K pramenům Jevišovky

Autor: Jirka <jves31(at)seznam.cz>, Téma: Informace, Zdroj: text: J. Veselý, foto: V+J Veselí, E. Horská, Vydáno dne: 31. 03. 2019

Vodácký a turistický oddíl Moravské Budějovice pořádal již 15. ročník pochodu k pramenům Jevišovky. Tohoto pochodu se rádi zúčastňujeme. Tak tomu bylo i letos.

V Jihlavě na nádraží se v sobotu 30. 3. 2019 sešlo 24 turistů, kteří odjeli do Mor. Budějovic. Po příjezdu se skupina vydala na místní koupaliště na start pochodu.

vystupujeme v Moravských Budějovicích

cestou ke koupališti

most a kaple u sv. Anny

na startu pochodu
Po přihlášení a pozdravení s pořadateli naše cesta směřovala po MTZ na Kosovou, kolem rybníka Hrachovec, dále po cyklostezce Jihlava – Třebíč – Raabs k odbočce k rybníku „U protržené hráze“, kde již hořel ohýnek připravený na opékání špekáčků. Byl zde také připraven na osvěžení dobrý teplý čaj.

vycházíme na trasu

po MTZ ke Kosové


rybník Hrachovec


odpočinek U protržené hráze


Po občerstvení naše další putování vedlo po vlastním značení „červeno bílých fáborkách“ nejprve lesem a potom po louce, kde se nachází prameniště Jevišovky.
Řeka Jevišovka má několik pramenů. Jeden z nich je označen pamětním kamenem. Po společném vyfotografování u kamene jsme pokračovali po koňské turistické cestě do Budkova.

po louce k prameništi Jevišovky
nad Budkovem


V Budkově v restauraci Bar Maják bylo plno a obsluha se měla co otáčet. Každý si dal na co měl chuť.
V 15,30 hod. přijel autobus, který nás odvezl do Moravských Budějovic na vlak do Jihlavy.

v Budkově

před odjezdem autobusu

cesta autobusem do M. Budějovictrasa pochodu


V pěkném a slunečném počasí jsme ušli 17 km.