11.Hvězdicový výstup na Čeřínek

Autor: Jirka <jves31(at)seznam.cz>, Téma: Informace, Zdroj: text: V. Veselá, foto J. Veselý a F. Janeček, Vydáno dne: 16. 06. 2019

Již po jedenácté se turisté vydali z různých stran na Čeřínek. Pořadatelé z KČT, odbor Čeřínek pro ně nachystali několik tras z různých směrů.

Ráno o půl osmé pořadatelé začali chystat před turistickou chatou stánky na registraci účastníků a propagační materiály, které věnoval Kraj Vysočina, Vysočina Tourism a město Jihlava. Připravovaly se také sladkosti a tradiční klobásky k opékáni na ohni.

na příchod turistů jsme připraveniKolem deváté hodiny se začali trousit první turisté. Úplně první byl turista z Chebu, který přijel již v pátek a přespal u chaty ve stanu.
Pepa přivedl malou skupinku turistů Čeřínku. Během dopoledne přicházeli další turisté, mezi nimi například naši stálí návštěvníci z Hlinska. Ze vzdálenějších míst tu byli turisté z Břeclavi a Brna. Přijeli i cyklisté. Měli jsme radost, že se zúčastnili i nečlenové KČT. Všichni dostali Pamětní list a mohli si vybrat z propagačních materiálů, zaměřených na krásu a pamětihodnosti Vysočiny, klobásku na opečení na ohni, o který se staral Honza. Na výběr také byly dobré buchty a zákusky, napečené organizátorkami.

turista z Chebu

první turisté přicházejí
Honza připravil oheň

turisté z Hlinskaturisté KČT Čeřínek


cyklisté KČT Čeřínek


V turistické chatě v restauraci byla možnost chutného oběda.
Pro pobavení nejmenších účastníků připravila Jitka dovednostní soutěže.

házení na cíl

před odchodem do KostelcePříčinou menší účasti, oproti minulým ročníkům, bylo asi počasí. Bylo velké teplo a dusno. Meteorologové předpovídali 34°C a také silné bouřky, což některé odradilo. Nakonec bylo na Čeřínku jenom 27°C, ani nepršelo a bouřky přišly až v noci, ale to už byli všichni doma.
Přesto se na Čeřínku sešlo 61 turistů a snaha pořadatelů manželů Svatošových, Veselých, Korbelových a E. Kumštárové uspořádat 11. Hvězdicový výstup na Čeřínek, nebyla snad až tak zbytečná.