Na kole po stopách Gustava Mahlera

Autor: Jirka <jves31(at)seznam.cz>, Téma: Informace, Zdroj: text a foto V.a J. Veselí, Vydáno dne: 20. 06. 2018

KČT, oblast Vysočina ve spolupráci s OS Mahler 2000 pořádají každým rokem u příležitosti hudebního festivalu Mahler 2018 – Hudba tisíců, cyklojízdu „Na kole po stopách G. Mahlera“

V neděli 17. 6. 2018 se sešlo v 8 hodin na parkovišti za Billou 22 cyklistů. Zde naložili kola na vlek a odjeli autobusem do rodiště G. Mahlera v Kalištích na slavnostní zahájení akce. Před rodným domem G. Mahlera se všichni shromáždili. Pětičlenný orchestr z Humpolce zahrál několik skladeb a potom hosty přivítala paní Jana Černá a předala slovo Ivě Svobodové.

cyklisté se sjíždějí

nakládání kol

v Kalištích

skládání kol

před zahájením

růže v rozáriu

slavnostní zahájení

Paní J. Černá za pomoci M. Svatoše zasadila do rozária růži na počest nedávno zesnulého správce penzionu G. Mahlera a veřejného činovníka pana Jiřího Kutiše.

J. Černá a  M. Svatoš zasadili do rozária růži

Po slavnostním zahájení se společně všichni cyklisté vydali přes Humpolec a Herálec do Jihlavy. Na výběr byly dvě trasy:
1) Kaliště - Horní Rápotice – Světlice -Hadina – Čejov – Leština – Skála – Boňkov – Herálec -Skorkov – Zbinohy – V. Jeníkov – Smrčná – U Lyžaře – Jihlava (cca 40 km)
2) Kaliště – Horní Rápotice – Světlice – Humpolec – Vilémov – Plačkov – Kamenice - Herálec - -Skorkov – Zbinohy – V. Jeníkov – Smrčná – U Lyžaře – Jihlava (cca 37 km)
Na hřišti v Herálci byla kontrola a na každého z účastníků tu čekal pamětní list, razítko a malá pozornost od města Jihlavy. Zde cyklisté chvíli poseděli, občerstvili se a pak se po skupinkách vydali směrem do Jihlavy.

cyklisté na trase

Plačkovský rybník

u rybníka

do Herálce

na kontrole v Herálci

u Zbinoh

pod Lyžařem

Letošní trasa cyklojízdy se musela oproti minulým rokům trochu upravit. Most přes dálnici je zbouraný z důvodu rozšíření dálnice. Cykloturisté i přes tuto odchylku do Jihlavy dojeli v pohodě. Počasí bylo teplé a oblačné - přesně cestovatelské.