Teslácký šotek

Autor: Jirka <jves31(at)seznam.cz>, Téma: Informace, Zdroj: text: V. Veselá, foto: Veselá, Varhaníková, Lavičková, Vydáno dne: 21. 05. 2018

Klub českých turistů, odbor Tesla Jihlava pořádal 38. ročník turistického pochodu a cyklojízdy Teslácký šotek. Akce se konala v sobotu 19. 5. 2018. Start byl v areálu bývalého podniku Tesla Jihlava.

Náš odbor se domluvil na start v 8. 30 hodin. Bohužel se nás sešlo nebývale málo. Tři účastníci šli pěšky a cyklojízdu si užili čtyři cyklisté, ke kterým se do skupinky přidali další tři z jiných odborů.

na startu

Pěší si vybrali trasu 12 km. Ta vedla ze startu na Rančířov, Okrouhlík, Vysoká – rozcestí a autobusem MHD se vrátili do cíle u ZOO Jihlava.
Cyklisté si pořadateli naplánovanou trasu maličko upravili z důvodů zapomenutých cyklistických brýlí jedné cykloturistky, pro které se vrátili a proto nejeli od startu na Pístov, ale na Horní Kosov, Hosov a Vysokou. Potom podle plánu na křižovatku u Vysoké a Okrouhlík.

kontrola na Okrouhlíku

Okrouhlík

znovu na cestu

Z Okrouhlíku zpět na křižovatku u Vysoké, Popice, Vílanec, Cerekvička, Sokolíčko, Uhřínovice, Komárovice. Odtud zase změna plánu. Jelo se na Střížov, Přímělkov a do Bítovčic, kde se stavili na polévku.

nad Vílancem

do Uhřínovic

svačina v Uhřínovicích

v Přímělkově

v Přímělkově u splavu

řeka Jihlava

Do Luk n. Jihlavou po cyklostezce na kontrolu a po plánované trase přes M. Beranov, Helenín dojeli do cíle u ZOO Jihlava.
Celkem ujeli 60 km.

kontrola v Lukách

u cyklostezky Luka - Jihlava

v cíli

předání diplomu

za odměnu koblížek

Poslední úsek trasy byl komplikovaný, protože ve městě probíhal 24 hodinový cyklistický závod MTB. Účastníci Tesláckého šotka museli dbát pokynů pořadatelů závodu při příjezdu do cíle u ZOO. I cestu ke svým domovům také řešili, aby se co nejvíce vyhnuli trasám MTB.
Počasí bylo nejprve trochu chladné, ale během dne se udělalo krásně a slunečno. Teplota vzduchu přes den byla kolem 18° C, což bylo na sportovní aktivity docela příjemné.
Podle údajů pořadatelů se akce zúčastnilo 117 turistů.