Hlavní menu
  Novinky
15.06.2019: Po Vysočině s Gustavem Mahlerem - v neděli dne 23. června 2019
Program : 07:30 Odjezd autobusu z Jihlavy, tř. Legionářů (u parkoviště za Billou) 08:30 Slavnostní zahájení akce 08:45 Odchod účastníků akce na trasy 1. varianta : Želiv (klášter) – zelená turistická značka – Vřesník – Lískovice – Lhotice – Speřice – Holušice – Kaliště u Humpolce (penzion = rodný dům Gustava Mahlera – možnost jednoduchého občerstvení) – Proseč – červená turistická značka – Světlický Dvůr – Humpolec (nádraží ČD) cca 25 km 2. varianta : Želiv (klášter) – červená turistická značka – u hydroelektrárny odbočka na zelenou turistickou značku – stále podél Želivky až k Rokosovu Mlýnu – po zelené turistické značce vystoupáme lesem až na silnici – odbočka vlevo do Hněvkovic – nadejdeme dálnici D1 a přijdeme na nádraží ČD v Humpolci. cca 13 km Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob z Jihlavy do Želiva ZDARMA – sraz v ul. Legionářů v 7:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd autobusu v 7:30 hod. Další podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297

08.06.2019: 11. Hvězdicový výstup na Čeřínek - Sobota 15. června 2019
Start: libovolný Cíl: chata KČT na Čeřínku, kontrola od 9:00 – 15:00 hodin Odměna: diplom, razítka Startovné: členové KČT 20 Kč, ostatní 30 Kč, děti 10 Kč. Stravování: v cíli tradiční občerstvení, restaurace Čeřínek je v provozu. Odjezd turistů na Hvězdicový výstup na Čeřínek Pojedeme vlakem z hl.n. v 7,33 hod., Ji. město 7,42 hod., St. Hory 7,44 hod. do Kostelce. Z Kostelce půjdeme po ZTZ na Čeřínek. Odjezd vlaku z Kostelce do Jihlavy 13.01, 14,15R, 14,45, 16,15, hod. Vycházku vede Pepa

03.06.2019: U Kamenice nad Lipou sobota 8. června 2019
Odjezd autobusu z aut. nádraží v Jihlavě (stanoviště č. 16) v 7,10 h do Pelhřimova, přestup v Pelhřimově (č. 12) v 8,00 h do zast. Heřmaň Pohodová trasa 12 km: Možnost občerstvení v Kamenici nad Lipou (pivovarská restaurace, bistro, zámecká kavárna) Zpáteční autobus z Kamenice nad Lipou ze zast. č. 5 do Pelhřimova v 15,55 h, přestup v Pelhřimově (č.1) v 16,35 h do Jihlavy připravili Mirek + Marta
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Na lyžích z A. Dolu do Okrouhličky
Sobotního lyžařského výletu dne 28. února 2009 se zúčastnilo 11 turistů z odboru Čeřínek a ze Sokola Bedřichov. Majka a Víťa Sedláčkovi v pátek předtím projeli zamýšlenou trasu a shledali ji sjízdnou (když nebudeme příliš hledět na kvalitu sněhu).

Sešli jsme se v 9:30 hodin na konečné autobusu č.12 v Antonínově Dole, počasí bylo docela dobré. Sníh byl mokrý a těžký, ale stopa byla docela dobrá, i když jsme si byli vědomi toho, že tento víkend je asi poslední, kdy je v našich končinách možnost běžkovat. Celá naše trasa byla v okrese Havlíčkův Brod, byla dost kopcovitá, takže jsme museli zapojit nohy i ruce , nálada v družstvu ale byla skvělá (udržovali jsme ji i ochutnávkou z různých druhů cestovních butýlek).

 na Volském vrchu u Štoků


Do Štoků to bylo asi 5 km, tam jsme lyže dali na ramena, prošli jsme Štoky, prohlídli jsme si „Tržního panáka“ a přes kopec jsme se vydali do Okrouhličky (také asi 5 km), kde byl naším cílem Šejdorfský mlýn, tedy dobrý oběd v něm.
 Tržní panák či Rolandův sloup ve Štokách

 Penzion v Okrouhličce

 na dvoře penzionu


V restauraci bylo veselo – setkali jsme se tam s velmi vstřícnými a zábavnými hosty, kteří nám zpříjemnili náš odpočinek. Nijak jsme nespěchali, jízda mokrým sněhem byla dosti namáhavá, zpět jsme jeli ve stejné stopě. V 16:30 hodin jsme byli v cíli v Jihlavě, ujeli jsme nejméně 20 km. V přiložené mapce jsem se pokusila zakreslit přibližnou trasu, kterou jsme absolvovali na běžkách.

 Trasa z A. Dolu do Okrouhličky a zpět

O vycházce napsala M. Svatošová. Více podrobností najdete na: http://www.svatosovi.bloguje.cz
| Autor: Jirka | Vydáno dne 01. 03. 2009 | 1602 přečtení |
Zdroj: M. Svatošové, foto M. Svatoš |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server