07.07.2019: Bedřichovská padesátka -13. 7. 2019
Start: hala TJ Sokol Bedřichov od 6,00 - 13,00 Cíl: hala TJ Sokol Bedřichov do 18,00 hod. Startovné. 15 Kč, mládež do 15 let a členové KČT 10 Kč. Podrobnosti o trasách ve skříňkách KČT, odbor Čeřínek Jihlava. Na Vaši účast se těší pořadatelé.

23.06.2019: KAMENSKÉ ALEJE v sobotu 29. června 2019
Trasy budou vyznačeny v mapkách, které dostanou účastníci při zápisu na startu. Na trasách 10 a 20 km, bude možnost občerstvení. Odjezd vlaku z Jihlavy města: 9,10 hod, Hl. n. 9,22 hod, příjezd Kamenná: 9,35 hod Odjezd z Kamenná: 14,20 hod., 16,20 hod. Vycházka je idividuální

15.06.2019: Po Vysočině s Gustavem Mahlerem - v neděli dne 23. června 2019
Program : 07:30 Odjezd autobusu z Jihlavy, tř. Legionářů (u parkoviště za Billou) 08:30 Slavnostní zahájení akce 08:45 Odchod účastníků akce na trasy 1. varianta : Želiv (klášter) – zelená turistická značka – Vřesník – Lískovice – Lhotice – Speřice – Holušice – Kaliště u Humpolce (penzion = rodný dům Gustava Mahlera – možnost jednoduchého občerstvení) – Proseč – červená turistická značka – Světlický Dvůr – Humpolec (nádraží ČD) cca 25 km 2. varianta : Želiv (klášter) – červená turistická značka – u hydroelektrárny odbočka na zelenou turistickou značku – stále podél Želivky až k Rokosovu Mlýnu – po zelené turistické značce vystoupáme lesem až na silnici – odbočka vlevo do Hněvkovic – nadejdeme dálnici D1 a přijdeme na nádraží ČD v Humpolci. cca 13 km Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob z Jihlavy do Želiva ZDARMA – sraz v ul. Legionářů v 7:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd autobusu v 7:30 hod. Další podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297

Do Staré Říše na bledule
Jaro už se hlásí, a proto Fanynka Čermáková naplánovala výšlap za bledulemi na středu 25.3.2009 do lesů u Staré Říše. Ale v úterý se zima rozhodla, že se své vlády jen tak nevzdá. Večer byla sněhová bouře. Do rána mrzlo, a tak se stalo, že ve středu na autobus do Staré Říše přišlo jen 7 optimistů, kteří věřili, že snad nějaké bledule uvidí.

Slunce se střídavě schovávalo a zase vykukovalo z mraků - a hřálo. Ze Staré Říše jsme se vydali, plni očekávání, na cestu do chráněné oblasti Jechovec, kde je bleduliště. Šli jsme chvílemi blátem, chvílemi sněhem. Když jsme se přiblížili k místu, kde bledule rostou, bylo tam bílo – sněhem a také opravdu rozkvetlými bledulemi. Je to úžasné, jak si příroda poradí s nástrahami zimy, a jakou má jaro sílu. Bledulky – sněhulky si klidně kvetou, i když je kryje sníh. Pohled na ně jsme si vychutnali a potěšili se něžnou krásou.

ve Staré Říši

opravdu už pokvetou?

přírodní památka

Jechovec

bledule

u potůčku

sněhová peřinka

síla jara!

Potom jsme pokračovali mokřinami a lesem, a vyšli jsme u rybníčku na kraji Olšan. Další naše cesta vedla k rozcestníku Pilka. Vodnatý rybník u Pilky byl ještě pokrytý ledem. Částečně loukou a částečně po silnici jsme došli na autobusovou zastávku u Ořechova. Zde jsme nastoupili do autobusu do Telče. Z Telče jsme dalším autobusem odjeli do Jihlavy.
 čaj na zahřátí

vývratě

přes potok

jako opravdová zima!

u studánky

sluníčko hřeje

rybníček v Olšanech

Vodnatý rybník u Pilky

rozcestník Pilka

u Ořechova

Výlet se nám vydařil, škoda jen, že včerejší počasí odradilo některé turisty, kteří nevěřili, že nějaké bledule, v tomto nejistém počasí,kvetou. Celkem jsme ušlapali 10 km.
| Autor: Jirka | Vydáno dne 25. 03. 2009 | 10466 přečtení |
Zdroj: text V. Veselá, foto V. Veselá, J. Veselý |