Po Vysočině s Gustavem Mahlerem aneb Po stopách lásky Gustava Mahlera

Autor: Jirka <jves31(at)seznam.cz>, Téma: Informace, Zdroj: text: V. Veselá, foto:V+J Veselí, J. Lavičková, Vydáno dne: 26. 06. 2019

Nabitý víkend pokračoval ještě nedělí 23. 6. 2019 putováním Po Vysočině s Gustavem Mahlerem aneb Po stopách lásky Gustava Mahlera.

KČT, odbor Tesla Jihlava a KČT, odbor Čeřínek Jihlava ve spolupráci s OS Mahler 2000 – společnost Gustava Mahlera pořádaly u příležitosti hudebního festivalu Mahler Jihlava 2019 – Hudba tisíců putování Po Vysočině s Gustavem Mahlerem aneb Po stopách lásky Gustava Mahlera.
Objednaný autobus odvezl turisty do Želiva, kde byla v 08:30 slavnostně zahájena akce. I když se na prostranství u kláštera snášel drobný deštík, neodradil turisty, aby se vydali na trasy – delší byla na cca 25 km, a druhá měřila přibližně 13 km.
První trasa vedla ze Želiva přes Kaliště u Humpolce (rodiště G. Mahlera) do Humpolce a kratší vedla kolem hydroelektrárny, podél Želivky a potom po silnici přes Hněvkovice do Humpolce.
Trasy byly pohodové. Během dopoledne stále po chvilkách poprchávalo, ale to nikomu nevadilo. Po předchozích tropických vedrech minulých dnů byla teplota příjemná a snesitelná. Odpoledne se nakonec nesměle ukázalo i sluníčko.
Z Humpolce se turisté už individuálně dopravili do Jihlavy vlakem nebo linkovým autobusem.
Fotky prohlédněte zde.