Hlavní menu
  Novinky
13.04.2019: Pozvánka na 11. ročník zahájení cyklosezony 2019
neděle 21. 4. 2019 Sraz účastníků v Jihlavě na Masarykově náměstí v 9, 00 hod. Slavnostní zahájení 9,05 hod. 9,15 hod. odjezd po cyklostezce do Luk n. Jihlavou - kontrola před restaurací U Procházků. Pokračovat podle svých možností po trase Luka - Kozlov - Rytířsko - Měšín - Jihlava (20 km), nebo Luka - Bítovčice -Přímělkov- Rokštejn - Brtnice - Příseka - Puklice - Studénky - Jihlava( 28 km) Všechny cykloturisty zvou pořadatelé

13.04.2019: 29. pochod k oslavě Dne Země - 20. 4. 2019
Odjezd: Motorpal Jihlava 9:00 Větrný Jeníkov 9:15 Vzdálenost:12 km, Buřty s sebou Návrat autobusem z V. Jeníkova 16,59 hod. V Jihlavě 17,15 hod. Na pochod zve Jirka V.

06.04.2019: APRÍLOVÁ VYSOČINA - 13. DUBNA 2019
Odjezd osobního vlaku do Jihlávky (zpět z Počátky Žirovnice): Jihlava (7,33 h) - Jihlava město (7,42 h) - Staré Hory (7,44 h) Trasa je pohodová, max. 15 km: Jihlávka (příjezd v 8,38 h) – pramen řeky Jihlavy – kamenný kruh druidů – kostel sv. Kateřiny – kaple sv. Markéty – kaple sv. Vojtěcha – Smrčkův rybník – letohrádek sv. Vojtěch (prvorepublikový hotýlek) – modřínová alej – Počátky – Klátův rybník – Balkovo peklo – Počátky Žirovnice Občerstvení v Počátkách (Hostinec u Karásků, kavárna…) Odjezd rychlíkem ze stanice Počátky Žirovnice v 15,39 h s příjezdem do Jihlavy v 16,33 h Připravili: Mirek a Marta
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
VÝPRAVA NA KONIKLECE
Trnavští přátelé nám napsali, že již kvetou koniklece, a že se na ně můžeme přijet podívat. Dlouho jsme se nerozmýšleli a rychle jsme se domluvili na středu 8. dubna 2009.

Jela nás malá skupinka 8 turistů. Vlakem jsme přijeli do Třebíče a odtud jsme se vydali na severovýchod krásnou jarní krajinou. Nemohli jsme vynechat Ptáčovský kopeček, který je také známý výskytem koniklece velkokvětého. Z Ptáčova jsme pokračovali k Trnavě, do chráněné lokality – přírodní památky Kobylinec, s bohatým výskytem této vzácné květinky – koniklece. Aby nám ta krása zůstala v paměti, fotili jsme, co se dalo. Krajinu a také rozkvetlé poklady Třebíčska. A že jsme si kolikrát museli k nízkým kvítkům i lehnout a kleknout, dokazují naše fotky. Zatím , co jsme byli na Kobylinci, dorazila také skupina jihlavských učitelů – důchodců, kteří přijeli z Třebíče autobusem. Pozdravili jsme se s nimi. Až jsme se nabažili modrofialovou nádherou, odešli jsme do Trnavské hospody na osvěžující pivo. Bylo dost teplé počasí, tak v nás zmizelo v mžiku. Z Trnavy jsme pokračovali zpět na Ptáčov a do Třebíče. Cestou do Třebíče nás popoháněly zlověstné mraky a vzdálené hřmění. Nakonec z toho nic nebylo a bouřka nás minula. Z Třebíče jsme odjeli vlakem do Jihlavy. Více vám řeknou pořízené snímky.

 z Třebíče

 za námi Třebíč

 nádrž Lubí

 klidná hladina

 vodní nádrž Lubí

 kraj u Třebíče

 Ptáčovský kopeček

 Ptáčovský kopeček

 obr.

 klečící František

 koniklec

koniklec

 na Ptáčkovském kopečku

 ležící Jirka

 koniklec velkokvětý

 statná borovice

 do kopce jsme se zapotili

 před Trnavou

 rezervace Kobylinec

 obr.

 obr.

 i takový je koniklec

 obr.

 učitelé z Jihlavy

 k Trnavě

 v Trnavské hospodě

 památné stromy

 k Ptáčovu

 polní cesta

 krajina u Ptáčova

 podvečer nad Jihlavou

 mraky nad Jihlavou


Byli jsme unaveni nejen z 16ti kilometrů, které jsme při koniklecové výpravě našlapali, ale i z hodně teplého počasí.
| Autor: Jirka | Vydáno dne 09. 04. 2009 | 2832 přečtení |
Zdroj: text V. Veselá, foto V. Veselá, J. Veselý, F. Dörrer |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server