03.11.2018: Svatomartinská vycházka 10. 11. 2018
Štoky-Šlapanov, odjezd autobusu z aut. nádraží ze stanoviště č. 23 v 11. 30 hod. do Štoků Příjezd do Štoků v 11. 54 hod. Délka trasy je cca 12 km. Jídlo, pití a dobrou náladu s sebou. Odjezd ze Šlapanova os. vlakem v 16.15 hod. Příjezd Jihlava 16. 35 hod. Na vycházku zve Petr

28.10.2018: Do Telče na pochod Cestou J. Hvězdy z Vícemilic
Neděle 4. 11. 2018 Pojedeme vlakem z hl. n. 7,33 hod., město 7,42 hod., Staré Hory 7,44 hod. Příjezd Telč 8,56 hod. Z Telče pojedeme autobusem do Řásné a dále pěšky na Bor a do Jihlávky. Zpáteční cesta z Jihlávky 14,15 hod., příjezd Jihlava 15,14 hod. Na vycházku zvou všechny turisty V. a J. Veselí

25.10.2018: Výlet do Brna na výstavu
Dne 24.11. možnost návštěvy lodě Titanic na brněnskem výstavišti. Vstupné 300 Kč. Kdo má zájem, přihlaste se do 4. 11. 2018 na tel: 604 456 475 nebo na tel. 739 076 429 nebo na mail: meteo.jihlava@seznam.cz Na prohlídku Vás zve Petr Janoušek

Z Vladislavi do Třebíče na slavnostní odhalení sochy plk. Švece
V sobotu 25.října 2008 se v Třebíči konalo slavnostní odhalení sochy plk. Švece, v rámci 90. výročí vzniku Československé republiky.
Tuto slavnost jsme spojili s vycházkou. Vlakem jsme jeli do Vladislavi. Za chladného, trochu sychravého počasí jsme se vydali na 9 km dlouhou cestu do Třebíče. Značená cesta vedla někdy i obtížným terénem. Místy byly v cestě mokřiny, někde zase větve z pokácených stromů. Všechny nástrahy cesty jsme překonali, i když to jednou skončilo s mokrými a zablácenými zády.
Do Třebíče - Tyršových sadů, jsme došli těsně před 14. hod., kdy začala slavnost odhalení sochy plk. Švece, za přítomnosti místopředsedkyně Parlamentu ČR, hejtmana kraje Vysočina, starosty města Třebíče, představitelů Sokola, Československé obce legionářské a Armády ČR.
Plk. Švec se podílel na vzniku samostatné Československé republiky. Patřil mezi nejvýznamnější osobnosti československého legionářského vojska.
Po odhalení sochy jsme odešli na nádraží a trochu promrzlí odjeli do Jihlavy.
Z Vladislavi do Třebíče šlo 28 turistů, délka pochodu 16 km.

Seznámení s trasou vycházky ve Vladislavi

Na mostě přes řeku Jihlavu

Krátký odpočinek

Cesta místy pohodová není
obr

Mokrá krása turistiky(mokrá záda)

Svačina v lese
obr

Adélka si ještě stihla postavit z mechu domeček

Nahoru i dolů
obr

Na obzoru je už Třebíč, kde bude slavnostně odhalena socha plk. Švece
obr

Přední představitelé státu, kraje Vysočina, města Třebíče, Armády České republiky, Sokola, Československé obce legionářské a další.

Projev starosty města Třebíče

Odhalená socha plk. Švece