12.01.2019: Slavnostní oheň na Čeřínku, v sobotu 19. 1. 2019
Pojedeme rychlíkem z Jihlavy hl. n. v 9:25 hod. (Jihlava město 9:29 hod.) do Kostelce a vydáme se po zelené TZ na Čeřínek (5 km). Do batůžku si nezapomeneme přibalit klobásku na opečení. Návrat z Čeřínku po zelené TZ do Kostelce nebo po žluté TZ do Dolní Cerekve (5,5 km), odtud vlakem do Jihlavy. Odjezdy z Kostelce: 14:15 R; 14:45 os; 16:15 R Odjezdy z Dolní Cerekve: 14:40 os; 16:43 os Na Čeřínek zvou Svatošovi a Veselí

06.01.2019: 20. ZIMNÍ ZBLOVICE
V sobotu 12. 1. 2019 pojedeme rychlíkem z hl. n. v Jihlavě v 8,40 hod. do Okříšek, přestup na os. vlak do Mor. Budějovic, příjezd v 9,52 hod. Na nádraží bude čekat autobus, který nás doveze do Nových Syrovic. Z Nových Syrovic půjdeme do Zblovic. Špekáček na opečení si vezměte s sebou!! Ze Zblovic nás odveze autobus na vlak do Mor. Budějovic. Odjezd z Mor. Budějovic 16,03 hod. nebo 18,03 hod. do Okříšek. Přestup na rychlík do Jihlavy, příjezd Jihlava 17,18 hod. nebo 19,18 hod. Na vycházku všechny zvou Veselí

28.12.2018: Novoroční vycházka na Šacberk – Rudný
1. 1. 2019 se sejdeme ve 13,00 hod. u Jitřenky, společně se vydáme na Šacberk – Rudný, pozdravíme se s turisty ostatních jihlavských odborů a zároveň můžeme přispět na turistickou akci „Novoroční čtyřlístek.“ Na vycházku Vás zvou V+J Veselí

Lyžařská vycházka do Větrného Jeníkova
Lyžařská vycházka – zpráva V sobotu 21. 2. 2009 se u Jitřenky sešlo v 9 hodin 10 běžkařů, výlet připravili Míša a Mirek Svatošovi. Vydali jsme se kolem Borovinky k Lyžaři, dále na Stříbrný dvůr, Vysoký kámen, kolem hájenky Zaječí do Smrčné, pak k Černému rybníku a po 15 km jsme došli do cíle naší cesty – do restaurace ve Větrném Jeníkově. Tam jsme se setkali s našimi přáteli z KČT Sokol Bedřichov, kterých přijelo jinou, trochu kratší trasou, dvacet. Posilnili jsme se, odpočinuli si a popovídali, asi o půl třetí jsme se vydali na zpáteční cestu. Kvalita sněhu byla velice dobrá, na trati nebyly žádné kolize, většinou jsme jeli projetou stopou, jen místy jsme museli cestu prošlápnout. Potkávali jsme se s mnoha spřízněnými dušemi, jeli jsme v naprosté pohodě a pro velký úspěch jsme se domluvili, že příští týden zase uspořádáme lyžařský výlet (budou-li dobré sněhové podmínky). Do Jihlavy jsme se vrátili po 30 km v pořádku a byli jsme spokojení, jak hezky jsme si užili sobotu ve společnosti přátel. Fotky nemáme, musíte si vše jen představit.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 23. 02. 2009 | 1413 přečtení |
Zdroj: M. Svatošová |