NS Čeřínek

Autor: Jirka <jves31(at)seznam.cz>, Téma: Informace, Zdroj: text a foto V.a J. Veselí, Vydáno dne: 27. 05. 2019

Příští týden bude na Čeřínku u turistické chaty velké setkání čtenářů a dopisovatelů časopisu Turista. V jeho programu bude mimo jiné vycházka po Naučné stezce Čeřínek. Náš odbor, jako spolupořadatel tuto vycházku povede. Proto jsme se rozhodli týden před velkou akcí NS Čeřínek projít, abychom se přesvědčili, zda někde nespadl strom, či nenastaly nějaké jiné zábrany na stezce.

V neděli 26. 5. 2019 jsme se vydali vlakem do Dolní Cerekve. Bylo nás 11 turistů Čeřínku. Z Cerekve nás modrá TZ vedla 1,5 km k výchozímu rozcestníku NS.


v Dolní Cerekvi
u NS Čeřínek


Postupovali jsme po značené NS a postupně jsme navštívili 13 zastavení. Celý okruh NS jsme nedokončili, protože čtrnácté zastavení je od 13. více vzdáleno a nachází se nedaleko 1. výchozího bodu.


zastavení "Voda"


obnovená Formanská studna


zastavení "Přední skála"


Přední skála

Skalní mísy


slunce ve skalní míse

Mrazové sruby

náhradní značení NS

na nejvyšším bodě NS


obří mraveniště

překážka na stezce

Od 13. zastavení jsme tedy přešli na žlutou TZ, která nás dovedla k turistické chatě na Čeřínku.Na chatě jsme poobědvali, odpočinuli si a potom se vydali do Kostelce na vlak.

na terase turistické chaty

Turistická chata Čeřínek


Celou cestu po NS i potom do Kostelce bylo krásně, příroda pookřála nedávnými dešti v uplynulém týdnu a utápěla se v jarní zeleni, ptáci švitořili, jakoby se chtěli navzájem překřičet. Zkrátka bylo ideální turistické počasí.

cestou do Kostelce

v Kostelci


Celkem jsme ušli 15 km.