Hvězdicově na Jalovec 12. 9. 2020

Autor: Jirka <jves31(at)seznam.cz>, Téma: Informace, Zdroj: text:Korbelová, foto: Veselý, Duchanová, Varhaníková, Vydáno dne: 14. 09. 2020

V první polovině září se tradičně koná pochod organizovaný KČT Třebíč-„Hvězdicově na Jalovec“. Jihlavské turisty z Dolního Smrčného vedla Jitka Korbelová.

I v letošním roce vydrželo skoro letní počasí. 18 turistů z Jihlavy i Havlíčkova Brodu vyšlo z vlakové zastávky Dolní Smrčné po červené turistické značce směr Číchov.

v Dolním Smrčném


po ČTZ


Za koupalištěm v Bransouzích jsme nepozorností ztratili značku a trasa se stala dobrodružnější. Mokrá louka, pak kozí stezka vzhůru lesem pro nás opravdové turisty neznamenala žádnou překážku. Šťastně jsme se vrátili na červenou značku a pokračovali dál už bez problémů do obce Číchov a dál po modré turistické značce do lyžařského centra Jalovec.

splav na řece Jihlavě

ztratili jsme značku

na mokré louce

kozí stezkou

ztraceni v kukuřici

opět na ČTZ

do Číchova

po modré na Jalovec


Na Jalovci jsme byli očekáváni organizátory s občerstvením. Tradiční klobásu jsme opékali na ohni, doplnili tekutiny a zazpívali si při kytaře a harmonice.

pod Jalovcem

klobásky na Jalovci

zpívání pro dobrou náladu

okolní lesy zmizelyPo příjemném posezení jsme se vydali vzhůru po malé sjezdovce na vrchol, neznačenou, ale pro nás známou cestou došlapali 4 km na vlak do Okříšek.

po malé sjezdovce do Okříšek

do Okříšekv Okříškách, než přijede vlak


Letní den byl moc příjemný a vydařil se. A snad zas příště na dalším ročníku.Celkem jsme ušlapali 13 km.