Přihlášený čtenář

Heslo:

Registrace nového čtenáře!

13.04.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na první pololetí v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

23.03.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na duben v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

27.02.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru se vycházky uvedené v kalendáři na březen v r. 2021 do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

O prázdninách se šest cykloturistů ubytovalo v soukromé chatě příbuzných jedné z turistek v Heřmanově Městci. Od soboty 8. 8. 2020 do čtvrtka 13. 8. 2020 projížděli na kolech okolí nevelkého města v okrese  Chrudim. Jižním směrem od města se rozkládá chráněná krajinná oblast Železné hory.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 24. 08. 2020 |
Těšili jsme se, že se už vše vrátí do zajetých kolejí, ale hrozba Covid-19 tady stále je. Velké akce, které byly plánované, se opět ruší. Tak byl zrušený i pochod v Sobíňově “Léto v Železných horách”, kterého se každoročně účastníme.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 03. 08. 2020 |
Letošní prázdninové počasí je nevyzpytatelné. Pátek byl zalitý sluncem, vedro přímo k zalknutí a v noci na sobotu silná bouřka všechno otočila naruby. Teplota klesla víc jak o 10 stupňů a celá sobota měla podle předpovědi propršet. Eva na sobotu 11. července připravila pěknou vycházku ze Ždírce do Polné a do Dobronína. Po nočním hustém dešti, který stále ráno trval, jsme přemýšleli, co s tím uděláme. Navíc byl na neděli podle meteorologů předpovězen slunečný den. Zapojili jsme všechny dostupné prostředky - mobily a PC - a vycházku jsme ještě ráno před případným odchodem z domovů přeložili na neděli. Povedlo se.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 13. 07. 2020 |
Na sobotu 27. 6. 2020 jsme dostali od Martina Brzáka z Katedry cestovního ruchu VŠPJ nabídku výjezdu a výstupu na Kolíbl - Holý vrch. Je to v blízkosti Jihlavy, ale pro některé z nás ještě neprozkoumaná krajina. Možná proto, že se podstatná část této trasy nachází v bývalém vojenském prostoru.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 28. 06. 2020 |
Déšť, déšť a zase déšť. Tak vypadalo počasí v sobotu 20. června 2020, kdy se konal  12. Hvězdicový pochod na Čeřínek. V tomto roce významného výročí pro KČT, odbor Čeřínek Jihlava se k názvu přidal ještě dodatek Memoriál Františka Srdínka, jako připomínka prvního předsedy, který v roce 1920 KČT Čeřínek založil.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 22. 06. 2020 |
U příležitosti hudebního festivalu Mahler Jihlava 2020 - Hudba tisíců, pořádal KČT, odbor Tesla Jihlava a KČT, odbor Čeřínek Jihlava ve spolupráci s OS Mahler 2000 - společnost Gustava Mahlera v neděli 14. 6. 2020 putování po Vysočině s Gustavem Mahlerem.
Každý rok se účastníme této slavnostní akce, spojené s turistickým pochodem.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 16. 06. 2020 |
Po uvolnění opatření kvůli koronaviru jsme se konečně mohli sejít s turisty a vydat se na společný výšlap. V sobotu 13. 6. 2020 se ráno po sedmé hodině sešlo na nádraží v Jihlavě 15 turistů. Jirka Veselý naplánoval vycházku do Malešova u Kutné Hory po NS Cestou husitských hejtmanů.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 15. 06. 2020 |

| Autor: Jirka | Vydáno dne 29. 05. 2020 |
Je úterý 19. května a pomalu odeznívá pandemie COVID-19. Společné vycházky stále neorganizujeme, ale brzy se vrátíme k pravidelným akcím. Ta první proběhne 20. 6. 2020 na Čeřínku, aspoň pokud to podmínky a nařízení vlády umožní. Proto je potřeba začít něco dělat.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 22. 05. 2020 |
Vycházku, dlouhou dobu naplánovanou v turistickém kalendáři, zcela změnila světová pandemie koronaviru – přednáška, připravená Mgr. Zdeňkem Geistem a obdivovateli Gustava Mahlera radostně očekávaná, se nemohla kvůli vyhlášeným omezením uskutečnit.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 18. 05. 2020 |
index | 11-20 | předchozí | následující | Celkem 692 článků