Hlavní menu
  Novinky
15.06.2019: Po Vysočině s Gustavem Mahlerem - v neděli dne 23. června 2019
Program : 07:30 Odjezd autobusu z Jihlavy, tř. Legionářů (u parkoviště za Billou) 08:30 Slavnostní zahájení akce 08:45 Odchod účastníků akce na trasy 1. varianta : Želiv (klášter) – zelená turistická značka – Vřesník – Lískovice – Lhotice – Speřice – Holušice – Kaliště u Humpolce (penzion = rodný dům Gustava Mahlera – možnost jednoduchého občerstvení) – Proseč – červená turistická značka – Světlický Dvůr – Humpolec (nádraží ČD) cca 25 km 2. varianta : Želiv (klášter) – červená turistická značka – u hydroelektrárny odbočka na zelenou turistickou značku – stále podél Želivky až k Rokosovu Mlýnu – po zelené turistické značce vystoupáme lesem až na silnici – odbočka vlevo do Hněvkovic – nadejdeme dálnici D1 a přijdeme na nádraží ČD v Humpolci. cca 13 km Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob z Jihlavy do Želiva ZDARMA – sraz v ul. Legionářů v 7:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd autobusu v 7:30 hod. Další podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297

08.06.2019: 11. Hvězdicový výstup na Čeřínek - Sobota 15. června 2019
Start: libovolný Cíl: chata KČT na Čeřínku, kontrola od 9:00 – 15:00 hodin Odměna: diplom, razítka Startovné: členové KČT 20 Kč, ostatní 30 Kč, děti 10 Kč. Stravování: v cíli tradiční občerstvení, restaurace Čeřínek je v provozu. Odjezd turistů na Hvězdicový výstup na Čeřínek Pojedeme vlakem z hl.n. v 7,33 hod., Ji. město 7,42 hod., St. Hory 7,44 hod. do Kostelce. Z Kostelce půjdeme po ZTZ na Čeřínek. Odjezd vlaku z Kostelce do Jihlavy 13.01, 14,15R, 14,45, 16,15, hod. Vycházku vede Pepa

03.06.2019: U Kamenice nad Lipou sobota 8. června 2019
Odjezd autobusu z aut. nádraží v Jihlavě (stanoviště č. 16) v 7,10 h do Pelhřimova, přestup v Pelhřimově (č. 12) v 8,00 h do zast. Heřmaň Pohodová trasa 12 km: Možnost občerstvení v Kamenici nad Lipou (pivovarská restaurace, bistro, zámecká kavárna) Zpáteční autobus z Kamenice nad Lipou ze zast. č. 5 do Pelhřimova v 15,55 h, přestup v Pelhřimově (č.1) v 16,35 h do Jihlavy připravili Mirek + Marta
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Střelický okruh.
Roman nás opět nezklamal, připravil velice pěknou vycházku do kraje jeho dětství - do Střelic. V sobotu 11.4.2009 jsme odjeli rychlíkem v 6.40 hod. do Náměště nad Oslavou, kde jsme přestoupili na vlak do Střelic.

Po MTZ jsme se vydali polní cestou do obce Radostice, kde začíná „Přírodní park Bobrava“. Zastavili jsme na chvíli u Radostického mlýna, a za krásného teplého počasí (dnes byl po 228 letech překonán teplotní rekord v Praze), jsme údolím řeky Bobravy pokračovali ke Spálenému mlýnu.

 Roman zahajuje vycházku

 kudy půjdeme?

 po modré TZ

 rozkvetlá magnolie

 krajina u Střelic

 lesní pěšinou

 už kvetou i stromy

 obr.

 cesta k Radostickému mlýnu

 u Radostického mlýna

 přírodním parkem

 fialky potěší i voní

 kde se tu vzal ten vrak?

 přírodní park Bobrava

 v klubových barvách


U Spáleného mlýna mužská část turistů splnila velikonoční zvyk, a přítomné členky něžného pohlaví pořádně vyšlehala. Po krátkém odpočinku jsme pokračovali v cestě k Anenskému mlýnu. Zde jsme pokračovali po ŽTZ až k rozcestí, kde jsme odbočili na neznačenou lesní cestu. Ta nás dovedla k nádherným výhledům na Brno a Střelice.
 obr.

 velikonoční pomlázka u Spáleného mlýna

 pomlázka pokračuje

 po pomlázce

 les u Spál. mlýna

 starý most u Spál. mlýna

 říčka Bobrava

 vše musím zdokumentovat

 vcházíme do třešňové aleje

 odpočinek

 kvetoucí trnky

 jarní rozhledy


Ve výběhu u tréningového a rehabilitačního střediska stáje SKREE jsme obdivovali nádherné koně. Ve dvoře dovádělo i malé hříbátko, které se nechalo otvorem v plotě i pohladit. Když jsme se dost vynadívali na koně a na panoráma Střelic a Brna, pokračovali jsme polní cestou na nádraží ve Střelicích. U nádraží jsme navštívili restauraci na krátké občerstvení před odjezdem do Jihlavy.
 výběh koní

 koně

 na obzoru Brno

 skotačící hříbátko

 zvědavé hříbě

 vracíme se do Střelic

 čekáme na vlak


Všech 26 turistů si odneslo hodně krásných zážitků z dnešní vycházky.
Nenáročným terénem v okolí Střelic ušlapali 17 km.
Romana za pěknou vycházku veřejně odměnili vydatným potleskem ve vlaku.
| Autor: Jirka | Vydáno dne 13. 04. 2009 | 1863 přečtení |
Zdroj: text Veselá, foto Veselá, Veselý, Dörrer |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server