Hlavní menu
  Novinky
12.01.2019: Slavnostní oheň na Čeřínku, v sobotu 19. 1. 2019
Pojedeme rychlíkem z Jihlavy hl. n. v 9:25 hod. (Jihlava město 9:29 hod.) do Kostelce a vydáme se po zelené TZ na Čeřínek (5 km). Do batůžku si nezapomeneme přibalit klobásku na opečení. Návrat z Čeřínku po zelené TZ do Kostelce nebo po žluté TZ do Dolní Cerekve (5,5 km), odtud vlakem do Jihlavy. Odjezdy z Kostelce: 14:15 R; 14:45 os; 16:15 R Odjezdy z Dolní Cerekve: 14:40 os; 16:43 os Na Čeřínek zvou Svatošovi a Veselí

06.01.2019: 20. ZIMNÍ ZBLOVICE
V sobotu 12. 1. 2019 pojedeme rychlíkem z hl. n. v Jihlavě v 8,40 hod. do Okříšek, přestup na os. vlak do Mor. Budějovic, příjezd v 9,52 hod. Na nádraží bude čekat autobus, který nás doveze do Nových Syrovic. Z Nových Syrovic půjdeme do Zblovic. Špekáček na opečení si vezměte s sebou!! Ze Zblovic nás odveze autobus na vlak do Mor. Budějovic. Odjezd z Mor. Budějovic 16,03 hod. nebo 18,03 hod. do Okříšek. Přestup na rychlík do Jihlavy, příjezd Jihlava 17,18 hod. nebo 19,18 hod. Na vycházku všechny zvou Veselí

28.12.2018: Novoroční vycházka na Šacberk – Rudný
1. 1. 2019 se sejdeme ve 13,00 hod. u Jitřenky, společně se vydáme na Šacberk – Rudný, pozdravíme se s turisty ostatních jihlavských odborů a zároveň můžeme přispět na turistickou akci „Novoroční čtyřlístek.“ Na vycházku Vás zvou V+J Veselí
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Z Vladislavi do Třebíče na slavnostní odhalení sochy plk. Švece
V sobotu 25.října 2008 se v Třebíči konalo slavnostní odhalení sochy plk. Švece, v rámci 90. výročí vzniku Československé republiky.
Tuto slavnost jsme spojili s vycházkou. Vlakem jsme jeli do Vladislavi. Za chladného, trochu sychravého počasí jsme se vydali na 9 km dlouhou cestu do Třebíče. Značená cesta vedla někdy i obtížným terénem. Místy byly v cestě mokřiny, někde zase větve z pokácených stromů. Všechny nástrahy cesty jsme překonali, i když to jednou skončilo s mokrými a zablácenými zády.
Do Třebíče - Tyršových sadů, jsme došli těsně před 14. hod., kdy začala slavnost odhalení sochy plk. Švece, za přítomnosti místopředsedkyně Parlamentu ČR, hejtmana kraje Vysočina, starosty města Třebíče, představitelů Sokola, Československé obce legionářské a Armády ČR.
Plk. Švec se podílel na vzniku samostatné Československé republiky. Patřil mezi nejvýznamnější osobnosti československého legionářského vojska.
Po odhalení sochy jsme odešli na nádraží a trochu promrzlí odjeli do Jihlavy.
Z Vladislavi do Třebíče šlo 28 turistů, délka pochodu 16 km.

Seznámení s trasou vycházky ve Vladislavi
obr

Na mostě přes řeku Jihlavu
002.jpg

obr

Krátký odpočinek
obr

Cesta místy pohodová není
obr

Mokrá krása turistiky(mokrá záda)
obr

Svačina v lese
obr

Adélka si ještě stihla postavit z mechu domeček
obr

Nahoru i dolů
obr

obr

Na obzoru je už Třebíč, kde bude slavnostně odhalena socha plk. Švece
obr

Přední představitelé státu, kraje Vysočina, města Třebíče, Armády České republiky, Sokola, Československé obce legionářské a další.
obr

Projev starosty města Třebíče
obr

Odhalená socha plk. Švece
obr

Čestná stráž
obr


| Autor: Jirka | Vydáno dne 29. 10. 2008 | 1557 přečtení |

| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server