27.03.2020: Upozornění pro členy KČT, odbor Čeřínek
Z důvodu pokračování opatření proti koronaviru se plánované vycházky v kalendáři do odvolání ruší. O obnovení vycházek budete informováni ve skříňkách odboru a na webových stránkách KČT odboru. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

14.03.2020: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Zahájení jarní turistické sezony je prozatím odloženo. O novém termínu budete informováni ve skříňkách KČT. Plánované vycházky v kalendáři na měsíc Březen se do odvolání ruší! J. Veselý předseda KČT,odbor Čeřínek Jihlava

07.03.2020: Sobotní vycházka na bledule 14. 3. 2020
Pojedeme autobusem z aut. n. v 10,37 hod. stanoviště č. 6A do Staré Říše. Půjdeme na Jechovec, kde navštívíme chráněnou oblast s bledulemi. Délka vycházky asi 4 km z toho 1 km překážkové dráhy díky kůrovci. Délku trasy možno prodloužit, ale to podle počasí. Svačinu sebou!! Odjezd ze Staré Říše autobusem v 16,35 hod. Na vycházku zve všechny zájemce Eva.

Do Staré Říše na bledule
Jaro už se hlásí, a proto Fanynka Čermáková naplánovala výšlap za bledulemi na středu 25.3.2009 do lesů u Staré Říše. Ale v úterý se zima rozhodla, že se své vlády jen tak nevzdá. Večer byla sněhová bouře. Do rána mrzlo, a tak se stalo, že ve středu na autobus do Staré Říše přišlo jen 7 optimistů, kteří věřili, že snad nějaké bledule uvidí.

Slunce se střídavě schovávalo a zase vykukovalo z mraků - a hřálo. Ze Staré Říše jsme se vydali, plni očekávání, na cestu do chráněné oblasti Jechovec, kde je bleduliště. Šli jsme chvílemi blátem, chvílemi sněhem. Když jsme se přiblížili k místu, kde bledule rostou, bylo tam bílo – sněhem a také opravdu rozkvetlými bledulemi. Je to úžasné, jak si příroda poradí s nástrahami zimy, a jakou má jaro sílu. Bledulky – sněhulky si klidně kvetou, i když je kryje sníh. Pohled na ně jsme si vychutnali a potěšili se něžnou krásou.

ve Staré Říši

opravdu už pokvetou?

přírodní památka

Jechovec

bledule

u potůčku

sněhová peřinka

síla jara!

Potom jsme pokračovali mokřinami a lesem, a vyšli jsme u rybníčku na kraji Olšan. Další naše cesta vedla k rozcestníku Pilka. Vodnatý rybník u Pilky byl ještě pokrytý ledem. Částečně loukou a částečně po silnici jsme došli na autobusovou zastávku u Ořechova. Zde jsme nastoupili do autobusu do Telče. Z Telče jsme dalším autobusem odjeli do Jihlavy.
 čaj na zahřátí

vývratě

přes potok

jako opravdová zima!

u studánky

sluníčko hřeje

rybníček v Olšanech

Vodnatý rybník u Pilky

rozcestník Pilka

u Ořechova

Výlet se nám vydařil, škoda jen, že včerejší počasí odradilo některé turisty, kteří nevěřili, že nějaké bledule, v tomto nejistém počasí,kvetou. Celkem jsme ušlapali 10 km.
| Autor: Jirka | Vydáno dne 25. 03. 2009 | 10951 přečtení |
Zdroj: text V. Veselá, foto V. Veselá, J. Veselý |