15.06.2019: Po Vysočině s Gustavem Mahlerem - v neděli dne 23. června 2019
Program : 07:30 Odjezd autobusu z Jihlavy, tř. Legionářů (u parkoviště za Billou) 08:30 Slavnostní zahájení akce 08:45 Odchod účastníků akce na trasy 1. varianta : Želiv (klášter) – zelená turistická značka – Vřesník – Lískovice – Lhotice – Speřice – Holušice – Kaliště u Humpolce (penzion = rodný dům Gustava Mahlera – možnost jednoduchého občerstvení) – Proseč – červená turistická značka – Světlický Dvůr – Humpolec (nádraží ČD) cca 25 km 2. varianta : Želiv (klášter) – červená turistická značka – u hydroelektrárny odbočka na zelenou turistickou značku – stále podél Želivky až k Rokosovu Mlýnu – po zelené turistické značce vystoupáme lesem až na silnici – odbočka vlevo do Hněvkovic – nadejdeme dálnici D1 a přijdeme na nádraží ČD v Humpolci. cca 13 km Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob z Jihlavy do Želiva ZDARMA – sraz v ul. Legionářů v 7:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd autobusu v 7:30 hod. Další podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297

08.06.2019: 11. Hvězdicový výstup na Čeřínek - Sobota 15. června 2019
Start: libovolný Cíl: chata KČT na Čeřínku, kontrola od 9:00 – 15:00 hodin Odměna: diplom, razítka Startovné: členové KČT 20 Kč, ostatní 30 Kč, děti 10 Kč. Stravování: v cíli tradiční občerstvení, restaurace Čeřínek je v provozu. Odjezd turistů na Hvězdicový výstup na Čeřínek Pojedeme vlakem z hl.n. v 7,33 hod., Ji. město 7,42 hod., St. Hory 7,44 hod. do Kostelce. Z Kostelce půjdeme po ZTZ na Čeřínek. Odjezd vlaku z Kostelce do Jihlavy 13.01, 14,15R, 14,45, 16,15, hod. Vycházku vede Pepa

03.06.2019: U Kamenice nad Lipou sobota 8. června 2019
Odjezd autobusu z aut. nádraží v Jihlavě (stanoviště č. 16) v 7,10 h do Pelhřimova, přestup v Pelhřimově (č. 12) v 8,00 h do zast. Heřmaň Pohodová trasa 12 km: Možnost občerstvení v Kamenici nad Lipou (pivovarská restaurace, bistro, zámecká kavárna) Zpáteční autobus z Kamenice nad Lipou ze zast. č. 5 do Pelhřimova v 15,55 h, přestup v Pelhřimově (č.1) v 16,35 h do Jihlavy připravili Mirek + Marta

Pelestrovské lesy
V sobotu 4.4.2009 vedla Věra Nováková vycházku do Pelestrovských lesů. Měli jsme jet do Havlíčkova Brodu vlakem. Z důvodu rekonstrukce, je na trati výluka, tak jsme jeli náhradní dopravou – autobusy.

V Havlíčkově Brodě jsme počkali na autobus MHD do Perknova. Naplnili jsme ho k prasknutí, čímž jsme u místních občanů vyvolali údiv, co se to asi v tom Perknově děje. Bylo nás totiž 42.
 na zastávce MHD v Havl. Brodě

Od Perknova jsme se vydali, za nádherného počasí bez mráčku a s teplotou dosahující letních hodnot, do Pelestrovských lesů. Krátce po startu jsme ještě měli malé zastavení u jakéhosi - snad výletního zařízení místních hasičů, abychom popřáli k narozeninám Věře Kurkové a Jirkovi Veselému. Doufejme, že nám majitelé odpustí naši troufalost, že jsme využili jejich venkovních prostor. Bylo nám tu hezky a žádné škody jsme po sobě nezanechali.
 start v Perknově

opouštíme Perknov

krátké zastavení

obr.

malé zastavení u hasičů

společně

odcházíme od hasičů

A pak už jsme šli dál k Pelestrovské studánce. Její název je novodobý, původní název byl “Kristova studánka“, podle majitele lesa pana Kristy z Perknova. Pramen je součástí monitorovací sítě Českého hydrometeorologického ústavu. Je v ní dobrá voda a má prý omlazující účinky. A tak všichni pili, omývali si tváře a doufali, že to jistě už brzy bude znát. Jestli je to pravda, nebo ne, to nikdo neví. Jedno je však jisté, na naše turisty to má určitě vliv na náladu i na nohy. Protože další cestu zvládali bravurně, i když vedla přes spadané stromy, či přes potok.
 ke studánce

obr.

osvěžující voda

u studánky

Od studánky jsme došli do Pelestrovské hospody. Bylo tam plno, ale brzy se nám uvolnila místa. Díky skoro letnímu počasí jsme mohli sedět venku. K dobré pohodě tam zpíval a hrál na kytaru ( pro nás neznámý) muzikant. S dobrou obsluhou, trampskými písničkami a chutnou polévkou jsme si příjemně užívali sluníčka a oddechu.
 Pelestrovská hospůdka

příjemné posezení

posezení s hudbou

Nic nemůže trvat věčně, tak i když se nám odtud moc nechtělo, zvedli jsme se a pokračovali ve svém okruhu zase do Havlíčkova Brodu. V této části vycházky jsme se trochu ztratili. Ale místní pán se psem nás navedl na správnou cestu. Tak jsme se zase našli.
 konečně jarní zrcadlení ryb. Drátovce II.

po modré TZ

přes divokou vodu

vítaná pomoc

Roman všem pomohl

vyčerpaný Roman

kudy dál ??

místní pán se psem nám poradil

překážka na cestě

přeskoč, přelez !

nepodlez !

kolem Rozkošského potoka

přepad ryb. Drátovce I.

Rozkošský potok

splav na Sázavě v Havl. Brodě

Na nádraží v H. Brodě jsme došli včas. Nastoupili jsme do vlaku - vlastně opět do náhradních autobusů - a vrátili jsme se do Jihlavy. Ušlapali jsme téměř 12 km.
| Autor: Jirka | Vydáno dne 05. 04. 2009 | 2458 přečtení |
Zdroj: text V. Veselá, foto V. Veselá, J. Veselý, F. Dörrer |