14.09.2019: ŽĎÁRSKO - 21. září 2019
Odjezd autobusu z Jihlavy do Nového Veselí v 7,30 h  z autobusového nádraží, č. stanoviště 21 Trasa 13 km: Nové Veselí – Novoveselský rybník – Matějovský rybník – Babín – lom Štenice – Najdek Zpáteční cesta: Autobus ze zastávky Najdek ve 14,51 h do Žďáru, rychlík ze Žďáru v 15,32 h do Havl. Brodu, osobní vlak z Havl. Brodu v 16,05 h do Jihlavy (příjezd v 16,35 h) Podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Jihlava připravili Mirek a Marta

09.09.2019: Hvězdicově na Jalovec - 14.září 2019
Tento rok se vydáme na trasu asi 11 nebo 13 km Brtnice – Černé lesy – Radonín – Střeliště – Jalovec (9 km) cíl 10.30 - 15.30 h na Jalovci v chatě lyžařů bohaté občerstvení zajištěno Odjezd z autobusového nádraží v 10 h, nástupiště č.24 Zpět odjezd vlakem z Číchova nebo Okříšek (+ 2km nebo 4 km) Návrat z Číchova v 13.48, 15.58 z Okříšek v 13.42, 14.47, 15.52 dotazy: Jitka Korbelová 728605898 Na vycházku vás zvou J + J Korbelovi

09.09.2019: KOLEM NOČNÍ JIHLA V Y - v pátek 13. září 2019
Start: Dům dětí a mládeže, Brněnská 46, Jihlava, průběžně od 17 do 19 hodin. Trasa 7 km a Trasa 15 km, speciální: Trasa pro kočárky 5 km Cíl: Do 22 hodin v Domě dětí a mládeže, Brněnská 46, Jihlava. Startovné: 20 Kč. Odměna: Diplom, samolepka, špekáček nebo oplatka, tradiční razítka. Různé: Pochod se koná za každého počasí. Svítilny, baterky a blikačky s sebou! Účastníci akce jsou pojištěni, všichni respektují zásady BESIP. Děti do 15 let se mohou zúčastnit pouze v doprovodu osob starších 18 let. Informace: Ing. Míla Bradová, Na Kopci 22, 586 01 Jihlava, tel. 736 754 080, mila_bradova@volny.cz Podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Jihlava

Jarní vycházka z Kojetic na Moravě do Mor. Budějovic.
Počasí se mění ze dne na den. V pátek pršelo skoro celý den a v sobotu 14.3.2009 se předjarní příroda smilovala nad námi turisty, a dopřála nám polojasné a trochu teplejší počasí. Roman Benda naplánoval krásnou vycházku z Kojetic do M. Budějovic. Některým se tahle cesta zdála příliš dlouhá, tak jeli vlakem o zastávku dále do Šebkovic. Tuto 11 člennou skupinku vedla pí. Květa Schovánková.

Větší skupina 28 turistů vystoupila v Kojeticích na Moravě. Roman nás seznámil s trasou. Vydali jsme se po ZTZ blátivou cestou (není divu po včerejšku). Připomněli jsme si podzimní vycházku pohledem na Sádek.
Romanovo přivítání

začátek cesty

polňačkou

hledáme suchou cestu

bláto nás nemine

vzpomínka na burčák

na obzoru Horní Újezd

náš host paní Míla

příroda hýří fantazií

Před Babicemi jsme se potěšili krásnými výhledy na Bolíkovice a Čáslavice.
které vesničky vidíme ?

Bolíkovice a Čáslavice

Čáslavický kostelík

za kopcem jsou Babice

v Babicích

u Horních Lažan

předjaří

jaro?

V Babicích jsme si dopřáli trochu odpočinku, a pak dále pokračovali přes Horní Lažany na Horu sv. Vít. V 17. stoleti zde hrabě Schaumburk nechal postavit kapli sv. Antonína Paduánského. Při kapli býval vždy poustevník, jak zmiňují mnohé historické prameny i legendy.  Po znesvěcení vraždou musela být kaple znovu vysvěcena, tentokrát na sv. Víta. Do konce 18. století pak kaple chátrala. V roce 1785 došlo k jejímu zrušení a po třech letech byla v souvislosti s josefinismem zbořena. Tak skončily pravidelné poutě na toto místo. Z Moravských Budějovic sem směřovala cesta lemovaná čtrnácti zastaveními křížové cesty. Ještě v roce 1788 tu hned po zboření kaple postavili Jaroměřičtí pánové Questenberkové letohrádek s jedním poschodím s rozhlednou a kaplí v přízemí. Od poloviny 19. století však začala pustnout i tato stavba a tak dnes můžeme vidět již jen polorozpadlou zříceninu po boku vodárenského objektu. (zapátrali jsme v historických pramenech).
lovci snímků

zřícenina sv. Vít

u sv. Víta

Od sv.Víta jsme kolem jeskyně došli až do M. Budějovic. Zbývalo nám ještě trochu času do odjezdu vlaku, tak jsme zašli do restaurace na polévku a pivo. Na nádraží jsme se sešli se skupinkou našich kamarádů, kteří měli cestu jen o 4 km kratší.
u jeskyně

pohádková babička

vlak přijíždí

při přestupu