13.04.2019: Pozvánka na 11. ročník zahájení cyklosezony 2019
neděle 21. 4. 2019 Sraz účastníků v Jihlavě na Masarykově náměstí v 9, 00 hod. Slavnostní zahájení 9,05 hod. 9,15 hod. odjezd po cyklostezce do Luk n. Jihlavou - kontrola před restaurací U Procházků. Pokračovat podle svých možností po trase Luka - Kozlov - Rytířsko - Měšín - Jihlava (20 km), nebo Luka - Bítovčice -Přímělkov- Rokštejn - Brtnice - Příseka - Puklice - Studénky - Jihlava( 28 km) Všechny cykloturisty zvou pořadatelé

13.04.2019: 29. pochod k oslavě Dne Země - 20. 4. 2019
Odjezd: Motorpal Jihlava 9:00 Větrný Jeníkov 9:15 Vzdálenost:12 km, Buřty s sebou Návrat autobusem z V. Jeníkova 16,59 hod. V Jihlavě 17,15 hod. Na pochod zve Jirka V.

06.04.2019: APRÍLOVÁ VYSOČINA - 13. DUBNA 2019
Odjezd osobního vlaku do Jihlávky (zpět z Počátky Žirovnice): Jihlava (7,33 h) - Jihlava město (7,42 h) - Staré Hory (7,44 h) Trasa je pohodová, max. 15 km: Jihlávka (příjezd v 8,38 h) – pramen řeky Jihlavy – kamenný kruh druidů – kostel sv. Kateřiny – kaple sv. Markéty – kaple sv. Vojtěcha – Smrčkův rybník – letohrádek sv. Vojtěch (prvorepublikový hotýlek) – modřínová alej – Počátky – Klátův rybník – Balkovo peklo – Počátky Žirovnice Občerstvení v Počátkách (Hostinec u Karásků, kavárna…) Odjezd rychlíkem ze stanice Počátky Žirovnice v 15,39 h s příjezdem do Jihlavy v 16,33 h Připravili: Mirek a Marta

Lyžařská vycházka do Větrného Jeníkova
Lyžařská vycházka – zpráva V sobotu 21. 2. 2009 se u Jitřenky sešlo v 9 hodin 10 běžkařů, výlet připravili Míša a Mirek Svatošovi. Vydali jsme se kolem Borovinky k Lyžaři, dále na Stříbrný dvůr, Vysoký kámen, kolem hájenky Zaječí do Smrčné, pak k Černému rybníku a po 15 km jsme došli do cíle naší cesty – do restaurace ve Větrném Jeníkově. Tam jsme se setkali s našimi přáteli z KČT Sokol Bedřichov, kterých přijelo jinou, trochu kratší trasou, dvacet. Posilnili jsme se, odpočinuli si a popovídali, asi o půl třetí jsme se vydali na zpáteční cestu. Kvalita sněhu byla velice dobrá, na trati nebyly žádné kolize, většinou jsme jeli projetou stopou, jen místy jsme museli cestu prošlápnout. Potkávali jsme se s mnoha spřízněnými dušemi, jeli jsme v naprosté pohodě a pro velký úspěch jsme se domluvili, že příští týden zase uspořádáme lyžařský výlet (budou-li dobré sněhové podmínky). Do Jihlavy jsme se vrátili po 30 km v pořádku a byli jsme spokojení, jak hezky jsme si užili sobotu ve společnosti přátel. Fotky nemáme, musíte si vše jen představit.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 23. 02. 2009 | 1482 přečtení |
Zdroj: M. Svatošová |