Hlavní menu
  Novinky
14.09.2019: ŽĎÁRSKO - 21. září 2019
Odjezd autobusu z Jihlavy do Nového Veselí v 7,30 h  z autobusového nádraží, č. stanoviště 21 Trasa 13 km: Nové Veselí – Novoveselský rybník – Matějovský rybník – Babín – lom Štenice – Najdek Zpáteční cesta: Autobus ze zastávky Najdek ve 14,51 h do Žďáru, rychlík ze Žďáru v 15,32 h do Havl. Brodu, osobní vlak z Havl. Brodu v 16,05 h do Jihlavy (příjezd v 16,35 h) Podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Jihlava připravili Mirek a Marta

09.09.2019: Hvězdicově na Jalovec - 14.září 2019
Tento rok se vydáme na trasu asi 11 nebo 13 km Brtnice – Černé lesy – Radonín – Střeliště – Jalovec (9 km) cíl 10.30 - 15.30 h na Jalovci v chatě lyžařů bohaté občerstvení zajištěno Odjezd z autobusového nádraží v 10 h, nástupiště č.24 Zpět odjezd vlakem z Číchova nebo Okříšek (+ 2km nebo 4 km) Návrat z Číchova v 13.48, 15.58 z Okříšek v 13.42, 14.47, 15.52 dotazy: Jitka Korbelová 728605898 Na vycházku vás zvou J + J Korbelovi

09.09.2019: KOLEM NOČNÍ JIHLA V Y - v pátek 13. září 2019
Start: Dům dětí a mládeže, Brněnská 46, Jihlava, průběžně od 17 do 19 hodin. Trasa 7 km a Trasa 15 km, speciální: Trasa pro kočárky 5 km Cíl: Do 22 hodin v Domě dětí a mládeže, Brněnská 46, Jihlava. Startovné: 20 Kč. Odměna: Diplom, samolepka, špekáček nebo oplatka, tradiční razítka. Různé: Pochod se koná za každého počasí. Svítilny, baterky a blikačky s sebou! Účastníci akce jsou pojištěni, všichni respektují zásady BESIP. Děti do 15 let se mohou zúčastnit pouze v doprovodu osob starších 18 let. Informace: Ing. Míla Bradová, Na Kopci 22, 586 01 Jihlava, tel. 736 754 080, mila_bradova@volny.cz Podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Jihlava
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Z Luk nad Jihlavou k Bílé skále
Na jihlavském hlavním nádraží jsme nasedli do vlaku s odjezdem v 9,30 h do Luk nad Jihlavou. V 9,28 h přiběhla Marta bez Mirka (ten řešil na křižovatce závadu na autě) a bez jízdenky, kterou si už nemohla koupit. Pan průvodčí se sice buchtami uplatit nedal, ale cena jízdenky  byla mírná.

Z nádraží jsme vyrazili po silnici na okraj Luk a odbočili za posledním domkem do mírného kopečku po asfaltové odbočce, která vzápětí přecházela v těžkou sněhovou pokrývku. Na chvíli jsme se zastavili, občerstvili se a čekali na Mirka, který mezitím telefonoval, že je na cestě. Přivítali jsme ho potleskem a společně jsme se zasmáli nemilé ranní příhodě.

 Vedoucí Marta v čele se záhadnou taškou

 vycházíme z Luk

 Luka nad Jihlavou

 obsah záhadné tašky jsme snědli

 Mirek nás dohání


Vydali jsme se náhorní cestou „od posedu k posedu“, která by byla docela pohodlná, kdyby tomu nebránil mokrý sníh. Ten zvyšoval námahu při chůzi. Postupovali jsme pozvolna s několika přestávkami. Po překonání krátkého strmého svahu jsme se ocitli u Příseckého potoka. Lesní cesta nás po chvíli dovedla k Bílé skále – mnohočetně rozpukanému skalisku. Po dobu, kdy někteří z nás zdolávali jeho vrchol, nás Marta seznámila s minipověstmi o sedlákovi a míse buchet a koních ukrytých ve skále.
 čekáme na hlavní skupinu

 mokrým sněhem

 sejdi jak umíš

 k Bílé skále

 Bílá skála

 odvážlivci na vrcholu Bílé skály

 na vrcholu Bílé skály

 pohled z Bílé skály


Další úsek cesty byl místy zledovatělý, nemohli jsme se proto dostatečně kochat romantickým lesním údolím. Před prvním brodem jsme potok opustili. Čekal nás nejnamáhavější úsek dnešní trasy – stoupání lesem zakončené pasekou s hustými malinovými pruty. Nakonec jsme se šťastně ocitli na už známé cestě. Z ní jsme odbočili na pěšinu ústící nad zámeckým parkem. Přechod přes potok nás neminul, ale díky Jirkovi a Mirkovi jsme jej absolvovali suchou nohou. Chůze po asfaltu byla pro nás balzámem. A což teprve posezení v restauraci! Díky výbornému kvasnicovému pivu a frankfurtské polévce jsme zapomněli na všechny útrapy. I jezevčice Kimi se zrekreovala a odpustila nám namáhavou cestu. Snad ocenila, že ji někteří z nás střídavě nesli v náručí.
 Kimi se nese

 musíme si pomáhat

 v malinovém roští

 hop a skok přes potok

 vodní záchranná služba

..... svede nás?

ANO - dostali jsme chuť


Po příjemném posezení v restauraci jsme s časovou rezervou došli na nádraží, kde jsme v družném hovoru vyhlíželi vlak. Poděkovali jsme Mirkovi a Martě za přípravu dnešního výletu a oni nás na oplátku pochválili za odolnost a statečnost.
 už zase musíme zpátky


Bylo nás 29  a ušli jsme 8 km.
Článek k vycházce napsala Marta Drobná  
| Autor: Jirka | Vydáno dne 02. 03. 2009 | 2962 přečtení |
Zdroj: Foto: V. Veselá , Z. Navrkalová a F. Dörrer |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server