Mikulášská vycházka na Čeřínek 8. 12. 2018

Autor: Jirka <jves31(at)seznam.cz>, Téma: Informace, Zdroj: text: V. Veselá, foto V. Veselá a P. Varhaníková, Vydáno dne: 09. 12. 2018

Stalo se již tradicí, že kolem Mikuláše pořádáme vycházku na turistickou chatu Čeřínek. Věra a Jirka naplánovali vycházku vlakem do Kostelce a pěšky 5,5 km na chatu a odpoledne zpátky pěšky do Dolní Cerekve a vlakem do Jihlavy.

Na vlakovém nádraží v Jihlavě se sešlo 17 turistů. Odjeli do Kostelce a po ZTZ se vydali na Čeřínek. U křížku na rozcestí nad Cejlí se společně vyfotili a pokračovali po ZTZ lesní cestou k turistické chatě na Čeřínku. Zde již čekala sedmičlenná skupina turistů, kteří jeli z Jihlavy dříve rychlíkem a na chatu šli přes Cejli. Bylo to pro příchozí skupinu překvapení.

v Kostelci

cestou na Čeřínek

na rozcestí

společně na Čeřínek

po ZTZ

rozcestí Pod Čeřínkem

slámový betlém v Cejli

V chatě v restauraci si každý dal něco na zahřátí. Kdo měl zájem, tak si pochutnal na výborném zvěřinovém guláši, a nebo si dal jen polévku. Aby Mikulášská vycházka nebyla jen tak, každý účastník dostal ke kávě od Věry vlastnoručně upečený a vánočně ozdobený perníček a pamětní list, vytvořený pro tuto akci.
Při povídání čas utíkal, a tak se přiblížila hodina odchodu do Dolní Cerekve na vlak.

v restauraci na Čeřínku

perníčky od Mikuláše

Na zpáteční cestu nám svítilo sluníčko, jako by ani nebyl prosinec s deštivou předpovědí na tento den. Obloha byla protkaná místy tmavými mraky a to dodávalo krajině zvláštní světlo s pěknými výhledy.

turistická chata Čeřínek

cesta po ŽTZ do D. Cerekve

u lomu

krajina u D. Cerekve

betlém v D. Cerekvi

k nádraží

V pohodovém tempu ušlo 24 turistů 12 km.