13.05.2018: Teslácký Šotek v sobotu 19. 5. 2018
Cykloturisté Čeřínku se sejdou v 8.30 hod. na startu Tesláckého Šotka na nádvoří bývalého podniku Tesla na Havlíčkově ulici, kde si vyberou trasu. Cykloturisty povede Jirka V. Pěší turisté se sejdou ve stejnou dobu na stejném místě, kde se dohodnou, na kterou trasu se vydají Pěšáky zve Pepa K. Podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Jihlava

09.05.2018: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Ve čtvrtek 17. 5. 2018 od 9,00 -11,00 a odpoledne od 15,00 -16,00 hod. se bude v klubovně KČT, odbor Čeřínek Jihlava na Erbenově ulici (kuželna Cháb) platit výlet na Českou Kanadu, který se uskuteční v sobotu 2. 6. 2018 Cena výletu je 150 Kč,-

05.05.2018: Po jihlavských stopách Gustava Mahlera, jeho rodiny a přátel
V neděli dne 13. května 2018 na počest skladatele a dirigenta Gustava Mahlera 9. tematickou komentovanou vycházku Sraz je ve 14:00 hodin v Parku Gustava Mahlera v Jihlavě, odtud půjdeme centrem města do Domu Gustava Mahlera, kde vyslechneme přednášku Ing. Milana Paláka, Individuální prohlídka Domu Gustava Mahlera ZDARMA.

Do Staré Říše na bledule
Jaro už se hlásí, a proto Fanynka Čermáková naplánovala výšlap za bledulemi na středu 25.3.2009 do lesů u Staré Říše. Ale v úterý se zima rozhodla, že se své vlády jen tak nevzdá. Večer byla sněhová bouře. Do rána mrzlo, a tak se stalo, že ve středu na autobus do Staré Říše přišlo jen 7 optimistů, kteří věřili, že snad nějaké bledule uvidí.

Slunce se střídavě schovávalo a zase vykukovalo z mraků - a hřálo. Ze Staré Říše jsme se vydali, plni očekávání, na cestu do chráněné oblasti Jechovec, kde je bleduliště. Šli jsme chvílemi blátem, chvílemi sněhem. Když jsme se přiblížili k místu, kde bledule rostou, bylo tam bílo – sněhem a také opravdu rozkvetlými bledulemi. Je to úžasné, jak si příroda poradí s nástrahami zimy, a jakou má jaro sílu. Bledulky – sněhulky si klidně kvetou, i když je kryje sníh. Pohled na ně jsme si vychutnali a potěšili se něžnou krásou.

ve Staré Říši

opravdu už pokvetou?

přírodní památka

Jechovec

bledule

u potůčku

sněhová peřinka

síla jara!

Potom jsme pokračovali mokřinami a lesem, a vyšli jsme u rybníčku na kraji Olšan. Další naše cesta vedla k rozcestníku Pilka. Vodnatý rybník u Pilky byl ještě pokrytý ledem. Částečně loukou a částečně po silnici jsme došli na autobusovou zastávku u Ořechova. Zde jsme nastoupili do autobusu do Telče. Z Telče jsme dalším autobusem odjeli do Jihlavy.
 čaj na zahřátí

vývratě

přes potok

jako opravdová zima!

u studánky

sluníčko hřeje

rybníček v Olšanech

Vodnatý rybník u Pilky

rozcestník Pilka

u Ořechova

Výlet se nám vydařil, škoda jen, že včerejší počasí odradilo některé turisty, kteří nevěřili, že nějaké bledule, v tomto nejistém počasí,kvetou. Celkem jsme ušlapali 10 km.
| Autor: Jirka | Vydáno dne 25. 03. 2009 | 7372 přečtení |
Zdroj: text V. Veselá, foto V. Veselá, J. Veselý |