Vzpomínková vycházka do Radošova
12. ročník Memoriál Vladimíra Mlnaříka

Autor: Jirka <jves31(at)seznam.cz>, Téma: Informace, Zdroj: text a foto V.a J. Veselí, Vydáno dne: 26. 02. 2018

V sobotu 24. 2. 2018 se 22 turistů Čeřínku vydalo na vycházku, kterou pořádal KČT, odbor Třebíč.

Nastoupili v Jihlavě do vlaku v 9.30 hodin směrem do Dolní Smrčné. Na zastávce ještě počkali na vlak od Brna. Ten přivezl turisty z Třebíče, a za slunečného a mrazivého počasí se společně vydali po MTZ kolem Chlumského potoka, který bylo potřeba na dvou místech překročit. U Pavlovského mlýna opustili MTZ a pokračovali po neznačené cestě do Radošova

přijíždí vlak od Třebíče

společně půjdeme po MTZ

po MTZ

přes Chlumský potok

podruhé přes potok

kolem Pavlovského mlýna

Po čtyřech kilometrech odbočili k chatě u Vavroveckého rybníka. Tato chata patřila třebíčskému turistovi Vl. Mlnaříkovi. Zde bylo pro turisty připraveno malé pohoštění v podobě chleba se sádlem a cibulí a něco ostřejšího na zahřátí. V tomto mrazivém dni to bylo příjemné zastavení. Po krátkém odpočinku se muselo kousek zpět na cestu vedoucí do Radošova.

u meteostanice

meteostanice Radošov

Vavrovecký rybník

na hrázi rybníka

u chaty Vl. Mlnaříka

občerstvení u chaty

do Radošova

Do kulturáku v Radošově se už všichni těšili. Místní myslivci tu připravili pro pochodníky výborný guláš ze zvěřiny. Slibovaný divočák na šípkové omáčce sice z nějakých důvodů nebyl, ale ten dobrý guláš ze zvěřiny všem moc chutnal. K tanci a poslechu hrála amatérská myslivecká kapela.

amatérská myslivecká kapela

Kolem půl jedné se někteří turisté vydali zpět na vlak do Dolní Smrčné. Na zastávce se turisté z Třebíče a Jihlavy rozloučili. Třebíčští odjeli směr Třebíč, a po chvíli přijel vlak na Jihlavu.

z Radošova

a znovu přes potok

Chlumský potok

u Dolní Smrčné

řeka Jihlava

před odjezdem

Za mrazivého a slunečného počasí urazili 10 km.