Výlet do Nové Bystřice

Autor: Jirka <jves31(at)seznam.cz>, Téma: Informace, Zdroj: text: J. Veselý, foto: V+J Veselí a Libor Kaman, Vydáno dne: 18. 08. 2019

O prázdninách náš odbor nepořádá pravidelné vycházky, ale Pepa s Romanem naplánovali vycházku do Nové Bystřice. V sobotu 17. 8. 2019 se na nádraží v Jihlavě sešlo 6 turistů a odjeli rychlíkem v 7,30 hod. do Jindřichova Hradce.

V Jindřichově Hradci jsme přestoupili na úzkokolejku, která nás odvezla do Nové Bystřice. Původní plán vycházky byl jít k lesnímu hotelu Peršlák. Po příjezdu do Bystřice se situace trochu zkomplikovala, odjezd vlaku zpět do J. Hradce byl v 15,00 hod., a proto bylo z časových důvodů rozhodnuto, že změníme plán a navštívíme Muzeum veteránů.

nastupujeme do vláčku úzkokolejky


ve vláčku do N. Bystřice


v Nové Bystřici

do Muzea veteránů


Ford z r. 1912


Cadillac z r. 1959

závodní auto Škoda

Citroen z r. 1970

auto ze stodoly
modely aut k zakoupení


Z návštěvy muzea byli všichni nadšeni. Tolik krásných vozů, a tak pěkně zrestaurovaných, se jen tak na jednom místě nevidí.
Po krátké prohlídce města jsme se rozhodli, že se půjdeme podívat na bývalý hraniční přechod do Rakouska. Po necelých třech kilometrech jsme došli na hraniční přechod. Po vyfocení na hranici naše cesta vedla zpět do Bystřice na vlak.

jdeme na náměstí

pořádná porce osvěží

po silnici do Rakouska

u Nové BystřicePřed odjezdem úzkokolejného vláčku zbylo ještě trochu času na kávičku.Nasedli jsme do vláčku a po hodině a půl dojeli do J. Hradce. Potom rychlíkem do Jihlavy a v 18,30 hod. vystoupili v Jihlavě na nádraží.
Na této vycházce ušlo šest turistů 8 km.