13.04.2019: Pozvánka na 11. ročník zahájení cyklosezony 2019
neděle 21. 4. 2019 Sraz účastníků v Jihlavě na Masarykově náměstí v 9, 00 hod. Slavnostní zahájení 9,05 hod. 9,15 hod. odjezd po cyklostezce do Luk n. Jihlavou - kontrola před restaurací U Procházků. Pokračovat podle svých možností po trase Luka - Kozlov - Rytířsko - Měšín - Jihlava (20 km), nebo Luka - Bítovčice -Přímělkov- Rokštejn - Brtnice - Příseka - Puklice - Studénky - Jihlava( 28 km) Všechny cykloturisty zvou pořadatelé

13.04.2019: 29. pochod k oslavě Dne Země - 20. 4. 2019
Odjezd: Motorpal Jihlava 9:00 Větrný Jeníkov 9:15 Vzdálenost:12 km, Buřty s sebou Návrat autobusem z V. Jeníkova 16,59 hod. V Jihlavě 17,15 hod. Na pochod zve Jirka V.

06.04.2019: APRÍLOVÁ VYSOČINA - 13. DUBNA 2019
Odjezd osobního vlaku do Jihlávky (zpět z Počátky Žirovnice): Jihlava (7,33 h) - Jihlava město (7,42 h) - Staré Hory (7,44 h) Trasa je pohodová, max. 15 km: Jihlávka (příjezd v 8,38 h) – pramen řeky Jihlavy – kamenný kruh druidů – kostel sv. Kateřiny – kaple sv. Markéty – kaple sv. Vojtěcha – Smrčkův rybník – letohrádek sv. Vojtěch (prvorepublikový hotýlek) – modřínová alej – Počátky – Klátův rybník – Balkovo peklo – Počátky Žirovnice Občerstvení v Počátkách (Hostinec u Karásků, kavárna…) Odjezd rychlíkem ze stanice Počátky Žirovnice v 15,39 h s příjezdem do Jihlavy v 16,33 h Připravili: Mirek a Marta

Z Vladislavi do Třebíče na slavnostní odhalení sochy plk. Švece
V sobotu 25.října 2008 se v Třebíči konalo slavnostní odhalení sochy plk. Švece, v rámci 90. výročí vzniku Československé republiky.
Tuto slavnost jsme spojili s vycházkou. Vlakem jsme jeli do Vladislavi. Za chladného, trochu sychravého počasí jsme se vydali na 9 km dlouhou cestu do Třebíče. Značená cesta vedla někdy i obtížným terénem. Místy byly v cestě mokřiny, někde zase větve z pokácených stromů. Všechny nástrahy cesty jsme překonali, i když to jednou skončilo s mokrými a zablácenými zády.
Do Třebíče - Tyršových sadů, jsme došli těsně před 14. hod., kdy začala slavnost odhalení sochy plk. Švece, za přítomnosti místopředsedkyně Parlamentu ČR, hejtmana kraje Vysočina, starosty města Třebíče, představitelů Sokola, Československé obce legionářské a Armády ČR.
Plk. Švec se podílel na vzniku samostatné Československé republiky. Patřil mezi nejvýznamnější osobnosti československého legionářského vojska.
Po odhalení sochy jsme odešli na nádraží a trochu promrzlí odjeli do Jihlavy.
Z Vladislavi do Třebíče šlo 28 turistů, délka pochodu 16 km.

Seznámení s trasou vycházky ve Vladislavi

Na mostě přes řeku Jihlavu

Krátký odpočinek

Cesta místy pohodová není
obr

Mokrá krása turistiky(mokrá záda)

Svačina v lese
obr

Adélka si ještě stihla postavit z mechu domeček

Nahoru i dolů
obr

Na obzoru je už Třebíč, kde bude slavnostně odhalena socha plk. Švece
obr

Přední představitelé státu, kraje Vysočina, města Třebíče, Armády České republiky, Sokola, Československé obce legionářské a další.

Projev starosty města Třebíče

Odhalená socha plk. Švece