14.09.2019: ŽĎÁRSKO - 21. září 2019
Odjezd autobusu z Jihlavy do Nového Veselí v 7,30 h  z autobusového nádraží, č. stanoviště 21 Trasa 13 km: Nové Veselí – Novoveselský rybník – Matějovský rybník – Babín – lom Štenice – Najdek Zpáteční cesta: Autobus ze zastávky Najdek ve 14,51 h do Žďáru, rychlík ze Žďáru v 15,32 h do Havl. Brodu, osobní vlak z Havl. Brodu v 16,05 h do Jihlavy (příjezd v 16,35 h) Podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Jihlava připravili Mirek a Marta

09.09.2019: Hvězdicově na Jalovec - 14.září 2019
Tento rok se vydáme na trasu asi 11 nebo 13 km Brtnice – Černé lesy – Radonín – Střeliště – Jalovec (9 km) cíl 10.30 - 15.30 h na Jalovci v chatě lyžařů bohaté občerstvení zajištěno Odjezd z autobusového nádraží v 10 h, nástupiště č.24 Zpět odjezd vlakem z Číchova nebo Okříšek (+ 2km nebo 4 km) Návrat z Číchova v 13.48, 15.58 z Okříšek v 13.42, 14.47, 15.52 dotazy: Jitka Korbelová 728605898 Na vycházku vás zvou J + J Korbelovi

09.09.2019: KOLEM NOČNÍ JIHLA V Y - v pátek 13. září 2019
Start: Dům dětí a mládeže, Brněnská 46, Jihlava, průběžně od 17 do 19 hodin. Trasa 7 km a Trasa 15 km, speciální: Trasa pro kočárky 5 km Cíl: Do 22 hodin v Domě dětí a mládeže, Brněnská 46, Jihlava. Startovné: 20 Kč. Odměna: Diplom, samolepka, špekáček nebo oplatka, tradiční razítka. Různé: Pochod se koná za každého počasí. Svítilny, baterky a blikačky s sebou! Účastníci akce jsou pojištěni, všichni respektují zásady BESIP. Děti do 15 let se mohou zúčastnit pouze v doprovodu osob starších 18 let. Informace: Ing. Míla Bradová, Na Kopci 22, 586 01 Jihlava, tel. 736 754 080, mila_bradova@volny.cz Podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Jihlava

Pelestrovské lesy
V sobotu 4.4.2009 vedla Věra Nováková vycházku do Pelestrovských lesů. Měli jsme jet do Havlíčkova Brodu vlakem. Z důvodu rekonstrukce, je na trati výluka, tak jsme jeli náhradní dopravou – autobusy.

V Havlíčkově Brodě jsme počkali na autobus MHD do Perknova. Naplnili jsme ho k prasknutí, čímž jsme u místních občanů vyvolali údiv, co se to asi v tom Perknově děje. Bylo nás totiž 42.
 na zastávce MHD v Havl. Brodě

Od Perknova jsme se vydali, za nádherného počasí bez mráčku a s teplotou dosahující letních hodnot, do Pelestrovských lesů. Krátce po startu jsme ještě měli malé zastavení u jakéhosi - snad výletního zařízení místních hasičů, abychom popřáli k narozeninám Věře Kurkové a Jirkovi Veselému. Doufejme, že nám majitelé odpustí naši troufalost, že jsme využili jejich venkovních prostor. Bylo nám tu hezky a žádné škody jsme po sobě nezanechali.
 start v Perknově

opouštíme Perknov

krátké zastavení

obr.

malé zastavení u hasičů

společně

odcházíme od hasičů

A pak už jsme šli dál k Pelestrovské studánce. Její název je novodobý, původní název byl “Kristova studánka“, podle majitele lesa pana Kristy z Perknova. Pramen je součástí monitorovací sítě Českého hydrometeorologického ústavu. Je v ní dobrá voda a má prý omlazující účinky. A tak všichni pili, omývali si tváře a doufali, že to jistě už brzy bude znát. Jestli je to pravda, nebo ne, to nikdo neví. Jedno je však jisté, na naše turisty to má určitě vliv na náladu i na nohy. Protože další cestu zvládali bravurně, i když vedla přes spadané stromy, či přes potok.
 ke studánce

obr.

osvěžující voda

u studánky

Od studánky jsme došli do Pelestrovské hospody. Bylo tam plno, ale brzy se nám uvolnila místa. Díky skoro letnímu počasí jsme mohli sedět venku. K dobré pohodě tam zpíval a hrál na kytaru ( pro nás neznámý) muzikant. S dobrou obsluhou, trampskými písničkami a chutnou polévkou jsme si příjemně užívali sluníčka a oddechu.
 Pelestrovská hospůdka

příjemné posezení

posezení s hudbou

Nic nemůže trvat věčně, tak i když se nám odtud moc nechtělo, zvedli jsme se a pokračovali ve svém okruhu zase do Havlíčkova Brodu. V této části vycházky jsme se trochu ztratili. Ale místní pán se psem nás navedl na správnou cestu. Tak jsme se zase našli.
 konečně jarní zrcadlení ryb. Drátovce II.

po modré TZ

přes divokou vodu

vítaná pomoc

Roman všem pomohl

vyčerpaný Roman

kudy dál ??

místní pán se psem nám poradil

překážka na cestě

přeskoč, přelez !

nepodlez !

kolem Rozkošského potoka

přepad ryb. Drátovce I.

Rozkošský potok

splav na Sázavě v Havl. Brodě

Na nádraží v H. Brodě jsme došli včas. Nastoupili jsme do vlaku - vlastně opět do náhradních autobusů - a vrátili jsme se do Jihlavy. Ušlapali jsme téměř 12 km.
| Autor: Jirka | Vydáno dne 05. 04. 2009 | 2496 přečtení |
Zdroj: text V. Veselá, foto V. Veselá, J. Veselý, F. Dörrer |