12.01.2019: Slavnostní oheň na Čeřínku, v sobotu 19. 1. 2019
Pojedeme rychlíkem z Jihlavy hl. n. v 9:25 hod. (Jihlava město 9:29 hod.) do Kostelce a vydáme se po zelené TZ na Čeřínek (5 km). Do batůžku si nezapomeneme přibalit klobásku na opečení. Návrat z Čeřínku po zelené TZ do Kostelce nebo po žluté TZ do Dolní Cerekve (5,5 km), odtud vlakem do Jihlavy. Odjezdy z Kostelce: 14:15 R; 14:45 os; 16:15 R Odjezdy z Dolní Cerekve: 14:40 os; 16:43 os Na Čeřínek zvou Svatošovi a Veselí

06.01.2019: 20. ZIMNÍ ZBLOVICE
V sobotu 12. 1. 2019 pojedeme rychlíkem z hl. n. v Jihlavě v 8,40 hod. do Okříšek, přestup na os. vlak do Mor. Budějovic, příjezd v 9,52 hod. Na nádraží bude čekat autobus, který nás doveze do Nových Syrovic. Z Nových Syrovic půjdeme do Zblovic. Špekáček na opečení si vezměte s sebou!! Ze Zblovic nás odveze autobus na vlak do Mor. Budějovic. Odjezd z Mor. Budějovic 16,03 hod. nebo 18,03 hod. do Okříšek. Přestup na rychlík do Jihlavy, příjezd Jihlava 17,18 hod. nebo 19,18 hod. Na vycházku všechny zvou Veselí

28.12.2018: Novoroční vycházka na Šacberk – Rudný
1. 1. 2019 se sejdeme ve 13,00 hod. u Jitřenky, společně se vydáme na Šacberk – Rudný, pozdravíme se s turisty ostatních jihlavských odborů a zároveň můžeme přispět na turistickou akci „Novoroční čtyřlístek.“ Na vycházku Vás zvou V+J Veselí

Cestou Jana Hvězdy z Vícemilic
V neděli 9. 11. 2008 ráno přijeli turisté ze všech jihlavských odborů do Telče vlakem v 8.57 hod. Byla mlha, ale bezvětří a docela teplo. Dálkový pochod v Telči pokračoval svou druhou částí nazvanou „Cestou Jana Hvězdy z Vícemilic“ aneb „Po stopách husitských bojovníků“ (31. ročník DP).

Z osmi tras si vybrali naši členové podle své výkonnosti a chuti pro sebe tu pravou. Cesty se sbíhaly u Jihlávky na hrázi rybníka Bor, kde se před 586 lety barvila jeho hladina krví husitských božích bojovníků (odtud další název rybníka Krvavec). V neděli tam ale nebylo Boží dopuštění, nýbrž Boží pohoda. Od kontrolního stanoviště „U Obrázku“ až do Jihlávky totiž svítilo slunce! (V Telči ani v jiných částech Vysočiny ne )
Tradičně jsme dostali na hrázi od pořadatelů špekáček, opekli jsme si ho na ohýnku, poklábosili a potěšili se s ostatními a slíbili si, že podle možností za rok zase…Z nádraží v Jihlávce se rozjížděli pochodníci domů buď vlakem nebo se někteří vraceli zvláštním autobusem do Telče. V neděli bylo na tratích téměř 140 husitských bojovníků – kopiníků, pavézníků, cepníků, sudličníků, vozatajů, střelců a harcovníků – jak je pořadatelé podle výkonnosti pojmenovali.

Zprávu podávají Mirek a Míša Svatošovi

10.11.2008

Část účastníků nedělní vycházky

Na kontrole bylo veselo