Přihlášený čtenář

Heslo:

Registrace nového čtenáře!

07.07.2019: Bedřichovská padesátka -13. 7. 2019
Start: hala TJ Sokol Bedřichov od 6,00 - 13,00 Cíl: hala TJ Sokol Bedřichov do 18,00 hod. Startovné. 15 Kč, mládež do 15 let a členové KČT 10 Kč. Podrobnosti o trasách ve skříňkách KČT, odbor Čeřínek Jihlava. Na Vaši účast se těší pořadatelé.

23.06.2019: KAMENSKÉ ALEJE v sobotu 29. června 2019
Trasy budou vyznačeny v mapkách, které dostanou účastníci při zápisu na startu. Na trasách 10 a 20 km, bude možnost občerstvení. Odjezd vlaku z Jihlavy města: 9,10 hod, Hl. n. 9,22 hod, příjezd Kamenná: 9,35 hod Odjezd z Kamenná: 14,20 hod., 16,20 hod. Vycházka je idividuální

15.06.2019: Po Vysočině s Gustavem Mahlerem - v neděli dne 23. června 2019
Program : 07:30 Odjezd autobusu z Jihlavy, tř. Legionářů (u parkoviště za Billou) 08:30 Slavnostní zahájení akce 08:45 Odchod účastníků akce na trasy 1. varianta : Želiv (klášter) – zelená turistická značka – Vřesník – Lískovice – Lhotice – Speřice – Holušice – Kaliště u Humpolce (penzion = rodný dům Gustava Mahlera – možnost jednoduchého občerstvení) – Proseč – červená turistická značka – Světlický Dvůr – Humpolec (nádraží ČD) cca 25 km 2. varianta : Želiv (klášter) – červená turistická značka – u hydroelektrárny odbočka na zelenou turistickou značku – stále podél Želivky až k Rokosovu Mlýnu – po zelené turistické značce vystoupáme lesem až na silnici – odbočka vlevo do Hněvkovic – nadejdeme dálnici D1 a přijdeme na nádraží ČD v Humpolci. cca 13 km Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob z Jihlavy do Želiva ZDARMA – sraz v ul. Legionářů v 7:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd autobusu v 7:30 hod. Další podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297

Aprílové vycházky se v sobotu 13. dubna 2019 zúčastnilo 22 turistů. Teplota vzduchu připomínala spíše zimu, ale sluníčko se na nás začalo smát už od rána.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 17. 04. 2019 |
Jarní nedělní pochod Kolem trnavských rybníků ke konikleci pořádá KČT, odbor Trnava. Pro nás z Jihlavy je to záležitost individuální z důvodu dopravy. Podle zájmu a možností přijíždíme osobními automobily.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 08. 04. 2019 |
Plánovanou vycházku v našem turistickém kalendáři občas musíme změnit ze zdravotních nebo rodinných důvodů vedoucího dané vycházky. V sobotu 6. dubna 2019 vzal za Petra vycházku Roman, a místo z Kácova do Šternberka, kam je špatný spoj, nás provedl „Naučnou stezkou Okolím Kácova“.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 08. 04. 2019 |
Vodácký a turistický oddíl Moravské Budějovice pořádal již 15. ročník pochodu k pramenům Jevišovky. Tohoto pochodu se rádi zúčastňujeme. Tak tomu bylo i letos.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 31. 03. 2019 |
Klub českých turistů, odbor Humpolec ve spolupráci s KČT, oblast Vysočina pořádal pod záštitou starosty města Humpolce Karla Kratochvíla v sobotu 23. března 2019 28. ročník ZAHÁJENÍ JARNÍ TURISTICKÉ SEZONY. Slavnostní atmosféru k této akci dodalo nádherné jarní počasí. Z ranních mlh se vylouplo sluníčko, které vítalo přicházející turisty.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 25. 03. 2019 |
Deštivá páteční noc a sobotní ráno nebyly nejpříznivějším signálem k zahájení naší turistické výpravy nazvané „Jarní vody“. Přesto dvacet statečných nasedlo o půl osmé do vlaku a s dvěma přestupy dosáhlo krátce po půl desáté cílové stanice Závratec.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 18. 03. 2019 |
Na předjarní vycházku se od hlavního nádraží vydalo 24 turistů, Počasí odpovídalo období, chvíli vítr, chvíli jemný déšť, ale chvílemi se ukázalo i sluníčko.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 11. 03. 2019 |
V kalendáři našich vycházek bývají občas volná místa, ale většinou někdo přijde s nápadem, kam vyrazit. Zimní a slunečná sobota 23. února 2019 vybízela k takové, původně neplánované vycházce.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 25. 02. 2019 |
Sobotní výpravy za zimou na jihu se dne 16. února 2019 zúčastnilo 26 turistů. Půl desátý rychlík nás dovezl na zastávku Počátky-Žirovnice.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 18. 02. 2019 |
Blíží se opět svátek svatého Valentýna - svátek zamilovaných. Na tradiční nedělní vycházku na Horu U sv. Antonína u Rantířova pozval KČT, odbor Čeřínek Jihlava všechny, kdo se chtěli projít zimní krajinou a zároveň se sejít u kapličky sv. Antonína Paduánského, kde jsou na oltáři ve schránce z mramoru uloženy ostatky sv. Bonifáce a sv. Valentýna. Stavba pochází z roku 1737, kdy ji nechal postavit pelhřimovský pekař Antonín Polesný.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 12. 02. 2019 |
index | 21-30 | předchozí | následující | Celkem 637 článků