15.06.2019: Po Vysočině s Gustavem Mahlerem - v neděli dne 23. června 2019
Program : 07:30 Odjezd autobusu z Jihlavy, tř. Legionářů (u parkoviště za Billou) 08:30 Slavnostní zahájení akce 08:45 Odchod účastníků akce na trasy 1. varianta : Želiv (klášter) – zelená turistická značka – Vřesník – Lískovice – Lhotice – Speřice – Holušice – Kaliště u Humpolce (penzion = rodný dům Gustava Mahlera – možnost jednoduchého občerstvení) – Proseč – červená turistická značka – Světlický Dvůr – Humpolec (nádraží ČD) cca 25 km 2. varianta : Želiv (klášter) – červená turistická značka – u hydroelektrárny odbočka na zelenou turistickou značku – stále podél Želivky až k Rokosovu Mlýnu – po zelené turistické značce vystoupáme lesem až na silnici – odbočka vlevo do Hněvkovic – nadejdeme dálnici D1 a přijdeme na nádraží ČD v Humpolci. cca 13 km Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob z Jihlavy do Želiva ZDARMA – sraz v ul. Legionářů v 7:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd autobusu v 7:30 hod. Další podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297

08.06.2019: 11. Hvězdicový výstup na Čeřínek - Sobota 15. června 2019
Start: libovolný Cíl: chata KČT na Čeřínku, kontrola od 9:00 – 15:00 hodin Odměna: diplom, razítka Startovné: členové KČT 20 Kč, ostatní 30 Kč, děti 10 Kč. Stravování: v cíli tradiční občerstvení, restaurace Čeřínek je v provozu. Odjezd turistů na Hvězdicový výstup na Čeřínek Pojedeme vlakem z hl.n. v 7,33 hod., Ji. město 7,42 hod., St. Hory 7,44 hod. do Kostelce. Z Kostelce půjdeme po ZTZ na Čeřínek. Odjezd vlaku z Kostelce do Jihlavy 13.01, 14,15R, 14,45, 16,15, hod. Vycházku vede Pepa

03.06.2019: U Kamenice nad Lipou sobota 8. června 2019
Odjezd autobusu z aut. nádraží v Jihlavě (stanoviště č. 16) v 7,10 h do Pelhřimova, přestup v Pelhřimově (č. 12) v 8,00 h do zast. Heřmaň Pohodová trasa 12 km: Možnost občerstvení v Kamenici nad Lipou (pivovarská restaurace, bistro, zámecká kavárna) Zpáteční autobus z Kamenice nad Lipou ze zast. č. 5 do Pelhřimova v 15,55 h, přestup v Pelhřimově (č.1) v 16,35 h do Jihlavy připravili Mirek + Marta

Z Luk nad Jihlavou k Bílé skále
Na jihlavském hlavním nádraží jsme nasedli do vlaku s odjezdem v 9,30 h do Luk nad Jihlavou. V 9,28 h přiběhla Marta bez Mirka (ten řešil na křižovatce závadu na autě) a bez jízdenky, kterou si už nemohla koupit. Pan průvodčí se sice buchtami uplatit nedal, ale cena jízdenky  byla mírná.

Z nádraží jsme vyrazili po silnici na okraj Luk a odbočili za posledním domkem do mírného kopečku po asfaltové odbočce, která vzápětí přecházela v těžkou sněhovou pokrývku. Na chvíli jsme se zastavili, občerstvili se a čekali na Mirka, který mezitím telefonoval, že je na cestě. Přivítali jsme ho potleskem a společně jsme se zasmáli nemilé ranní příhodě.

Vedoucí Marta v čele se záhadnou taškou

vycházíme z Luk

Luka nad Jihlavou

obsah záhadné tašky jsme snědli

Mirek nás dohání

Vydali jsme se náhorní cestou „od posedu k posedu“, která by byla docela pohodlná, kdyby tomu nebránil mokrý sníh. Ten zvyšoval námahu při chůzi. Postupovali jsme pozvolna s několika přestávkami. Po překonání krátkého strmého svahu jsme se ocitli u Příseckého potoka. Lesní cesta nás po chvíli dovedla k Bílé skále – mnohočetně rozpukanému skalisku. Po dobu, kdy někteří z nás zdolávali jeho vrchol, nás Marta seznámila s minipověstmi o sedlákovi a míse buchet a koních ukrytých ve skále.
 čekáme na hlavní skupinu

mokrým sněhem

sejdi jak umíš

k Bílé skále

Bílá skála

odvážlivci na vrcholu Bílé skály

na vrcholu Bílé skály

pohled z Bílé skály

Další úsek cesty byl místy zledovatělý, nemohli jsme se proto dostatečně kochat romantickým lesním údolím. Před prvním brodem jsme potok opustili. Čekal nás nejnamáhavější úsek dnešní trasy – stoupání lesem zakončené pasekou s hustými malinovými pruty. Nakonec jsme se šťastně ocitli na už známé cestě. Z ní jsme odbočili na pěšinu ústící nad zámeckým parkem. Přechod přes potok nás neminul, ale díky Jirkovi a Mirkovi jsme jej absolvovali suchou nohou. Chůze po asfaltu byla pro nás balzámem. A což teprve posezení v restauraci! Díky výbornému kvasnicovému pivu a frankfurtské polévce jsme zapomněli na všechny útrapy. I jezevčice Kimi se zrekreovala a odpustila nám namáhavou cestu. Snad ocenila, že ji někteří z nás střídavě nesli v náručí.
 Kimi se nese

musíme si pomáhat

v malinovém roští

hop a skok přes potok

vodní záchranná služba

..... svede nás?

ANO - dostali jsme chuť

Po příjemném posezení v restauraci jsme s časovou rezervou došli na nádraží, kde jsme v družném hovoru vyhlíželi vlak. Poděkovali jsme Mirkovi a Martě za přípravu dnešního výletu a oni nás na oplátku pochválili za odolnost a statečnost.
 už zase musíme zpátky

Bylo nás 29  a ušli jsme 8 km.
Článek k vycházce napsala Marta Drobná
| Autor: Jirka | Vydáno dne 02. 03. 2009 | 2912 přečtení |