Hlavní menu
  Novinky
15.06.2019: Po Vysočině s Gustavem Mahlerem - v neděli dne 23. června 2019
Program : 07:30 Odjezd autobusu z Jihlavy, tř. Legionářů (u parkoviště za Billou) 08:30 Slavnostní zahájení akce 08:45 Odchod účastníků akce na trasy 1. varianta : Želiv (klášter) – zelená turistická značka – Vřesník – Lískovice – Lhotice – Speřice – Holušice – Kaliště u Humpolce (penzion = rodný dům Gustava Mahlera – možnost jednoduchého občerstvení) – Proseč – červená turistická značka – Světlický Dvůr – Humpolec (nádraží ČD) cca 25 km 2. varianta : Želiv (klášter) – červená turistická značka – u hydroelektrárny odbočka na zelenou turistickou značku – stále podél Želivky až k Rokosovu Mlýnu – po zelené turistické značce vystoupáme lesem až na silnici – odbočka vlevo do Hněvkovic – nadejdeme dálnici D1 a přijdeme na nádraží ČD v Humpolci. cca 13 km Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob z Jihlavy do Želiva ZDARMA – sraz v ul. Legionářů v 7:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd autobusu v 7:30 hod. Další podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297

08.06.2019: 11. Hvězdicový výstup na Čeřínek - Sobota 15. června 2019
Start: libovolný Cíl: chata KČT na Čeřínku, kontrola od 9:00 – 15:00 hodin Odměna: diplom, razítka Startovné: členové KČT 20 Kč, ostatní 30 Kč, děti 10 Kč. Stravování: v cíli tradiční občerstvení, restaurace Čeřínek je v provozu. Odjezd turistů na Hvězdicový výstup na Čeřínek Pojedeme vlakem z hl.n. v 7,33 hod., Ji. město 7,42 hod., St. Hory 7,44 hod. do Kostelce. Z Kostelce půjdeme po ZTZ na Čeřínek. Odjezd vlaku z Kostelce do Jihlavy 13.01, 14,15R, 14,45, 16,15, hod. Vycházku vede Pepa

03.06.2019: U Kamenice nad Lipou sobota 8. června 2019
Odjezd autobusu z aut. nádraží v Jihlavě (stanoviště č. 16) v 7,10 h do Pelhřimova, přestup v Pelhřimově (č. 12) v 8,00 h do zast. Heřmaň Pohodová trasa 12 km: Možnost občerstvení v Kamenici nad Lipou (pivovarská restaurace, bistro, zámecká kavárna) Zpáteční autobus z Kamenice nad Lipou ze zast. č. 5 do Pelhřimova v 15,55 h, přestup v Pelhřimově (č.1) v 16,35 h do Jihlavy připravili Mirek + Marta
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Zahájení cykloturistické sezóny 2009 na Jihlavsku
Kluby českých turistů Tesla Jihlava a TJ Sokol Bedřichov uspořádaly u příležitosti oslav DNE ZEMĚ v neděli 19.4.2009 Zahájení cykloturistické sezóny. Této akce se zúčastnili i turisté z KČT Čeřínek.

Start byl u nedávno otevřené lávky přes řeku Jihlavu. Na startu se sešlo asi 60 velkých i malých cykloturistů. Po krátkém přivítání zástupkyně Magistrátu města Jihlavy a jedné z organizátorek Bc. I. Svobodové jsme vyjeli na trasu.
 na startu

 přivítání I.Svobodovou


Trasa vedla po cyklostezce směrem na Borovinku, Sklářským lesem k Černému rybníku a do Větrného Jeníkova. Ve Větrném Jeníkově byla možnost občerstvení v místním Kulturním domě. Většina cyklistů této možnosti využila. Dále trasa pokračovala k rybníku Trojan, lesní cestou do Bílého Kamene, přes Vyskytnou nad Jihlavou do Rantířova. V Rantířově v hospodě U Tomáše byl cíl trasy. Pořadatelé tady předávali účastníkům pamětní listy.
 jeli malí i velcí

 polní cesta pod Lyžařem

 na kraji lesa pod Lyžařem


Nás cykloturistů z KČT Čeřínek jelo 15. Pro některé to byl první letošní výjezd na kole. Vydali jsme se na doporučenou trasu. Cestou jsme se zastavovali, abychom se rozhlédli do krásné krajiny na Vysočině. Všichni se těšili na dobrý oběd v Jeníkově.

 Sklářským lesem

 oběd ve V. Jeníkově


Po načerpání energie jsme pokračovali. V lese za rybníkem Trojan jsme špatně odbočili, místo na Bílý Kámen jsme jeli na Hlávkov. Za tuto chybu jsme byli odměněni nádhernými výhledy do kraje. U Vyskytné jsme najeli na správnou trasu, která nás dovedla do cíle – do Rantířova. Pamětní listy nám zde předala Ing. M. Bradová – předsedkyně KČT Tesla Jihlava.
 z V. Jeníkova

 k rybníku Trojan

 k Hlávkovu

 pohled do kraje

 v dáli Jihlava

 nad Vyskytnou

 co vidíme?

 Bílý Kámen

 v cíli v Rantířově

 pamětní list


Z Rantířova jsme jeli modřínovou alejí do Jihlavy. Po cyklostezce jsme dojeli k lávce, kde jsme se rozloučili. Celková naše cesta měřila 34 km.
| Autor: Jirka | Vydáno dne 21. 04. 2009 | 1924 přečtení |
Zdroj: text Veselá, foto Veselá, Veselý, Dörrer |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server