možnost občerstvení v Kamenici nad Lipou (pivovarská restaurace, bistro, zámecká kavárna) Zpáteční autobus z Kamenice nad Lipou ze zast. č. 5 do Pelhřimova v 15,55 h, přestup v Pelhřimově (č.1) v 16,35 h do Jihlavy připravili Mirek + Marta
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Bedřichovské sedlo 2009
KČT Sokol Bedřichov pořádá každoročně cyklistickou akci nazvanou „Bedřichovské sedlo“. I kolaři z KČT Čeřínek se v sobotu 25.4.2009 připojili k bedřichovským a společně se vydali na tradiční výjezd. U COOPu na Rantířovské silnici byl sraz jedné skupiny a nad Tescem u rozvodny- směr Kosov byl sraz druhé skupiny (každý si vybral podle svého bydliště).Míla Dvořáčková z KČT Sokol Bedřichov potom vedla všechny zúčastněné po trase: Puklice, Uhřínovice, Stonařov, Sokolíčko, Rosice, Čížov a Okrouhlík.

První část cesty často stoupala do kopců. Turistům – kolařům (pohodářům) dala trochu zabrat. Fučel dost silný protivítr, ale výhledy na sluncem zalitou krajinu byly dostatečnou odměnou za těžko vyšlápnuté kopce.

 sraz u rozvodny

 v Kosově

 za Kosovem

 březový hájek

 první zastavení

 nad Puklicemi

 dolů a nahoru k Uhřínovicím

 rozcestník

 u rozcestníku

 rozkvetlý strom

 nad Stonařovem

 po obědě


Ve Stonařově v restauraci byl právě čas na polévku. Potom se část bedřichovských odpojila a vydala se přes Třešť na Špičák. My čeřínkovští a část našich kamarádů z Bedřichova jsme zvolili směr Sokolíčko, přes Rosice a Čížov na Okrouhlík.

 společně v Sokolíčku

 v Rosicích

 Rosice

 porada v Čížově

 na Okrouhlíku


U Okrouhlíku jsme se rozloučili se zbytkem bedřichovských cyklistů, včetně vedoucí výpravy Míly, a po krátkém odpočinku jsme už sami pokračovali přes Vysokou a Hosov do Jihlavy.

 k Vysoké

 u Hosova

 nad Jihlavou


Celá naše trasa „Bedřichovského sedla“ měřila 54 km. Z KČT Čeřínek nás jelo 8 cyklistů.
| Autor: Jirka | Vydáno dne 25. 04. 2009 | 2244 přečtení |
Zdroj: text V. Veselá, foto V. Veselá, J. Veselý |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server