Hlavní menu
  Novinky
03.11.2018: Svatomartinská vycházka 10. 11. 2018
Štoky-Šlapanov, odjezd autobusu z aut. nádraží ze stanoviště č. 23 v 11. 30 hod. do Štoků Příjezd do Štoků v 11. 54 hod. Délka trasy je cca 12 km. Jídlo, pití a dobrou náladu s sebou. Odjezd ze Šlapanova os. vlakem v 16.15 hod. Příjezd Jihlava 16. 35 hod. Na vycházku zve Petr

28.10.2018: Do Telče na pochod Cestou J. Hvězdy z Vícemilic
Neděle 4. 11. 2018 Pojedeme vlakem z hl. n. 7,33 hod., město 7,42 hod., Staré Hory 7,44 hod. Příjezd Telč 8,56 hod. Z Telče pojedeme autobusem do Řásné a dále pěšky na Bor a do Jihlávky. Zpáteční cesta z Jihlávky 14,15 hod., příjezd Jihlava 15,14 hod. Na vycházku zvou všechny turisty V. a J. Veselí

25.10.2018: Výlet do Brna na výstavu
Dne 24.11. možnost návštěvy lodě Titanic na brněnskem výstavišti. Vstupné 300 Kč. Kdo má zájem, přihlaste se do 4. 11. 2018 na tel: 604 456 475 nebo na tel. 739 076 429 nebo na mail: meteo.jihlava@seznam.cz Na prohlídku Vás zve Petr Janoušek
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Z Leštiny do Vlkanče
V sobotu 29. 11. 2008 máme v plánu výšlap z Leštiny u Světlé do Vlkanče. Skupinka 23 účastníků se schází ve vlaku, který odjíždí v 6,53 h z Jihlavy do Havlíčkova Brodu, kde se v nádražní hale se občerstvujeme Martinými řezy a Maruška Nováková podává občerstvení od Ambrože Kaliny, který omlouvá svoji dnešní neúčast, proto mu k narozeninám přejeme alespoň symbolicky na dálku.

Procházkou kolem Sázavy si krátíme čas, který zbývá v Havlíčkově Brodě do odjezdu vlaku v 8,57 h.
Ve vlaku.......

Příjezd do Havlíčkova Brodu

Procházka v Havl. Brodě


Vystupujeme v Leštině u Světlé a čeká nás žlutě značená trasa kolem Leštinského rybníka s čibukovou zahrádkou a labutěmi. Obloha je zachmuřená, ale neprší. Prohání nás studený vítr, před kterým nalézáme útočiště na hrázi Kunického rybníka. Obdivujeme téměř kilometrovou alej starých stromů různých tvarů. Kolem hájovny vcházíme do lesa, kde první z nás spatří stádečko divočáků s mladými.
Přivítání v Leštině

Od Leštinského rybníka

Hráz Kunického rybníka

Staré stromy na hrázi


Další cesta vede k samotám Nová Chraňbože a po silničce jdeme do obce Chlum. Na okraji se dělíme – jedna skupinka dobývá hrad pohodlnou cestou z obce, druhá obléhá hrad ze zvířecí stezky ve strmém svahu. Z otvoru ve zdi nás vítá dobrý duch hradu (Draha Nováková). Z hradní zříceniny z původně 13. stol. zůstaly dodnes vysoké nárožní paláce, uměle sypaná bašta a klenuté podzemní sklepení s jezírkem. Cesta do sklepení je prudce šikmá a dobrodružná. Jsme překvapeni rozlehlými prostory, které podle pověsti vydávají o Velké noci poklady.
K Nové Chraňboži

Nová Chraňbože

Zvířecí stezkou

Rybník pod hradem

Hrad hlídá DRAK

Zřícenina Chlum

Dobrý duch hradu - Draha Nováková

Povídání o hradu

Vchod do sklepení

Hradní sklepení

Hradní sklepení

Hradní sklepení

Hradní sklepení

Před hradem


Od hradu jdeme po malé silničce do Zbýšova. V restauraci máme objednané občerstvení. Obsluha je vzorná a připravená, jídlo chutné. Po tomto vítaném odpočinku odcházíme ve 13,30 h k novorománskému kostelu, kde právě probíhá vnější rekonstrukce. Těší nás, že můžeme vstoupit do kostela a shlédnout poněkud netradiční interiér. Přecházíme silnici a po lesní pěšině obcházíme Zbýšovský rekreační rybník. Navážeme na málo frekventovanou silnici, která vede do Vlkanče přes Klucké Chvalovice se souborem několika krásných dřevěnic.
Ke Zbýšovu

Resturace ve Zbýšově

Zbýšovský kostel sv. Jana Křtitele

Interiér kostela

Interiér kostela

Interiér kostela

Kolem Zbýšovského rybníka

Zbýšovský kostel sv. Jana Křtitele

Kolem Zbýšovského rybníka

Kolem Zbýšovského rybníka

Klucké Chvalovice

Z Chvalovic do Vlkanče


Nahlížíme do kostela ve Vlkanči, který je jako vystřižený z Ladova obrázku. Zbývající čas do odjezdu vlaku někteří z nás využijí k malému občerstvení v restauraci. Spokojeně pak odjíždíme přes Havlíčkův Brod do Jihlavy – každý z nás se snítkou jmelí od Zbýšovského rybníka.
Kostel sv. Jakuba Většího ve Vlkanči

Na nádraží v Havl.Brodě

Na nádraží v Havl.BroděVycházky se zúčastnilo 23 turistů, ušli jsme 19 km.

3.12.2008 Marta Drobná
| Autor: Jirka | Vydáno dne 03. 12. 2008 | 2554 přečtení |
Zdroj: Marta Drobná |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server