Hlavní menu
  Novinky
14.09.2019: ŽĎÁRSKO - 21. září 2019
Odjezd autobusu z Jihlavy do Nového Veselí v 7,30 h  z autobusového nádraží, č. stanoviště 21 Trasa 13 km: Nové Veselí – Novoveselský rybník – Matějovský rybník – Babín – lom Štenice – Najdek Zpáteční cesta: Autobus ze zastávky Najdek ve 14,51 h do Žďáru, rychlík ze Žďáru v 15,32 h do Havl. Brodu, osobní vlak z Havl. Brodu v 16,05 h do Jihlavy (příjezd v 16,35 h) Podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Jihlava připravili Mirek a Marta

09.09.2019: Hvězdicově na Jalovec - 14.září 2019
Tento rok se vydáme na trasu asi 11 nebo 13 km Brtnice – Černé lesy – Radonín – Střeliště – Jalovec (9 km) cíl 10.30 - 15.30 h na Jalovci v chatě lyžařů bohaté občerstvení zajištěno Odjezd z autobusového nádraží v 10 h, nástupiště č.24 Zpět odjezd vlakem z Číchova nebo Okříšek (+ 2km nebo 4 km) Návrat z Číchova v 13.48, 15.58 z Okříšek v 13.42, 14.47, 15.52 dotazy: Jitka Korbelová 728605898 Na vycházku vás zvou J + J Korbelovi

09.09.2019: KOLEM NOČNÍ JIHLA V Y - v pátek 13. září 2019
Start: Dům dětí a mládeže, Brněnská 46, Jihlava, průběžně od 17 do 19 hodin. Trasa 7 km a Trasa 15 km, speciální: Trasa pro kočárky 5 km Cíl: Do 22 hodin v Domě dětí a mládeže, Brněnská 46, Jihlava. Startovné: 20 Kč. Odměna: Diplom, samolepka, špekáček nebo oplatka, tradiční razítka. Různé: Pochod se koná za každého počasí. Svítilny, baterky a blikačky s sebou! Účastníci akce jsou pojištěni, všichni respektují zásady BESIP. Děti do 15 let se mohou zúčastnit pouze v doprovodu osob starších 18 let. Informace: Ing. Míla Bradová, Na Kopci 22, 586 01 Jihlava, tel. 736 754 080, mila_bradova@volny.cz Podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Jihlava
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Polná - Stáj - Řehořov
V sobotu 7. 3. 2009 jsme měli naplánovanou vycházku z Polné do Stáje a zpět. Na autobusovém nádraží se sešlo 19 turistů, v 7:30 hodin jsme odjeli do Polné, kde jsme udělali startovní foto a oslavili Mirkův svátek (i hrozinky nakládané ve slivovici byly k mání).

v Polné


Vydali jsme se po modré značce údolím Ochozského potoka. Vzhledem k tomu, že jarní tání v těchto dnech naplňuje všechny vodní toky po, někde i přes okraj, nevěděli jsme, zda údolí bude průchodné, ale se zdarem jsme se dostali přes několik drobnějších přítoků a sledovali jsme zatím ještě pořád romantické údolí s valící se vodou a přáli si, aby už voda nestoupala. Když jsme přišli k rybníku Ochoz na silničku, kterou bylo možné dojít do Dobroutova a odtud zpět do Polné, využila většina turistů této možnosti, takže nás dále pokračovalo jen sedm. Předtím jsme ale všichni vyslechli rozmarné čtení o ženách a mužích v podání Drahy a Mirka.
 u Podleského mlýna

 Ochozský potok

rybníky zachycují tající vodu

 u Ochozu

 rozmarné čtení

 pozorní posluchači


Vytrvalci pokračovali po výborně vedené modré značce dále Ochozskými lesy. Tato trasa pro nás byla nová a všechny nás překvapilo, kolik rybníků je v této oblasti (velkých nejméně šest, takže stačí pojmout vody z tání). Stále jsme stoupali, v lesích bylo ještě hodně mokrého a těžkého sněhu, přesto se nám cesta líbila, a tak jsme se na rozcestí Velký Ochoz rozhodli místo plánovaného návratu do Polné pokračovat po zelené značce do Řehořova. Turista se přece nemá vracet, ale stále jít dopředu! Šli jsme tedy ke Kopaninám, vpravo dole jsme zahlédli Zhoř, sestoupili jsme do údolí, kde je obec Nadějov a odtud zase vzhůru ke Kopečku, pak přes dálniční most a nahoru k Řehořovu, který je ve výšce 645 m n.m. Na autobusové zastávce jsme měli slabou čtvrthodinku na zhodnocení turistického výšlapu a ve 13:41 hodin přijel linkový autobus, který nás odvezl do Jihlavy. Podle rozcestníků jsme ušli 16 km, ale na krokoměrech se ukázalo kilometrů víc – zřejmě proto, že jsme kvůli vodě obcházeli některá místa.
 vedoucí vycházky A. Růžičková

 Ochozský rybník

 vrstva těžkého mokrého sněhu

 směr Řehořov

 blížíme se k Řehořovu


Všichni jsme se shodli, že by bylo hezké zopakovat tento výlet v plném létě a porovnat proměny Vysočiny v různých ročních obdobích.

Popis vycházky M. Svatošová
| Autor: Jirka | Vydáno dne 08. 03. 2009 | 2202 přečtení |
Zdroj: text M. Svatošová, foto M. Svatoš |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server