Odložené ZJTS Pelhřimov - Oslavy 100 let KČT V Pelhřimově - 1920 - 2020

Autor: Jirka <jves31(at)seznam.cz>, Téma: Informace, Zdroj: text a foto: V+J Veselí, Vydáno dne: 28. 08. 2020

Koronavirová pandemie zamíchala s celým světem, nevyjímaje ani turistickými akcemi, které jsou plánovány mnoho měsíců dopředu. Zahajování turistické sezony na Vysočině, které se mělo konat na jaře 21. března 2020 v Pelhřimově, bylo ze známých důvodů odloženo. Organizátoři KČT, odbor Pelhřimov se ale nevzdali a uspořádali Zahájení jarní turistické sezony na Vysočině až v létě v sobotu 22. srpna 2020.

V Pelhřimově na náměstí bylo slavnostní zahájení celé akce. Sešlo se tu méně turistů, než bývá obvyklé na jaře, ale ti, co přišli, se těšili, že stráví pěkný a zajímavý turistický den plný zážitků se svými přáteli.

přijeli jsme do Pelhřimova


ještě je čas na kávu

před zahájenímV 9 hodin vstoupili na pomyslnou tribunu představitelé města Pelhřimova, organizátoři KČT, odbor Pelhřimov a představitelé KČT, oblast Vysočina. Přivítali zúčastněné turisty, seznámili je s trasami na pochod a pozvali je k návštěvě kulturních památek. (a že jich ve městě Pelhřimově je!) Vstupné bylo pro turisty velice zvýhodněno “Pelhřimovskou vstupenkou - speciál”, kterou si mohl každý zakoupit při přihlášení k akci.

Pelhřimovské náměstí

představitelé města a organizátoři akce


uvázání stuhy na klíč

tradiční odemykání sezony


Teplé letní počasí mnohé pochodníky neodradilo od pochodu. Ti se vydali většinou na vrch Křemešník. Absolvovali tak trasu dlouhou 9 km. Odtud je ve 14 hodin odvezl objednaný autobus zpět do Pelhřimova. Jiní využili nabídky k prohlídce města, muzeí a kulturních památek.
Z Jihlavy přijelo vlakem 13 turistů a ještě 5 dalších přijelo autobusem. V Pelhřimově po zahájení se skupinky rozdělily podle zájmů. Ta naše se rozhodla pro památky a zajímavosti města Pelhřimov.

První námi navštívené místo bylo Muzeum rekordů a kuriozit.


Další byla zahrada a muzeum Zlaté české ručičky

na zahradě muzea


mamut z proutíobří Kuky a krasohled

pohled do krasohledu

šaty z marcipánu

kytara ze sirek

kamenné housle


Kostel sv. Víta

Vyhlídková věž sv. Bartoloměje


kostel sv. BartolomějeKaple sv. Kříže – Kalvárie

cesta na Kalvárii

Kaple Bolestné P. Marie

Muzeum strašidel

do muzea strašidel
MÚZYum LipskýchAŤ žijí duchové


režie

Pelhřimovské peklo


V Pelhřimovském pekle jsme zakončili doporučené návštěvy a poznávání zajímavostí v Pelhřimově. Chvíli jsme poseděli u kávy a potom se vydali na autobusové nádraží a odjeli do Jihlavy.

závěrečné občerstvení

na autobusovém nádraží


Nezáleželo nám, kolik km ujdeme (bylo to asi 6 km), ale byli jsme spokojení a bohatší o poznání zajímavostí města Pelhřimova. Na Křemešník se vydáme někdy jindy.