Hlavní menu
  Novinky
15.06.2019: Po Vysočině s Gustavem Mahlerem - v neděli dne 23. června 2019
Program : 07:30 Odjezd autobusu z Jihlavy, tř. Legionářů (u parkoviště za Billou) 08:30 Slavnostní zahájení akce 08:45 Odchod účastníků akce na trasy 1. varianta : Želiv (klášter) – zelená turistická značka – Vřesník – Lískovice – Lhotice – Speřice – Holušice – Kaliště u Humpolce (penzion = rodný dům Gustava Mahlera – možnost jednoduchého občerstvení) – Proseč – červená turistická značka – Světlický Dvůr – Humpolec (nádraží ČD) cca 25 km 2. varianta : Želiv (klášter) – červená turistická značka – u hydroelektrárny odbočka na zelenou turistickou značku – stále podél Želivky až k Rokosovu Mlýnu – po zelené turistické značce vystoupáme lesem až na silnici – odbočka vlevo do Hněvkovic – nadejdeme dálnici D1 a přijdeme na nádraží ČD v Humpolci. cca 13 km Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob z Jihlavy do Želiva ZDARMA – sraz v ul. Legionářů v 7:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd autobusu v 7:30 hod. Další podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297

08.06.2019: 11. Hvězdicový výstup na Čeřínek - Sobota 15. června 2019
Start: libovolný Cíl: chata KČT na Čeřínku, kontrola od 9:00 – 15:00 hodin Odměna: diplom, razítka Startovné: členové KČT 20 Kč, ostatní 30 Kč, děti 10 Kč. Stravování: v cíli tradiční občerstvení, restaurace Čeřínek je v provozu. Odjezd turistů na Hvězdicový výstup na Čeřínek Pojedeme vlakem z hl.n. v 7,33 hod., Ji. město 7,42 hod., St. Hory 7,44 hod. do Kostelce. Z Kostelce půjdeme po ZTZ na Čeřínek. Odjezd vlaku z Kostelce do Jihlavy 13.01, 14,15R, 14,45, 16,15, hod. Vycházku vede Pepa

03.06.2019: U Kamenice nad Lipou sobota 8. června 2019
Odjezd autobusu z aut. nádraží v Jihlavě (stanoviště č. 16) v 7,10 h do Pelhřimova, přestup v Pelhřimově (č. 12) v 8,00 h do zast. Heřmaň Pohodová trasa 12 km: Možnost občerstvení v Kamenici nad Lipou (pivovarská restaurace, bistro, zámecká kavárna) Zpáteční autobus z Kamenice nad Lipou ze zast. č. 5 do Pelhřimova v 15,55 h, přestup v Pelhřimově (č.1) v 16,35 h do Jihlavy připravili Mirek + Marta
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Přírodní park Třebíčsko
Do Rudíkova na Třebíčsku jsme v sobotu 28.3.2009 jeli vlakem pod vedením F. Smejkala. Trasa byla tentokrát trochu delší a náročnější. Tak se nás sešlo 20 odvážných.

V Rudíkově nám František pověděl něco o historii Rudíkovské školy, kterou nechal postavit bývalý prezident Ludvík Svoboda. Prošli jsme pěknou, prosluněnou krajinou do Hroznatína, a zastavili u rodného domku gen. L. Svobody. Není to dlouho (22.11.2008), co jsme tu byli při příležitosti oslav jeho narozenin.
 v Rudíkově

 dnes nás vede František

 historie Rudíkova

 před Hroznatínem

 u rodného domu gen. Svobody


Odtud jsme pokračovali přes KUCHYŇKU do Přeckova. V Kuchyňce jsme zavzpomínali na klobásky, které nám v listopadu přichystali trnavští turisté. Tentokrát jsme si museli vystačit z vlastních zásob.
 už zase skáčeme přes potok

 Roman pomáhá

 svačina na" Kuchyňce"

 úvozem

 společné foto


Na další cestě nás provázely všudypřítomné žulosyenitové balvany. O vzrušení a dobrodružství se nám postaralo nejen bláto, ale i voda, která nám často komplikovala pohodový pochod. Nejsložitější byl přechod přes přepad Podlipského rybníka. Na okraji Přeckova jsme se podívali na starou pazdernu, kde se kdysi zpracovával len.
žulosyenitové balvany

 přepad Podlipského rybníka

voda nás nezastaví

přejdi, jak umíš !

 pomocník Jirka

 balet "Labutí jezero"

 obr.

 pazderna

 kámen na úpravu lnu

 osamělý vedoucí

 občerstvení u Trnavy


V Trnavě jsme se moc nezdrželi. Na koniklece se pojedeme podívat jindy. Ale brzy, protože už pokvetou!
 rozhlédnutí do kraje

Z Trnavy do Třebíče vedla blátivá cesta – opět přes vodu . Jak jinak?
 znovu přes vodu

 trocha poezie nikoho nazabije

 kde jsme?

 pokračujeme v cestě


V Třebíči, v cíli našeho putování, jsme dopřáli žíznivým útrobám trochu piva a unaveným nohám zasloužený odpočinek. Brzy přijel vlak, a tak jsme se rozloučili s Třebíčí a odjeli jsme domů.
 v Třebíči

 Třebíč

 obr.

 Obecní dům v Židovské čtvrti

 vlak už přijíždíVycházka se nám všem líbila. Poděkovali jsme za ni Františkovi, a také za to,že objednal zase krásné počasí. Za bláto samozřejmě nemohl. Načvachtali jsme 20 km.
| Autor: Jirka | Vydáno dne 29. 03. 2009 | 3122 přečtení |
Zdroj: text Veselá, foto Veselá, Dörrer, Veselý |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server