Hlavní menu
  Novinky
15.06.2019: Po Vysočině s Gustavem Mahlerem - v neděli dne 23. června 2019
Program : 07:30 Odjezd autobusu z Jihlavy, tř. Legionářů (u parkoviště za Billou) 08:30 Slavnostní zahájení akce 08:45 Odchod účastníků akce na trasy 1. varianta : Želiv (klášter) – zelená turistická značka – Vřesník – Lískovice – Lhotice – Speřice – Holušice – Kaliště u Humpolce (penzion = rodný dům Gustava Mahlera – možnost jednoduchého občerstvení) – Proseč – červená turistická značka – Světlický Dvůr – Humpolec (nádraží ČD) cca 25 km 2. varianta : Želiv (klášter) – červená turistická značka – u hydroelektrárny odbočka na zelenou turistickou značku – stále podél Želivky až k Rokosovu Mlýnu – po zelené turistické značce vystoupáme lesem až na silnici – odbočka vlevo do Hněvkovic – nadejdeme dálnici D1 a přijdeme na nádraží ČD v Humpolci. cca 13 km Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob z Jihlavy do Želiva ZDARMA – sraz v ul. Legionářů v 7:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd autobusu v 7:30 hod. Další podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297

08.06.2019: 11. Hvězdicový výstup na Čeřínek - Sobota 15. června 2019
Start: libovolný Cíl: chata KČT na Čeřínku, kontrola od 9:00 – 15:00 hodin Odměna: diplom, razítka Startovné: členové KČT 20 Kč, ostatní 30 Kč, děti 10 Kč. Stravování: v cíli tradiční občerstvení, restaurace Čeřínek je v provozu. Odjezd turistů na Hvězdicový výstup na Čeřínek Pojedeme vlakem z hl.n. v 7,33 hod., Ji. město 7,42 hod., St. Hory 7,44 hod. do Kostelce. Z Kostelce půjdeme po ZTZ na Čeřínek. Odjezd vlaku z Kostelce do Jihlavy 13.01, 14,15R, 14,45, 16,15, hod. Vycházku vede Pepa

03.06.2019: U Kamenice nad Lipou sobota 8. června 2019
Odjezd autobusu z aut. nádraží v Jihlavě (stanoviště č. 16) v 7,10 h do Pelhřimova, přestup v Pelhřimově (č. 12) v 8,00 h do zast. Heřmaň Pohodová trasa 12 km: Možnost občerstvení v Kamenici nad Lipou (pivovarská restaurace, bistro, zámecká kavárna) Zpáteční autobus z Kamenice nad Lipou ze zast. č. 5 do Pelhřimova v 15,55 h, přestup v Pelhřimově (č.1) v 16,35 h do Jihlavy připravili Mirek + Marta
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Polná - Stáj - Řehořov
V sobotu 7. 3. 2009 jsme měli naplánovanou vycházku z Polné do Stáje a zpět. Na autobusovém nádraží se sešlo 19 turistů, v 7:30 hodin jsme odjeli do Polné, kde jsme udělali startovní foto a oslavili Mirkův svátek (i hrozinky nakládané ve slivovici byly k mání).

v Polné


Vydali jsme se po modré značce údolím Ochozského potoka. Vzhledem k tomu, že jarní tání v těchto dnech naplňuje všechny vodní toky po, někde i přes okraj, nevěděli jsme, zda údolí bude průchodné, ale se zdarem jsme se dostali přes několik drobnějších přítoků a sledovali jsme zatím ještě pořád romantické údolí s valící se vodou a přáli si, aby už voda nestoupala. Když jsme přišli k rybníku Ochoz na silničku, kterou bylo možné dojít do Dobroutova a odtud zpět do Polné, využila většina turistů této možnosti, takže nás dále pokračovalo jen sedm. Předtím jsme ale všichni vyslechli rozmarné čtení o ženách a mužích v podání Drahy a Mirka.
 u Podleského mlýna

 Ochozský potok

rybníky zachycují tající vodu

 u Ochozu

 rozmarné čtení

 pozorní posluchači


Vytrvalci pokračovali po výborně vedené modré značce dále Ochozskými lesy. Tato trasa pro nás byla nová a všechny nás překvapilo, kolik rybníků je v této oblasti (velkých nejméně šest, takže stačí pojmout vody z tání). Stále jsme stoupali, v lesích bylo ještě hodně mokrého a těžkého sněhu, přesto se nám cesta líbila, a tak jsme se na rozcestí Velký Ochoz rozhodli místo plánovaného návratu do Polné pokračovat po zelené značce do Řehořova. Turista se přece nemá vracet, ale stále jít dopředu! Šli jsme tedy ke Kopaninám, vpravo dole jsme zahlédli Zhoř, sestoupili jsme do údolí, kde je obec Nadějov a odtud zase vzhůru ke Kopečku, pak přes dálniční most a nahoru k Řehořovu, který je ve výšce 645 m n.m. Na autobusové zastávce jsme měli slabou čtvrthodinku na zhodnocení turistického výšlapu a ve 13:41 hodin přijel linkový autobus, který nás odvezl do Jihlavy. Podle rozcestníků jsme ušli 16 km, ale na krokoměrech se ukázalo kilometrů víc – zřejmě proto, že jsme kvůli vodě obcházeli některá místa.
 vedoucí vycházky A. Růžičková

 Ochozský rybník

 vrstva těžkého mokrého sněhu

 směr Řehořov

 blížíme se k Řehořovu


Všichni jsme se shodli, že by bylo hezké zopakovat tento výlet v plném létě a porovnat proměny Vysočiny v různých ročních obdobích.

Popis vycházky M. Svatošová
| Autor: Jirka | Vydáno dne 08. 03. 2009 | 2146 přečtení |
Zdroj: text M. Svatošová, foto M. Svatoš |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server