Hlavní menu
  Novinky
15.06.2019: Po Vysočině s Gustavem Mahlerem - v neděli dne 23. června 2019
Program : 07:30 Odjezd autobusu z Jihlavy, tř. Legionářů (u parkoviště za Billou) 08:30 Slavnostní zahájení akce 08:45 Odchod účastníků akce na trasy 1. varianta : Želiv (klášter) – zelená turistická značka – Vřesník – Lískovice – Lhotice – Speřice – Holušice – Kaliště u Humpolce (penzion = rodný dům Gustava Mahlera – možnost jednoduchého občerstvení) – Proseč – červená turistická značka – Světlický Dvůr – Humpolec (nádraží ČD) cca 25 km 2. varianta : Želiv (klášter) – červená turistická značka – u hydroelektrárny odbočka na zelenou turistickou značku – stále podél Želivky až k Rokosovu Mlýnu – po zelené turistické značce vystoupáme lesem až na silnici – odbočka vlevo do Hněvkovic – nadejdeme dálnici D1 a přijdeme na nádraží ČD v Humpolci. cca 13 km Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob z Jihlavy do Želiva ZDARMA – sraz v ul. Legionářů v 7:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd autobusu v 7:30 hod. Další podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297

08.06.2019: 11. Hvězdicový výstup na Čeřínek - Sobota 15. června 2019
Start: libovolný Cíl: chata KČT na Čeřínku, kontrola od 9:00 – 15:00 hodin Odměna: diplom, razítka Startovné: členové KČT 20 Kč, ostatní 30 Kč, děti 10 Kč. Stravování: v cíli tradiční občerstvení, restaurace Čeřínek je v provozu. Odjezd turistů na Hvězdicový výstup na Čeřínek Pojedeme vlakem z hl.n. v 7,33 hod., Ji. město 7,42 hod., St. Hory 7,44 hod. do Kostelce. Z Kostelce půjdeme po ZTZ na Čeřínek. Odjezd vlaku z Kostelce do Jihlavy 13.01, 14,15R, 14,45, 16,15, hod. Vycházku vede Pepa

03.06.2019: U Kamenice nad Lipou sobota 8. června 2019
Odjezd autobusu z aut. nádraží v Jihlavě (stanoviště č. 16) v 7,10 h do Pelhřimova, přestup v Pelhřimově (č. 12) v 8,00 h do zast. Heřmaň Pohodová trasa 12 km: Možnost občerstvení v Kamenici nad Lipou (pivovarská restaurace, bistro, zámecká kavárna) Zpáteční autobus z Kamenice nad Lipou ze zast. č. 5 do Pelhřimova v 15,55 h, přestup v Pelhřimově (č.1) v 16,35 h do Jihlavy připravili Mirek + Marta
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Zahájení jarní turistické sezóny v Telči.
Astronomické jaro začalo letos 20.března. V sobotu 21.března 2009 se sešli turisté z oblasti Vysočina, aby zahájili turistickou sezónu, tentokrát v Telči na náměstí Zachariáše z Hradce.

Pořadatelé z KČT Telč připravili zajímavý program pro všechny zúčastněné. Několik tras – pěších i cyklo, a také možnost návštěvy pamětihodností města Telče. Každý turista si vybral podle svého zájmu. My turisté z KČT Čeřínek jsme se rozdělili na několik skupin. Někteří se vydali na prohlídku památek, jiní absolvovali pěší trasy v okolí Telče.
v Telči

rozhledna Oslednice

výstup na rozhlednu

 na rozhledně

 na rozhledně

 pohled na Telč

 krajina z výše 31,2 m

 sestup dolů

 před další cestou

 u Židovského hřbitova

 parní mlýn

 kaple v Horní Myslové

 stavba u Trnkova mlýna

 na Kocandě v Krahulčí

 k Telči

 Telč

 věž sv. Jakuba

 Telčské rybníky z věže

 vyhlídka od sv. Jakuba

 zámecký rybník

 nádvoří zámku


Počasí nám hodně přálo. Bylo trochu mrazivo, ale sluníčko už má sílu a opravdu se snaží. Chvílemi má krajina ráz zimy, to podle sněhu, a v zákoutí, kde se opírají sluneční paprsky, se bělají místo sněhu drobné sněženky. Rozkvetlé jehnědy se zase rozsvítily přebytkem zlatého pylu.
 poslové jara

 poslové jara


Zahájení turistické sezóny se vydařilo. Každý účastník obdržel od pořadatelů pamětní list a odznak města Telče. Zúčastnilo se více jak 700 turistů. Mezi nimi bylo 33 turistů z KČT Čeřínek a našlapali jsme asi 16 km.
 loučíme se s Telčí


Věříme, že dobré zdraví, dobrá nálada a dobré počasí nás neopustí po celý rok, abychom našlapali hodně společných kilometrů na našich toulkách přírodou.
| Autor: Jirka | Vydáno dne 22. 03. 2009 | 1613 přečtení |
Zdroj: text Veselá, foto Veselá, Veselý, Dörrer |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server