Hlavní menu
  Novinky
15.06.2019: Po Vysočině s Gustavem Mahlerem - v neděli dne 23. června 2019
Program : 07:30 Odjezd autobusu z Jihlavy, tř. Legionářů (u parkoviště za Billou) 08:30 Slavnostní zahájení akce 08:45 Odchod účastníků akce na trasy 1. varianta : Želiv (klášter) – zelená turistická značka – Vřesník – Lískovice – Lhotice – Speřice – Holušice – Kaliště u Humpolce (penzion = rodný dům Gustava Mahlera – možnost jednoduchého občerstvení) – Proseč – červená turistická značka – Světlický Dvůr – Humpolec (nádraží ČD) cca 25 km 2. varianta : Želiv (klášter) – červená turistická značka – u hydroelektrárny odbočka na zelenou turistickou značku – stále podél Želivky až k Rokosovu Mlýnu – po zelené turistické značce vystoupáme lesem až na silnici – odbočka vlevo do Hněvkovic – nadejdeme dálnici D1 a přijdeme na nádraží ČD v Humpolci. cca 13 km Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob z Jihlavy do Želiva ZDARMA – sraz v ul. Legionářů v 7:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd autobusu v 7:30 hod. Další podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297

08.06.2019: 11. Hvězdicový výstup na Čeřínek - Sobota 15. června 2019
Start: libovolný Cíl: chata KČT na Čeřínku, kontrola od 9:00 – 15:00 hodin Odměna: diplom, razítka Startovné: členové KČT 20 Kč, ostatní 30 Kč, děti 10 Kč. Stravování: v cíli tradiční občerstvení, restaurace Čeřínek je v provozu. Odjezd turistů na Hvězdicový výstup na Čeřínek Pojedeme vlakem z hl.n. v 7,33 hod., Ji. město 7,42 hod., St. Hory 7,44 hod. do Kostelce. Z Kostelce půjdeme po ZTZ na Čeřínek. Odjezd vlaku z Kostelce do Jihlavy 13.01, 14,15R, 14,45, 16,15, hod. Vycházku vede Pepa

03.06.2019: U Kamenice nad Lipou sobota 8. června 2019
Odjezd autobusu z aut. nádraží v Jihlavě (stanoviště č. 16) v 7,10 h do Pelhřimova, přestup v Pelhřimově (č. 12) v 8,00 h do zast. Heřmaň Pohodová trasa 12 km: Možnost občerstvení v Kamenici nad Lipou (pivovarská restaurace, bistro, zámecká kavárna) Zpáteční autobus z Kamenice nad Lipou ze zast. č. 5 do Pelhřimova v 15,55 h, přestup v Pelhřimově (č.1) v 16,35 h do Jihlavy připravili Mirek + Marta
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Z Luk nad Jihlavou k Bílé skále
Na jihlavském hlavním nádraží jsme nasedli do vlaku s odjezdem v 9,30 h do Luk nad Jihlavou. V 9,28 h přiběhla Marta bez Mirka (ten řešil na křižovatce závadu na autě) a bez jízdenky, kterou si už nemohla koupit. Pan průvodčí se sice buchtami uplatit nedal, ale cena jízdenky  byla mírná.

Z nádraží jsme vyrazili po silnici na okraj Luk a odbočili za posledním domkem do mírného kopečku po asfaltové odbočce, která vzápětí přecházela v těžkou sněhovou pokrývku. Na chvíli jsme se zastavili, občerstvili se a čekali na Mirka, který mezitím telefonoval, že je na cestě. Přivítali jsme ho potleskem a společně jsme se zasmáli nemilé ranní příhodě.

 Vedoucí Marta v čele se záhadnou taškou

 vycházíme z Luk

 Luka nad Jihlavou

 obsah záhadné tašky jsme snědli

 Mirek nás dohání


Vydali jsme se náhorní cestou „od posedu k posedu“, která by byla docela pohodlná, kdyby tomu nebránil mokrý sníh. Ten zvyšoval námahu při chůzi. Postupovali jsme pozvolna s několika přestávkami. Po překonání krátkého strmého svahu jsme se ocitli u Příseckého potoka. Lesní cesta nás po chvíli dovedla k Bílé skále – mnohočetně rozpukanému skalisku. Po dobu, kdy někteří z nás zdolávali jeho vrchol, nás Marta seznámila s minipověstmi o sedlákovi a míse buchet a koních ukrytých ve skále.
 čekáme na hlavní skupinu

 mokrým sněhem

 sejdi jak umíš

 k Bílé skále

 Bílá skála

 odvážlivci na vrcholu Bílé skály

 na vrcholu Bílé skály

 pohled z Bílé skály


Další úsek cesty byl místy zledovatělý, nemohli jsme se proto dostatečně kochat romantickým lesním údolím. Před prvním brodem jsme potok opustili. Čekal nás nejnamáhavější úsek dnešní trasy – stoupání lesem zakončené pasekou s hustými malinovými pruty. Nakonec jsme se šťastně ocitli na už známé cestě. Z ní jsme odbočili na pěšinu ústící nad zámeckým parkem. Přechod přes potok nás neminul, ale díky Jirkovi a Mirkovi jsme jej absolvovali suchou nohou. Chůze po asfaltu byla pro nás balzámem. A což teprve posezení v restauraci! Díky výbornému kvasnicovému pivu a frankfurtské polévce jsme zapomněli na všechny útrapy. I jezevčice Kimi se zrekreovala a odpustila nám namáhavou cestu. Snad ocenila, že ji někteří z nás střídavě nesli v náručí.
 Kimi se nese

 musíme si pomáhat

 v malinovém roští

 hop a skok přes potok

 vodní záchranná služba

..... svede nás?

ANO - dostali jsme chuť


Po příjemném posezení v restauraci jsme s časovou rezervou došli na nádraží, kde jsme v družném hovoru vyhlíželi vlak. Poděkovali jsme Mirkovi a Martě za přípravu dnešního výletu a oni nás na oplátku pochválili za odolnost a statečnost.
 už zase musíme zpátky


Bylo nás 29  a ušli jsme 8 km.
Článek k vycházce napsala Marta Drobná  
| Autor: Jirka | Vydáno dne 02. 03. 2009 | 2912 přečtení |
Zdroj: Foto: V. Veselá , Z. Navrkalová a F. Dörrer |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server