14.09.2019: ŽĎÁRSKO - 21. září 2019
Odjezd autobusu z Jihlavy do Nového Veselí v 7,30 h  z autobusového nádraží, č. stanoviště 21 Trasa 13 km: Nové Veselí – Novoveselský rybník – Matějovský rybník – Babín – lom Štenice – Najdek Zpáteční cesta: Autobus ze zastávky Najdek ve 14,51 h do Žďáru, rychlík ze Žďáru v 15,32 h do Havl. Brodu, osobní vlak z Havl. Brodu v 16,05 h do Jihlavy (příjezd v 16,35 h) Podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Jihlava připravili Mirek a Marta

09.09.2019: Hvězdicově na Jalovec - 14.září 2019
Tento rok se vydáme na trasu asi 11 nebo 13 km Brtnice – Černé lesy – Radonín – Střeliště – Jalovec (9 km) cíl 10.30 - 15.30 h na Jalovci v chatě lyžařů bohaté občerstvení zajištěno Odjezd z autobusového nádraží v 10 h, nástupiště č.24 Zpět odjezd vlakem z Číchova nebo Okříšek (+ 2km nebo 4 km) Návrat z Číchova v 13.48, 15.58 z Okříšek v 13.42, 14.47, 15.52 dotazy: Jitka Korbelová 728605898 Na vycházku vás zvou J + J Korbelovi

09.09.2019: KOLEM NOČNÍ JIHLA V Y - v pátek 13. září 2019
Start: Dům dětí a mládeže, Brněnská 46, Jihlava, průběžně od 17 do 19 hodin. Trasa 7 km a Trasa 15 km, speciální: Trasa pro kočárky 5 km Cíl: Do 22 hodin v Domě dětí a mládeže, Brněnská 46, Jihlava. Startovné: 20 Kč. Odměna: Diplom, samolepka, špekáček nebo oplatka, tradiční razítka. Různé: Pochod se koná za každého počasí. Svítilny, baterky a blikačky s sebou! Účastníci akce jsou pojištěni, všichni respektují zásady BESIP. Děti do 15 let se mohou zúčastnit pouze v doprovodu osob starších 18 let. Informace: Ing. Míla Bradová, Na Kopci 22, 586 01 Jihlava, tel. 736 754 080, mila_bradova@volny.cz Podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Jihlava

Zahájení cykloturistické sezóny 2009 na Jihlavsku
Kluby českých turistů Tesla Jihlava a TJ Sokol Bedřichov uspořádaly u příležitosti oslav DNE ZEMĚ v neděli 19.4.2009 Zahájení cykloturistické sezóny. Této akce se zúčastnili i turisté z KČT Čeřínek.

Start byl u nedávno otevřené lávky přes řeku Jihlavu. Na startu se sešlo asi 60 velkých i malých cykloturistů. Po krátkém přivítání zástupkyně Magistrátu města Jihlavy a jedné z organizátorek Bc. I. Svobodové jsme vyjeli na trasu.
 na startu

přivítání I.Svobodovou

Trasa vedla po cyklostezce směrem na Borovinku, Sklářským lesem k Černému rybníku a do Větrného Jeníkova. Ve Větrném Jeníkově byla možnost občerstvení v místním Kulturním domě. Většina cyklistů této možnosti využila. Dále trasa pokračovala k rybníku Trojan, lesní cestou do Bílého Kamene, přes Vyskytnou nad Jihlavou do Rantířova. V Rantířově v hospodě U Tomáše byl cíl trasy. Pořadatelé tady předávali účastníkům pamětní listy.
 jeli malí i velcí

polní cesta pod Lyžařem

na kraji lesa pod Lyžařem

Nás cykloturistů z KČT Čeřínek jelo 15. Pro některé to byl první letošní výjezd na kole. Vydali jsme se na doporučenou trasu. Cestou jsme se zastavovali, abychom se rozhlédli do krásné krajiny na Vysočině. Všichni se těšili na dobrý oběd v Jeníkově.

Sklářským lesem

oběd ve V. Jeníkově

Po načerpání energie jsme pokračovali. V lese za rybníkem Trojan jsme špatně odbočili, místo na Bílý Kámen jsme jeli na Hlávkov. Za tuto chybu jsme byli odměněni nádhernými výhledy do kraje. U Vyskytné jsme najeli na správnou trasu, která nás dovedla do cíle – do Rantířova. Pamětní listy nám zde předala Ing. M. Bradová – předsedkyně KČT Tesla Jihlava.
 z V. Jeníkova

k rybníku Trojan

k Hlávkovu

pohled do kraje

v dáli Jihlava

nad Vyskytnou

co vidíme?

Bílý Kámen

v cíli v Rantířově

pamětní list

Z Rantířova jsme jeli modřínovou alejí do Jihlavy. Po cyklostezce jsme dojeli k lávce, kde jsme se rozloučili. Celková naše cesta měřila 34 km.
| Autor: Jirka | Vydáno dne 21. 04. 2009 | 1959 přečtení |
Zdroj: text Veselá, foto Veselá, Veselý, Dörrer |