Setkání turistů U Lyžaře

Autor: Jirka <jves31(at)seznam.cz>, Téma: Informace, Zdroj: text V. Veselá, foto V. Veselá, Vydáno dne: 14. 01. 2018

Na začátku roku se posledních několik let pravidelně scházejí turisté senioři a bývalí členové. Letos se tohle setkání uskutečnilo
v pátek 12. ledna 2018 v restauraci U Lyžaře.

Po desáté hodině dopoledne se vypravila skupinka autobusem MHD do Pávova. A protože se jedná o opravdové turisty, vykročili směr restaurace U Lyžaře pěšky. Po cestě panovala veselá nálada a pomalu došli do cíle, kam také dojeli ostatní, kteří si na takovou pěší trasu už netroufnou. V zamluvené místnosti restaurace se sešlo 38 turistů.
Hanka K., která je takovou spojkou mezi těmi, co ještě chodí, a těmi, co už členové nejsou, všechny přivítala a k dobrému přidala i pár pěkných vtipů. Potom si všichni vzájemně povídali, co je nového, jak žijí a jak se mají. Při dobrém obědě a skleničce vína nebo piva čas rychle uběhl a nastalo loučení. Skupina, která přišla pěšky z Pávova, spěchala znovu na cestu pěšky do Jihlavy, aby došli ještě za světla. Před odchodem se společně všichni vyfotili „na schodech“. Pěšáci odešli a ostatní si počkali na autobus MHD a odjeli do Jihlavy.

Setkání turistů U Lyžaře

Hanka vítá přítomné

společné foto "na schodech"

turisté se rozcházejí

Setkání proběhlo v přátelském duchu a s příslibem, že se znovu po roce sejdou, pokud to nebude na nějaké krátké vycházce dříve.